لوکاشنکو دو هفته دیگر در کرمیلین با پوتین دیدار می‌کند

02/09/2020 04:28:00 ب.ظ

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس دو هفته دیگر با ولادیمیر پوتین در مسکو دیدار می‌کند جزئیات بیشتر🔽

بلاروس, سیاست بلاروس

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس دو هفته دیگر با ولادیمیر پوتین در مسکو دیدار می‌کند جزئیات بیشتر🔽

\u0631\u0648\u0632 \u067e\u0646\u062c\u0634\u0646\u0628\u0647 \u0646\u062e\u0633\u062a \u0648\u0632\u06cc\u0631 \u0631\u0648\u0633\u06cc\u0647 \u0628\u0647 \u0645\u06cc\u0646\u0633\u06a9 \u0633\u0641\u0631 \u0645\u06cc\u200c\u06a9\u0646\u062f.\n

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس دو هفته آینده با ولادیمیر پوتین در مسکو دیدار می‌کند.به گزارش خبرگزاری تاس خبر این دیدار روز چهارشنبه در جریان ملاقات وزرای امور خارجه دو کشور در مسکو اعلام شد.دیدار ولادیمیر مَکی، وزیر امور خارجه بلاروس با سرگی لاوروف نخستین دیدار رسمی یک مقام بلندپایه دولت لوکاشنکو از زمان آغاز اعتراضات به نتایج دور اخیر انتخابات ریاست جمهوری این کشور به شمار می‌رود.

به گزارش تاس وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار از کشور بلاروس به‌عنوان متحد روسیه نام برده است.پیش از دیدار روسای جمهور دو کشور در مسکو، قرار است میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه روز پنجشنبه با همتای بلاروس خود در مینسک، پایتخت دیدار کند.بحران بلاروس؛ لوکاشنکو برای دلجویی از مخالفان ایده رفراندوم را مطرح کرد

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

ماکرون با آیت الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کندماکرون با آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کند رئیس‌جمهور فرانسه در سفر کوتاه امروز خود به عراق با آیت‌الله سید علی سیستانی در نجف اشرف دیدار خواهد کرد.

تصاویری از آخرین تظاهرات ضدنژادپرستی در پورتلند آمریکاابتدای هفته جاری در حاشیه این تظاهرات و در پی درگیری میان معترضان به نژادپرستی با هواداران یک گروه منتسب به جریان راست افراطی یک نفر به ضرب گلوله کشته شد.

گزینه‌های مکرون برای مقامات لبنان: یا اصلاحات یا تنبیه‌های بین‌المللیامانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، در دیدار با رهبران تشکل‌های سیاسی لبنان بر ضرورت اجرای نقشه ‌راه اصلاحات در لبنان تاکید کرد و به مقامات این کشور هشدار داد در صورتی‌که اصلاحات مورد نظر اجرا نشود با اقدامات تنبیهی از سوی جامعه بین‌المللی روبرو خواهند شد.

دیدار اردوغان با وزیر خارجه الجزایر در آنکارا

دیدار چاووش‌اوغلو با رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانیوزیر امور خارجه ترکیه در دیدار با رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی بر تمایل آنکارا برای تقویت همکاری‌های بین‌المللی تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه سوئیس هفته آینده به ایران سفر می‌کندوزارت خارجه سوئیس از سفر وزیر خارجه این کشور به ایران در هفته آتی خبر داد.

Aa الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس دو هفته آینده با ولادیمیر پوتین در مسکو دیدار می‌کند.به گزارش ایسنا، روزنامه مستقل"کل الاخبار" نوشت، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در اولین سفر رسمی خود به عراق، امروز (چهارشنبه) وارد این کشور می‌شود و قرار است با آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در نجف اشرف دیدار کند..ین کشور هشدار داد در صورتی‌که اصلاحات مورد نظر اجرا نشود با اقدامات تنبیهی از سوی جامعه بین‌المللی روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری تاس خبر این دیدار روز چهارشنبه در جریان ملاقات وزرای امور خارجه دو کشور در مسکو اعلام شد. دیدار ولادیمیر مَکی، وزیر امور خارجه بلاروس با سرگی لاوروف نخستین دیدار رسمی یک مقام بلندپایه دولت لوکاشنکو از زمان آغاز اعتراضات به نتایج دور اخیر انتخابات ریاست جمهوری این کشور به شمار می‌رود. روزنامه الصباح عراق نیز نوشت که در سفر ماکرون به عراق پرونده‌های مهم و حساسی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به گزارش تاس وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار از کشور بلاروس به‌عنوان متحد روسیه نام برده است. پیش از دیدار روسای جمهور دو کشور در مسکو، قرار است میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه روز پنجشنبه با همتای بلاروس خود در مینسک، پایتخت دیدار کند. احتمالا دو طرف درباره موضوع حملات ترکیه به مناطق شمال اقلیم کردستان نیز بحث و گفتگو کنند. بحران بلاروس؛ لوکاشنکو برای دلجویی از مخالفان ایده رفراندوم را مطرح کرد از زمان اعلام پیروزی الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ۹ اوت، مخالفان زمامداری وی بارها در مرکز مینسک تظاهرات کرده اند. مکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت رهبران سیاسی لبنان متعهد شده‌اند طی دو هفته آینده کابینه‌ای متشکل از افراد متخصص تشکیل دهند و یک ماه فرصت دارند که انجام اصلاحات را آغاز کنند.

سوتلانا تیخانووسکایا، کاندیدای اصلی مخالفان دو روز پس از انتخابات به لیتوانی رفت. اتحادیه اروپا نتیجه انتخابات را نپذیرفته و اعلام کرده است از حق مخالفان برای برگزاری یک انتخابات آزاد و شفاف حمایت می‌کند. الکساندر لوکاشنکو که از سال ۱۹۹۶ قدرت را در این کشور در دست دارد، ناتو و اروپا را به تلاش برای دخالت در امور داخلی بلاروس متهم می‌کند. دولت لوکاشنکو و بسیاری از رسانه‌های نزدیک به مسکو، اعتراضات پساانتخاباتی در بلاروس را تلاشی برای به راه انداختن «انقلاب مخملی» در این کشور توصیف می‌کنند: رویه‌ای که در نیمه اول دهه نخست قرن بیستم منجر به سرنگونی دولت‌های نزدیک به مسکو در کشورهای اقماری روسیه در اوکراین، گرجستان و قرقیزستان شد. . فرانسه که در فاصله سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۴۳ اداره لبنان را بر عهده داشت، نقش سنتی خود در انجام هماهنگی‌های بین‌المللی برای کمک‌رسانی به لبنان را به عهده گرفته است.