لوکاشنکو: دانش‌آموزان را برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی بسیج می‌کنیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لوکاشنکو: دانش‌آموزان را برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی بسیج می‌کنیم جزئیات بیشتر🔽

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری ۶۴ ساله بلاروس پیشنهاد بسیج دانش‌آموزان برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی در فصل درو را با اعضای هیات دولت این کشور در میان گذاشت.

آقای لوکاشنکو که از سال ۱۹۹۶ تاکنون قدرت را عملا بی‌رقیب در بلاروس در دست دارد روز دوشنبه با طرح این پروژه گفت: «محروم کردن کودکان از مشارکت در صنعت کشاورزی میهن کاری وحشیانه است.» به کار گیری کودکان در مزارع کشاورزی به‌ویژه در نیمه نخست قرن بیستم و همچنین بعد از جنگ جهانی دوم در اتحاد جماهیر شوروی مسبوق به سابقه است. الکساندر لوکاشنکو که خود یکی از آخرین نسل مدیران شوروی است با انتقاد از سبک زندگی جاری در این کشور گفت: «چه الگویی به کودکان و بچه مدرسه‌ای‌هایمان می‌دهیم؟ کار کردن دانش‌آموزان در مزرعه هم والدین را خوشحال می‌کند و هم برای بچه‌ها یک فعالیت بدنی خوب است.

رئیس جمهوری بلاروس پاسخ منتقدان این طرح را هم پیشاپیش در جلسه هیات دولت داد و گفت: «ما را به بهره‌کشی متهم خواهند کرد. اما این چه بهره‌کشی است که یک نفر برود و ۵ تا ۶ ساعت کار کند؟» الکساندر لوکاشنکو به دادن پیشنهادهای عجیب مشهور است. او در زمان اوج بحران کووید خوردن یک استکان وودکا و کار در مزرعه‌ با تراکتور را برای در امان ماندن از این بیماری مفید توصیف کرده بود.

بیرون آمدن مجدد نام الکساندر لوکاشنکو از صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری اوت ۲۰۲۰، موجی از اعتراض‌های بی‌سابقه را علیه «آخرین دیکتاتور اروپا» به راه انداخت. حکومت بلاروس با سرکوب معترضان و به‌ویژه هدایت رهبران اپوزیسیون به خارج از کشور، توانست این مخالفان را ساکت کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای تشکل‌های صنفی فرهنگیان برای ۱۲ مهر فراخوان اعتصاب دادشورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان از معلمان و دانش‌آموزان خواست روز سه‌شنبه ۱۲ مهر «با اعتصاب در مدرسه و خودداری از کلاس‌رفتن، همبستگی و همراهی خود را با همه معترضان» نشان دهند. پدر شرمنده مادر افسرده دانشجو نا امید منتقد بازداشت اقتصاد فلج مجازی فیلتر صنعت ورشکسته خودرو قاتل ازدواج ناممکن مسکن آرزو پلیس متجاوز کارگر گرسنه بازار راکد کاسب خسته هنوزم معتقدی این مردم برای برهنه شدن به خیابان آمدن؟ مهسا_امینی mahsa_amini
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک جشن سرخ با واکنش‌های منفی جهانیپیامدهای الحاق چهار استان اوکراین، تهدید به استفاده از تسلیحات هسته‌ای و ادامهٔ بسیج نیروها در روسیه طی هفتهٔ گذشته به طور کامل فضای رسانه‌ای در این کشور را تحت‌الشعاع قرار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه: اتحادیه اروپا به‌دنبال مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر مقامات «سرکوبگر» ایرانی استوزیر خارجه فرانسه می‌گوید تحریم‌های جدید ممکن است افراد کلیدی در نهادهای سرکوبگر حکومت ایران را شامل شود که فرزندان خود را برای تحصیل و زندگی به کشورهای غربی می‌فرستند. اینا کمترین خواسته ملت از اروپا هست اگه با تحریم و قطع نامه کاری پیش می‌رفت الان جنگ اوکراین تموم شده بود کره شمالی و چین و ایران دمکراسی برقرار بود ،اینا روباه مکارن از روبرو خوبن از پشت خنجر میزنم ایران تنها وای ، باید قش کنم حالا.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

فراخوان تشکل‌های صنفی فرهنگیان برای اعتصاب سراسری مدارسشورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در بیانیه‌ای از فرهنگیان و دانش‌آموزان ایران خواست سه‌شنبه، 12 مهر، از حضور در کلاس درس خودداری کنند و به این صورت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خامنه‌ای اعتراضات را «اغتشاش» خواند و آن را به «طراحی آمریکا و اسرائیل» نسبت دادپس از گذشت بیش از دو‌هفته از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی و‌ اعتراض به قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس «گشت ارشاد» این کشور، علی خامنه‌ای،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تایوان نخستین شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان خود را برای «ارتباط با جهان» راه‌اندازی کردتایوان در بحبوحه تنش‌ها با چین، نخستین شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان خود را روز دوشنبه ۳ اکتبر راه‌اندازی کرد تا «توان بین‌المللی خود را برای مقابله با فشارهای پکن» افزایش دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »