لورال هوبارد، نخستین زن تراجنسیتی حاضر در المپیک حذف شد - BBC News فارسی

03/08/2021 12:48:00 ق.ظ

لورال هوبارد، نخستین تراجنسیتی حاضر در المپیک تاریخ‌ساز شد و حذف شد

لورال هوبارد، نخستین تراجنسیتی حاضر در المپیک تاریخ‌ساز شد و حذف شد

لورال هوبارد، به عنوان نخستین فردی که توانست در المپیک بر خلاف جنسیت انتسابی هنگام تولد مسابقه دهد در رشته به علاوه 87 کیلوگرم وزنه برداری زنان روی سکو رفت اما نتوانست وزنه‌هایی که مربیان برایش انتخاب کرده بودند را بالای سر ببرد و پس از سه تلاش ناموفق از المپیک توکیو حذف شد.

۹ ساعت پیشReutersتوضیح تصویر،لورال هوبارد رکوردار وزنه‌بردار در نیوزیلند و همچنین صاحب چندین مدال جهانی در این رشته استلورال هوبارد، به عنوان نخستین فردی که توانست در المپیک بر خلاف جنسیت انتسابی هنگام تولد مسابقه دهد در رشته به علاوه ۸۷ کیلوگرم وزنه برداری زنان روی سکو رفت اما نتوانست وزنه‌هایی که مربیان برایش انتخاب کرده بودند را بالای سر ببرد و پس از سه تلاش ناموفق از المپیک توکیو حذف شد.

او که با ۴۳ سال سن سومین وزنه‌بردار مسن این رشته در تاریخ المپیک است در نوبت نخست وزنه ۱۲۰ کیلوگرم را انتخاب کرد اما با وجود ناکامی، وزنه دوم و سوم خود را ۱۲۵ کیلوگرم انتخاب کرد و به زمین انداخت تا بدون موفقیت المپیک توکیو را ترک کند.لورال هوبارد در واکنش به حضور تاریخی خود در المپیک گفت: "می‌دانم که به لحاظ ورزشی نتوانستم کاری بکنم و به استانداردی که خودم و احتمالا کشورم از من انتظار داشت دست پیدا کنم اما یک چیزی که عمیقا بابت آن سپاسگزارم، حمایتی است که مردم نیوزیلند از من داشتند. حمایتی که وصف‌ناپذیر است. می‌خواهم از کمیته المپیک نیوزیلند که در تمامی مراحل من را حمایت کردند تشکر کنم."

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

t_megalion تراجنسیتی ها حق دارند ورزش کنند ولی در گروه مناسب. اجحاف به حقوق زنان، پز روشنفکریه و باز هم اقلیت بودن زنان رو بیشتر و نهادینه تر میکنه مردی که برای بدست آوردن مدال المپیک زن شد اما شکست خورد.خوشبختانه فعالیت فمینیست ها سدی شد در برابر زنان.

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

شروع ناامیدکننده کشتی فرنگی ایران در المپیک؛ والیبال در انتظار پیروزی بر ژاپندر روز نهم بازی‌های المپیک توکیو ورزشکاران رشته کشتی فرنگی ایران با دو شکست کار خود را آغاز کردند تا شروعی دور از انتظار از شاگردان محمد بنا به ثبت برسد. تیم ملی والیبال هم برای صعود به مرحله بعدی به پیروزی برابر ژاپن نیاز مبرم دارد.

تظاهرات اعتراضی در واکنش به حمله مرگبار به اعضای یک خانواده کرد در ترکیه برگزار شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ما هم می کشیم . ardeshiramiri 'طرف دیگر خانواده ای است که کورد نیست' دیگه چ کسشریه؟ طرف دیگه تورک بوده و این خانواده قربانی فاشیسم تورکی شدن اطلاعاتوون ناقصه یا لکنت دارید کلمه تورک تو دهنتون نمیچرخه؟ گه بگیرن در دکونتون رو با این طرز خبررسانیتون فاشیست ترین ملت دنیا تورک فرهنگ فاشیستی . جامعە فاشیستی . هنر فاشیستی . ملت فاشیست از چپ ِ چپ تا راست ِ راست

پلیس محافظ یک تیم واکسیناسیون در پاکستان در حمله افراد مسلح کشته شد🔺پلیس محافظ یک تیم واکسیناسیون در پاکستان در حمله افراد مسلح کشته شد ▪️به گفته یکی از مقامات پلیس محلی، افراد مسلح پس از شلیک به دلاور خان، افسر محافظ تیم کارزار واکسیناسیون در پاکستان، از محل حادثه متواری شدند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل ژاپن از المپیک حذف شد\u0627\u06cc\u0631\u0627\u0646 \u0628\u0627 \u067e\u0630\u06cc\u0631\u0634 \u0633\u0648\u0645\u06cc\u0646 \u0634\u06a9\u0633\u062a \u062f\u0631 \u0645\u0642\u0627\u0628\u0644 \u0698\u0627\u067e\u0646 \u0627\u0632 \u0631\u0627\u0647\u06cc\u0627\u0628\u06cc \u0628\u0647 \u062f\u0648\u0631 \u0628\u0639\u062f\u06cc \u0645\u0633\u0627\u0628\u0642\u0627\u062a \u0627\u0644\u0645\u067e\u06cc\u06a9 \u0628\u0627\u0632 \u0645\u0627\u0646\u062f \u0648 \u0627\u0632 \u0627\u06cc\u0646 \u0645\u0633\u0627\u0628\u0642\u0627\u062a \u062d\u0630\u0641 \u0634\u062f. \n اینم ازدلخوشی الکی ما تف د ریش والیبال ایران نیاز به پوست اندازی داره

