لوکاشنکو: مجمع ملی درباره انتخابات جدید تصمیم می‌گیرد | DW | 09.09.2020

19/06/1399 09:15:00 ب.ظ

رئیس جمهور خودکامه بلاروس اعلام کرد که تصمیم در باره انتخابات جدید را مجمع‌ ملی خواهد گرفت. در همین حال فشار بر سران اپوزیسیون ادامه دارد. لوکاشنکو نسبت به 'فروپاشی' بلاروس هشدار داد.

رئیس جمهور خودکامه بلاروس اعلام کرد که تصمیم در باره انتخابات جدید را مجمع‌ ملی خواهد گرفت. در همین حال فشار بر سران اپوزیسیون ادامه دارد. لوکاشنکو نسبت به 'فروپاشی' بلاروس هشدار داد. لوکاشنکو: مجمع ملی درباره انتخابات جدید تصمیم می‌گیرد رئیس جمهور خودکامه بلاروس اعلام کرد که تصمیم...

لوکاشنکو: مجمع ملی درباره انتخابات جدید تصمیم می‌گیرد رئیس جمهور خودکامه بلاروس اعلام کرد که تصمیم در باره انتخابات جدید را مجمع‌ ملی خواهد گرفت. در همین حال فشار بر سران اپوزیسیون ادامه دارد. لوکاشنکو نسبت به"فروپاشی" بلاروس هشدار داد.

الکساندر لوکاشنکو پس از هفته‌ها اعتراضات سراسری در بلاروس، رئیس جمهور این کشور موافقت مشروط خود را برای برگزاری انتخابات جدید اعلام کرد. روز چهارشنبه، ۱۹ شهریور (نهم سپتامبر) الکساندر لوکاشنکو در مصاحبه با چند رسانه دولتی روسیه در مینسک گفت، تصمیم نهایی در باره انتخابات با مجمع ملی خواهد بود.

این مجمع هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود و در باره سیاست‌های کلان کشور، از جمله در زمینه سیاسی و اقتصادی تصمیم می‌گیرد. قرار است نشست بعدی مجمع در أواخر دسامبر سال جاری برگزار شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تلاش چین برای تغییر استانداردهای بین‌المللی امنیت سایبری بر اساس حاکمیت ملی کشورهادر حالی که آمریکا تلاش می‌کند کشورهای جهان را متقاعد کند که در شبکه اینترنت خود از فن‌آوری‌های چینی استفاده نکنند، وانگ یی، وزیر خارجه چین، قصد دارد روز سه‌شنبه طرحی را برای تغییر استانداردهای بین‌المللی امنیت سایبری بر اساس حاکمیت ملی کشورها، ارائه کند.

صندوق توسعه ملی به داد بورس می رسد؟صندوق توسعه ملی به داد بورس می‌رسد؟ زمزمه‌های انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار درحالی به گوش می‌رسد که یک تحلیل‌گر بازار سرمایه بر این باور است که اتفاق مذکور، اتفاق خوبی است به شرطی که به درستی مدیریت شود.

مدیرکل مسکن وزارت راه: هیچ زمینی در تهران برای مسکن ملی درنظر نداریم- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimمدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: هیچ زمینی در شهر تهران برای ساخت مسکن ملی در نظر گرفته نشده است.

لیگ ملت‌های اروپا| پیروزی تیم ملی پرتغال در خانه سوئد با 101 گله شدن رونالدو/ جشنواره گل فرانسه و بلژیک در شب توقف انگلیس- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimدیدارهای هفته دوم از مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها، تیم‌های ملی فرانسه، بلژیک و تساوی تیم ملی انگلیس به پایان رسید.

صالحی:شورای عالی امنیت ملی درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز نظر می‌دهد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimرئیس سازمان انرژی_اتمی: درباره عوامل خرابكاری در سایت نطنز شورای عالی امنیت ملی باید نظر بدهد اقدام خرابکارانه که انجام شد، مربوط به سانتریفیوژ‌های پیشرفته بود تصمیم گرفته شد که سالن مدرن‌تر، وسیع‌تر و فراگیرتری در دل کوه همان اطراف نطنز تاسیس شود

افت متوالی بورس تهران؛ استفاده از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه - BBC News فارسیافت مستمر شاخص بورس اوراق بهادار تهران در حالی ادامه دارد که بازار ارز در ایران شاهد افزایش قیمتهاست. در بازار آزاد قیمت دلار بیش از ۲۵۳۰۰ تومان گزارش شده است. شاخص کل بورس تا بعدازظهر امروز حدود ۳۷ هزار واحد افت کرد و به یک میلیون و ۵۷۰ هزار رسید. همزمان طی دو هفته اخیر قیمت خودرو در ایران افزایش یافته است.