لویه جرگه افغانستان با آزادی مشروط ۴۰۰ زندانی طالبان موافقت کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺لویه جرگه افغانستان با آزادی مشروط ۴۰۰ زندانی طالبان موافقت کرد ⚡️به گزارش بخش دری صدای آمریکا، لویه_جرگه با آزادی مشروط ۴۰۰ زندانی باقیمانده طالبان در زندان های افغانستان موافقت کرد.

به گزارش بخش دری صدای آمریکا، لویه جرگه با آزادی مشروط ۴۰۰ زندانی باقیمانده طالبان در زندان های افغانستان موافقت کرد.

عبد الله عبدالله، رئیس لویه جرگه افغانستان اعلام کرد اکثریت کمیته‌های لویه جرگه گفته اند که «زندانیان باقی‌مانده طالبان آزاد شوند، اما با شرایط و ضمانت بین‌المللی تا آنان دوباره به میدان‌های جنگ برنگردند.»آقای عبدالله گفته است که تمامی کسانی که طالبان خواستار آزادی آنان است، همه شهروندان افغانستان هستند و شهروندان خارجی در میان آنان وجود ندارد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز پنج شنبه در توئیتی از مشارکت لویه جرگه و گردهم آمدن آن ها در راستای تحکیم حمایت ملی از صلح در افغانستان تمجید کرد و گفت: «پس از ۴۰ سال جنگ، خونریزی، و ویرانی، طرفین آماده پیوستن به روندی سیاسی برای رسیدن به راه حلی برآمده از مذاکره هستند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان فردا برگزار خواهد شددولت افغانستان اعلام کرد که لویه جرگه مشورتی صلح فردا جمعه برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش وزیر خارجه آمریکا به برگزاری نشست لویه جرگه افغانستان با حضور ریش‌سفیدان درباره مذاکرات صلحصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آغاز پر ماجرای نشست لویه جرگه مشورتی افغانستان - BBC News فارسیاولین روز نشست سنتی لویه جرگه برای تصمیم گیری درباره رهایی ۴۰۰ نفر از زندانیان گروه طالبان امروز در کابل برگزار شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نماینده معترض پارلمان در لویه جرگه مورد خشونت قرار گرفت - BBC News فارسیبلقیس روشن، نماینده مجلس و فردی که در جریان سخنرانی رئیس جمهوری با صدای بلند اعتراض کرد، از سوی یکی از کارمندان امنیتی زن مورد خشونت قرار گرفت و به زمین پرت شد. مسئولان برگزاری لویه جرگه به بی‌بی‌سی گفتند که از خانم ‌روشن معذرت‌خواهی کرده اند و او را دعوت کردند که به جرگه برگردد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

غنی در لویه جرگه: طالبان تا سه روز دیگر در گفتگوها حاضر می‌شوداشرف غنی در لویه جرگه گفت که طالبان به شرط آزادی باقیمانده زندانیان خود ار زندان‌های دولت افغانستان، آماده گفتگو و مذاکره است جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لویه جرگه مشورتی: نمایش دیرهنگام قدرت غنی؟ - BBC News فارسیدر این مطلب که برای صفحه ناظران فرستاده شده، نویسنده برگزاری این لویه جرگه مشورتی را 'صرفا مانوری برای ابراز وجود' اشرف غنی، رئیس جمهوری و یادآوری مشروعیتش به شرکای بین‌المللی و طالبان می‌داند اما معتقد است که 'به شدت اندک و دیرهنگام است.'
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »