لیبی ده سال پس از سرنگونی معمر قذافی؛ مردم ناباورانه منتظر تحقق رویاهایشان هستند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لیبی ده سال پس از سرنگونی معمر قذافی؛ مردم ناباورانه منتظر تحقق رویاهایشان هستند جزئیات بیشتر🔽

لیبی از زمان سقوط معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ به یکی از حل نشدنی ترین درگیری‌ها در کشورهایی تبدیل شده است که با پدیده انقلاب‌های مشهور به «بهار عربی» مواجه بوده‌اند.

هشت ماه پس از آغاز اعتراض ها در لیبی، ائتلاف نظامی به فرماندهی فرانسه و با شرکت بریتانیا و آمریکا فعالیت خود را در این کشور آغاز کرد. در پی این حضور، جمعی اسلام گرا به کنسولگری آمریکا در بنغازی حمله کرده و سفیر آمریکا و سه تن از کارکنان آمریکایی آن را کشتند؛ حمله ای که پس از تصمیم آمریکا و متحدان غربی اش مبنی بر بیرون بردن نیرو‌های نظامی شان از لیبی انجام شد.انقلاب مردم لیبی ۵ ساله نشده بود که اختلاف‌ها در کادر رهبری این کشور نیز اوج گرفت.

بر این اساس حل بحران لیبی و صلح میان گروه های مختلف در این کشور دشوار گزارش می‌شود. با این حال سازمان ملل تلاش خود را برای متحد کردن طرف‌های درگیر در لیبی و تشکیل یک دولت موقت و برگزاری انتخابات ملی تا پایان سال جاری میلادی آغاز کرد. به گفته سازمان ملل متحد، پس از تشکیل کمیته مشورتی «مجمع گفت‌وگوی لیبی»، این کمیته به فرمولی برای انتخاب اعضای کابینه دست یافته‌ است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کورسوی امید در لیبی؛ ده سال پس از سرنگونی معمر قذافی | DW | 19.03.2021ده سال پیش نیروهای ناتو به حمایت از شورشیانی پرداختند که علیه دیکتاتور لیبی، معمر قذافی به پا خاسته بودند. ده سال پس از سقوط قذافی امیدهایی که با لشکرکشی ناتو پیوند خورده بود به طور کامل تحقق نیافته است. ده سال پیش گه زدند و همچنان مشغول گه زدنید. شما اروپایی‌ها فقط جنگ برای کشورهای مسلمان ارمغان آوردید ایتالیا و فرانسه خیلی به مردم لیبی بدهکار هستند با حرف و گفتن دموکراسی وارد مشین بعد جنگ داخلی در میگیره بدبختی‌های مردم لیبی تمام بشو نیست طوری شده که مردم لیبی آرزو می‌کنند ای‌کاش قذافی بودش
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فوکوشیما، ده سال پس از فاجعه؛ مراحل پاکسازی نیروگاه هسته‌ای آسیب‌دیده«دولت ‌ژاپن با همکاری شرکت تپکو مسئول تخلیه و پاکسازی این نیروگاه شده‌اند، کاری که حدود ۳۰ تا ۴۰ سال طول خواهد کشید.» جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصاویری تکان‌دهنده از ده سال جنگ و ویرانی در سوریه | DW | 15.03.2021عکاسان بومی سوریه جلوه‌های گوناگون رنج و مصیبت روزانه را در میهن جنگ‌زده خود تصویر کرده‌اند. دفتر امدادرسانی سازمان ملل این عکس‌ها را منتشر کرده تا نگاه جهانیان را به فاجعه‌ای بی‌پایان جلب کند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. تمام بد بختی های این کشور علل اش همین کشور های غربی و عربی است سوریه چه کم داشت که اینطور شد؟ الان ممکن یک قرن مدت لازم باشد تا با آن زمان دوباره برسد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ده چهره ورزش ایران در سال ۱۳۹۹؛ خوب، بد، خیلی بد - BBC News فارسیورزش ایران در سال ۱۳۹۹ متاثر از ویروس کرونا بود. اما چهره‌هایی که ورزش ایران را ساختند انگشت‌شمار نبودند. در آستانه آغاز سال ۱۴۰۰ نگاهی به شاخص‌ترین چهره‌های انگشت‌شمار ورزش ایران را می‌کنیم.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

بلومبرگ: با سرعت کنونی، واکسیناسیون ۷۵ درصدی جمعیت ایران ده سال طول خواهد کشیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. عجله ای نیست دلیل ۲۵ ساله بستن با چین همینه تا اونموقع نژاد ایرانی ها را پاکسازی کردند و نژاد چین رو توایران کاشتن فقط بجای چشم مغزشون بادامی میشه ما سخت جان تر و پوست کلفتدتر از آنیم که فکر میکنید بکوری چشم کسانی که عمدا بفکر مرگ ماهستند بدانند صد سال اگر طول بکشد شاهد مرگ شما خواهیم ماند.کسی در دنیا حتی یکماه نمیتواند با مشکلاتی که داریم زنده بماند ما اینیم ۱۰ سال خوبه، راه آهن ۱۴۰ کیلومتری اردبیل میانه ۲۵ ساله تموم نشده هنوز!با این وجود خیلی سریعتر از انتظار ماست که امیدوار بودیم تا ۱۰۰مین سالگرد انقلاب طول بکشه که باز گفتن تا ۱۰ سال خدا رو شکر.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »