بلاروس, الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری بلاروس, ولادیمیر پوتین, تظاهرات, انتخابات

بلاروس, الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری بلاروس

لوکاشنکو با تداوم اعتراضات در بلاروس به پوتین تلفن کرد

لوکاشنکو با تداوم اعتراضات در بلاروس به پوتین تلفن کرد

15/08/2020 05:01:00 ب.ظ

لوکاشنکو با تداوم اعتراضات در بلاروس به پوتین تلفن کرد

الکساندر لوکاشنکو پیش از گفتگو با ولادیمیر پوتین تاکید کرده بود که تظاهرات جاری اتحاد بین‌ دولتی میان روسیه و بلاروس را به خطر انداخته و کشورش با خطر یک «انقلاب رنگی» روبرو است.

همزمان با تداوم اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، الکساندر لوکاشنکو روز شنبه با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود تلفنی گفت‌و‌کو کرد.فرانس پرس در گزارشی از حضور هزاران معترض به نتایج انتخابات در مینسک، پایتخت بلاروس خبر داد. بر اساس این گزارش معترضان برای احترام به یکی از تظاهرکنندگان که دوشنبه گذشته در جریان ناآرامی‌ها جان باخت در نزدیکی یکی از ایستگاه‌های اصلی مترو در مرکز مینسک تجمع کردند.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید راه‌آهن ایران ثبت جهانی شد کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021

خبرگزاری فرانسه همچنین از برپایی یک اجتماع ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفری در بخش دیگری از پایتخت خبر داد و اعلام کرد که معترضان به همراه خانواده شهروند کشته شده برای یادبود وی و نیز سر دادن شعارهایی بر ضد دولت به خیابان آمده بودند.شرکت کنندگان در اجتماع چند هزار نفری روز شنبه در پایتخت با در دست داشتن گل و نشان دادن علامت پیروزی شعارهایی در نفی «خشونت» و «سربلند» کشورشان سر دادند.

تجمع هزاران معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در مینسک و ادای احترام به یکی از کشته شدگان ناآرامی‌های اخیرSERGEI GAPON/AFP or licensorsلوکاشنکو در پایان گفتکو با ولادیمیر پوتین: به زودی همه چیز درست می‌شودهمزمان با برپایی اجتماع‌های اعتراض‌آمیز در مینسک و دیگر شهرهای بلاروس الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور ظهر روز شنبه پانزدهم اوت تلفنی با ولادیمیر پوتین گفتگو کرد. headtopics.com

خبرگزاری دولتی بلاروس با اعلام این مطلب یادآور شد که آقای لوکاشنکو و همتای روس‌اش در جریان گفتگوی تلفنی مسائل جاری در داخل و خارج از این کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.رئیس جمهوری بلاروس دقایقی پیش از این مکالمه تلفنی از تصمیم برای گفتگو با ولادیمیر پوتین بر سر «تهدیدی» خبر داده بود که به گفته او کشور و کل منطقه را در معرض خطر قرار داده است.

الکساندر لوکاشنکو همچنین تاکید کرده بود که تظاهرات جاری اتحاد بین‌ دولتی میان روسیه و بلاروس را به خطر انداخته و کشورش با خطر یک «انقلاب رنگی» روبرو است. انقلاب‌های رنگی، اصطلاحی است برای بسیاری از شورش‌های براندازانه که طی بیست سال اخیر با «نفوذ و مداخله عناصر خارجی» در جمهوری‌های شوروی سابق روی داده است.

از سوی دیگر راشا تودی نیز در گزارشی به گفتگوی تلفنی روسای جمهوری بلاروس و روسیه پرداخت و به نقل از بیانیه‌ کرملین نوشت که دو طرف در جریان این گفتگو نسبت به حل کلیه مشکلات کنونی در بلاروس در سریع‌ترین زمان ممکن ابراز امیدواری کردند.در بیانیه کرملین همچنین ضمن اشاره به تمایل دو طرف برای همکاری متقابل و مفید جهت تحکیم مناسبات و تقویت ائتلاف دولتی در چارچوب طرح کشور فدرال بر لزوم مقابله با «گروه‌های خرابکار» که در صدد بهره‌برداری و سوء استفاده از وضع موجود هستند تاکید شده است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

با رعایت شیوه‌نامه‌ها الگویی بی‌بدیل از شور آمیخته با شعور حسینی به پا کنیموزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای مدیریت کرونا، خطاب به ملت ایران گفت: می‌خواهیم آن‌گونه که رهبر فرزانه‌مان فرمودند، با رعایت صد درصد شیوه‌نامه‌ها با بزرگداشت باشکوه حماسه کربلا و عاشورا، الگویی بی‌بدیل از شور آمیخته با شعور حسینی به پا کنیم و نگذاریم هرگونه خیز احتمالی بیماری را دشمنان به حساب عزاداران محرم ثبت کنند.

با رعایت شیوه نامه‌ها الگویی بی‌بدیل از شور آمیخته با شعور حسینی به پا کنیموزیر بهداشت در نامه ای با اشاره به تلاش های انجام شده برای مدیریت کرونا، خطاب به ملت ایران گفت: می خواهیم آنگونه که رهبر فرزانه مان فرمودند با رعایت صد در صد شیوه نامه ها با بزرگداشت باشکوه حماسه کربلا و عاشورا، الگویی بی بدیل از شور آمیخته با شعور حسینی به پا کنیم و نگذاریم هرگونه خیز احتمالی بیماری را دشمنان به حساب عزاداران محرم ثبت کنند.

دولت فلسطین: توافق امارات متحده عربی با اسرائیل خیانت به قدس٬ مسجدالاقصی و مساله فلسطین استدولت فلسطین: توافق امارات متحده عربی با اسرائیل خیانت به قدس٬ مسجدالاقصی و مساله فلسطین است

ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم!ترامپ مدعی شد: *اگر در انتخابات پیروز شوم ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم! *آن‌ها به شدت خواهان رسیدن به توافق هستند اما ترجیح می‌دهند به جای ما با جو بایدن خواب‌آلو مذاکره کنند

پرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسمپرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم رئیس جمهوری آمریکا پیشتر هم گفته بود: «ایران خیلی دوست دارد ببیند من رئیس جمهوری نمی‌شوم. من اعلام می‌کنم که اگر و وقتی برنده شویم، ما خیلی سریع با ایران معامله خواهیم کرد.»

امارات به دنبال نقشه راه مشترک برای عادی‌سازی روابط با اسرائیلامارات از برنامه‌ریزی برای تنظیم نقشه راه مشترک در چارچوب توافق عادی سازی روابط با اسرائیل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی