لوکاشنکو: اگر بلاروس سقوط کند نوبت روسیه می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لوکاشنکو: اگر بلاروس سقوط کند نوبت روسیه می‌شود بیشتر بخوانید🔽

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس می گوید در صورت سقوط حکومت این کشور پس از آن نوبت روسیه خواهد رسید.

سخنان روز سه شنبه رئیس جمهوری بلاروس در حالی بیان شد که یک ماه از آغاز تظاهرات اعتراض آمیز در این کشور می گذرد. الکساندر لوکاشنکو در مصاحبه با چند رسانه روسی گفت: «می دانید با سران و مقامات روسیه به چه نتیجه ای رسیده ایم؟ اگر [حکومت] بلاروس سقوط کند بعد از آن نوبت روسیه خواهد بود.» او که طی ۲۶ سال گذشته قدرت را در بلاروس در دست داشته است همچنین از مقامات روسیه خواست تا به حمایت از او ادامه دهند. رئیس جمهوری بلاروس اظهار داشت: «اگر لوکاشنکو سقوط کند کل سیستم فرو خواهد ریخت و پس از آن کل بلاروس از هم می پاشد.»اظهارات جدید الکساندر لوکاشنکو در تناقض با سخنان او در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری اخیر بلاروس است. او در جریان کارزار انتخاباتی خود مسکو را متهم کرده بود که به دنبال حذف او از قدرت است.

اعتراض های یک ماه اخیر به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس از زمان آغاز زمامداری الکساندر لوکاشنکو در سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون بی سابقه محسوب می شود.رئیس جمهوری بلاروس طی هفته های اخیر چند بار تلفنی با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود گفتگو کرده است. رئیس جمهوری روسیه وعده داده است در صورتی که اعتراض ها در بلاروس از کنترل خارج شود به این کشور نیرو اعزام خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیش از صدهزار تن با راهپیمایی در پایتخت بلاروس خواستار استعفای آلکساندر لوکاشنکو شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرزبانی بلاروس: ماریا کولسنیکوا در حال خروج از کشور بازداشت شدیک مقام مرزبانی بلاروس گفت ماریا کولسنیکوا، از رهبران اعتراضات این کشور، «در اولین ساعات روز سه‌شنبه هنگامی که قصد داشت وارد خاک اوکراین شود بازداشت شده است»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

چهره «ربوده شده» اپوزیسیون بلاروس در مرز اوکراین دستگیر شدفرماندهی گارد مرزی بلاروس روز سه شنبه با تایید دستگیری ماریا کولِسنیکوا در مرز اوکراین اعلام کرد که دو تن دیگر از چهره‌های اپوزیسیون موفق به خروج از کشور شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از ۶۰۰ مخالف و یک چهره سرشناس اپوزیسیون در بلاروس دستگیر شدندوزارت کشور بلاروس با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تایید دستگیری ۶۳۳ نفر به دلیل آنچه «نادیده گرفتن قانون منع اجتماعات» خوانده شده، اعلام کرد که ۳۶۳ تن از این افراد تا زمان بررسی پرونده تخلفاتشان در دادگاه در بازداشت موقت باقی خواهند ماند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت ده‌ها نفر در تظاهرات گسترده در بلاروس؛ لباس شخصی‌ها هم وارد عمل شدند - BBC News فارسیده‌ها هزار نفر از مردم بلاروس در اعتراض به رئیس جمهوری این کشور به خیابان‌های مینسک، پایتخت این کشور، ریختند. پلیس ضدشورش، با گاز فلفل و باتون سعی در مهار اعتراض‌ها در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری داشت. پلیس ده‌ها نفر را هم بازداشت کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ماجرای پرابهام یکی از رهبران 'ربوده شده' اپوزیسیون بلاروس | DW | 08.09.2020برخی منابع از بازداشت ماریا کولسنیکووا هنگام عبور از مرز خبر داده‌اند، برخی از دستگیری او در اوکراین. اپوزیسیون بلاروس ناپدید شدن کولسنیکووا و اخبار ضد و نقیض درباره او را سناریوی نیروهای امنیتی می‌داند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »