لیبی: قتل‌عام هموطنان‌مان توسط امارات را افشا خواهیم کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

سخنگوی وزارت امور خارجه لیبی از ارائه اسناد و مدارکی علیه امارات متحده عربی به شورای امنیت سازمان ملل خبر داده و تصریح کرد که قتل‌عام هموطنانش توسط امارات را افشا خواهند کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمد القبلاوی، سخنگوی وزارت امور خارجه لیبی، اظهار داشت: اسناد و مدارک علیه امارات متحده عربی که در جریان آزادسازی پایگاه «الوطیه» از دست شبه نظامیان خلیفه حفتر به دست آمده را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه خواهیم کرد.

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «فبراير»، تصریح کرد: این اسناد که گویای نقش امارات متحده عربی در قتل‌عام لیبی و موارد نقض قطعنامه‌های شورای امنیت توسط این کشور است را افشا خواهیم کرد.امروز فائز السراج، نخست‌وزیر و فرمانده کل ارتش لیبی پس از آزادسازی پایگاه «الوطیه» آخرین مرکز شبه‌نظامیان حفتر در غرب طرابلس اعلام کرد: عملیات پاکسازی تمام مناطق لیبی از سیطره شبه نظامیان ادامه خواهد یافت.

گفتنی است شبه نظامیان حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از 4 آوریل 2019 حملات خود به طرابلس را آغاز و از 12 دسامبر همان سال به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند. نیروهای ارتش دولت لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تشکیل تیم ویژه توسط امارات متحده عربی برای حمایت از حفتر در لیبیخبرگزاری آناتولی به گزارش کمیته تحریم لیبی شورای امنیت سازمان ملل دست یافته که در آن تلاش‌های امارات متحده عربی به منظور تشکیل تیمی ویژه برای حمایت از ژنرال کودتاگر خلیفه حفتر در لیبی ثبت شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در لیبی: اگر حفتر اجازه مذاکره ندهد مشروعیتش را از دست می‌دهدسفیر آمریکا در طرابلس مشروعیت سیاسی خلیفه حفتر رهبر گروه‌های مسلح نامشروع در شرق لیبی را در گرو پذیرفتن مذاکره با مقامات لیبیایی دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صادرات اسلحه به ترکیه، امارات و مصر و آینده جنگ داخلی لیبی | DW | 17.05.2020در صورت ادامه صدور تجهیزات نظامی به ترکیه، امارات متحده عربی و مصر، قطع ارسال سلاح به طرف‌های درگیر در جنگ داخلی لیبی ممکن نیست. اتحادیه اروپا در تلاش است با یک ماموریت نظامی به این هدف برسد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ارتش لیبی سامانه پدافند هوایی ساخت روسیه شبه‌نظامیان حفتر را منهدم کردنیروهای هوایی لیبی یک سامانه دیگر پدافند هوایی پانتسیر ساخت روسیه، متعلق به شبه نظامیان خلیفه حفتر در شهر سرت را منهدم کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پایگاه الوطیه در غرب لیبی از دست شبه‌نظامیان حفتر آزاد شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

السراج: عملیات علیه شبه‌نظامیان حفتر در تمام نقاط لیبی ادامه می‌یابدنخست وزیر لیبی تاکید کرد عملیات پاکسازی تمام نقاط لیبی از دست شبه نظامیان خلیفه حفتر ادامه خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »