لوکاشنکو: بلاروس سلاح و تجهیزات عمده نظامی از روسیه دریافت می‌کند

11/06/1400 06:02 ب.ظ

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس می‌گوید که کشورش به زودی یک محموله بزرگ سلاح و تجهیزات نظامی از جانب روسیه دریافت می‌کند جزئیات بیشتر🔽

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دو کشور در تدارک برپایی تمرین نظامی مشترکی در خاک بلاروس هستند که از آن به عنوان «بازی‌های جنگی زاپاد۲۰۲۱» یاد شده است. این تمرین نظامی با تنش‌های تازه بلاروس با لیتوانی، کشور همسایه و عضو ناتو، بر سر بحران مهاجرت در مرز میان دو کشور همزمان شده است.

الکساندر لوکاشنکو در سخنان روز چهارشنبه خود یادآور شده که کشورش همچنین در انتظار دریافت سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ روسیه است که با استفاده از آن می‌توان اهداف هوایی را از فاصله ۲۵۰ کیلومتری سرنگون کرد.

رهبر اقتدارگرای بلاروس که پس از انتخاب مجدد به سمت ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ با اعتراض گسترده مخالفان روبرو شد پیش‌تر برای مهار بحران سیاسی داخلی در این کشور و مقابله با تنش‌های خارجی خواستار حمایت روسیه را طلب کرده بود.

وضع تحریم‌های تازه علیه بلاروس؛ اتحادیه اروپا منابع درآمدی دولت لوکاشنکو را هدف گرفت ششمین دوره متوالی ریاست جمهوری الکساندر لوکاشنکو به ادعای اپوزیسیون در پی برپایی انتخاباتی تقلبی و نمایشی زمینه سازی شد. headtopics.com

دولت بلاروس با خشونت هرچه تمام‌تر اقدام به سرکوب مخالفت‌ها و تظاهرات اعتراض‌آمیز کرد اما برغم تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا همچنان تحت حمایت روسیه قرار گرفت.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

یک بالگرد نظامی آمریکا در آب‌های ساحلی جنوب کالیفرنیا سقوط کردعملیات جستجو و نجات با استفاده از چندین نیروی گارد ساحلی، نیروی هوایی و دریایی و امکانات ساحلی در جریان است. الحمدالله شکر تباه و برباد شود امریکا به درک دامریکا دتباهی وار ان شاءالله ‌را رسیدلی, ځکه په شلو کلونو کی یی په افغان ملت ډیرناروا ظلمونه وکړل ان شاء الله چی ددی انتقام به الله ج تری واخلی.

جابجایی خودرو‌های نظامی آمریکایی در جاده‌های ایرانتمام تجهیزاتی که بجا مانده همه به ایران میرسه بخصوص تجهیزاتی که ایران به ان احتیاج مبرم داره ( دروبین های دید در شب قطعات هواپیماها ووو) تا برای جنگی که در آینده رخ خواهد داد مورد استفاده قرار گیرد خاورمیانه در حال انفجار قرار گرفته. دولت ج.ا. میخواهد با پراید طاق بزنند تالبان هم موافقت کردند.

دومین پیروزی فوتسال ایران مقابل بلاروستیم‌ملی فوتسال ایران در دومین بازی دوستانه خود در بلاروس به پیروزی رسید.

دیدار وزرای خارجه و دفاع اروپا؛ احتمال تشکیل نیروی نظامی مستقل | DW | 02.09.2021روز پنج‌شنبه دوم سپتامبر وزرای دفاع و خارجه اتحادیه اروپا قرار است در اسلوونی دیدار کنند. امکان ایجاد یک نیروی نظامی مستقل در اتحادیه اروپا قرار است مورد بحث قرار بگیرد. جور کنید و از سلطه امریکا رهایی یابید. پایان رهبری آمریکا بر جهان غرب

رونمایی از دو محصول جدید نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور امیر صباحی فرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرونمایی از دو محصول نیروی پدافند هوایی ارتش فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از دو محصول جدید این نیرو شامل رادار سه بعدی آرایه فازی البرز و سامانه مرکز فرماندهی و کنترل تسلیحاتِ برهان رونمایی کرد

نگرانی‌ها درباره ذخایر کالاهای اساسی رفع شده است/ مقدمه ضروری برای بازگشایی مراکز آموزشی، رسیدن به حدنصاب واکسیناسیون عمومی استرئیسی در جلسه هیات دولت: نگرانی‌ها درباره ذخایر کالاهای اساسی رفع شده است/ مقدمه ضروری برای بازگشایی مراکز آموزشی، رسیدن به حدنصاب واکسیناسیون عمومی است تمام حرف و عمل همه سردمداران و مسئولان و مدیران جاهل حکومت جاهلیت اشغالگر ایران هر روز با شر و شرارت و فتنه سازی بر ایرانیان میگذرد دریغ از یک حرف و جمله ی حق حقیقی. چرا این بساط شئونیزم فارسی را با علوم بی منطق فارسیعربی همچنان جاهلانه تحمیلی بر ایرانیان استمرار میدهید؟!!!..