یک ایتالیایی قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد | DW | 01.08.2021برای نخستین بار در تاریخ ایتالیا، یک دونده مرد ایتالیایی توانست در بازی‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک مقام قهرمانی را کسب کند. بعد از مارسل جیکوبز، دو دونده از آمریکا و کانادا به‌ترتیب برنده مدال‌های نقره و برنز شدند.

لورال هوبارد، نخستین زن تراجنسیتی حاضر در المپیک حذف شد ۹ ساعت پیش Reuters توضیح تصویر، لورال هوبارد رکوردار وزنه‌بردار در نیوزیلند و همچنین صاحب چندین مدال جهانی در این رشته است لورال هوبارد، به عنوان نخستین فردی که توانست در المپیک بر خلاف جنسیت انتسابی هنگام تولد مسابقه دهد در رشته به علاوه ۸۷ کیلوگرم وزنه برداری زنان روی سکو رفت اما نتوانست وزنه‌هایی که مربیان برایش انتخاب کرده بودند را بالای سر ببرد و پس از سه تلاش ناموفق از المپیک توکیو حذف شد.ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک واکنش‌ها نسبت به لباس‌ رسمی طراحی شده برای ورزشکاران اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو همچنان ادامه دارد.Aa رشته پرامید ایرانیان برای کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو با دو شکست کار خود را آغاز کرد.آرشیو در اعتراض به یک حمله مسلحانه‌ که منجر به کشته شدن هفت عضو یک خانواده کرد شد، روز شنبه ۹ مرداد در شهر وان در مرکز ترکیه تظاهراتی اعتراضی برگزار شد.

او که با ۴۳ سال سن سومین وزنه‌بردار مسن این رشته در تاریخ المپیک است در نوبت نخست وزنه ۱۲۰ کیلوگرم را انتخاب کرد اما با وجود ناکامی، وزنه دوم و سوم خود را ۱۲۵ کیلوگرم انتخاب کرد و به زمین انداخت تا بدون موفقیت المپیک توکیو را ترک کند. لورال هوبارد در واکنش به حضور تاریخی خود در المپیک گفت: "می‌دانم که به لحاظ ورزشی نتوانستم کاری بکنم و به استانداردی که خودم و احتمالا کشورم از من انتظار داشت دست پیدا کنم اما یک چیزی که عمیقا بابت آن سپاسگزارم، حمایتی است که مردم نیوزیلند از من داشتند. پس از انتقادهای فراوانی که در مراسم رونمایی از این لباس‌ در تهران به این طرح‌ها وارد شد، به نقل از مقامات ایرانی گفته شد که «برای احترام به افکار عمومی» از این پوشاک استفاده نخواهد شد، و نمایندگان ایران احتمالا با لباس جدید یا لباس ساده ورزشی در مراسم افتتاحیه شرکت می‌کنند. حمایتی که وصف‌ناپذیر است. رقیب ارمنی نجاتی هم در دور بعدی شکست خورد و در نتیجه علیرضا نجاتی از دور رقابت‌ها کنار رفت. می‌خواهم از کمیته المپیک نیوزیلند که در تمامی مراحل من را حمایت کردند تشکر کنم. پس از حواشی به وجود آمده، کیکاووس سعیدی، دبیر کمیته بین‌المللی المپیک ایران، به رسانه‌های داخلی گفت با توجه به این که این طرح‌ها پیشتر توسط مسئولان به تصویب رسیده بود و فرصتی نیز برای تغییر آنها وجود نداشت، در نهایت تصمیم گرفته شد از همان لباس‌ اولیه استفاده شود." در همین حال، امیلی کمپل از تیم وزنه‌برداری زنان بریتانیا توانست با کسب مدال نقره نخستین زن مدال‌آور المپیکی کشورش در این رشته شود. سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه گفت که توصیف این حمله به عنوان یک جرم نژادپرستانه، «تحریک آمیز» است.

او در مجموع یک ضرب و دو ضرب ۲۸۳ کیلوگرم را بالای سر برد اما نتوانست حریف لی ون‌ون از چین شود که صاحب مدال طلای این رشته شد. علی‌رغم توضیحات مقامات ایرانی، و طراحان این پوشاک که سعی در توجیه این طرح‌ها داشتند، لباس‌ رسمی ورزشکاران در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو رضایت ایرانیان را جلب نکرد و به عقیده بسیاری از کارشناسان مد و لباس، از نظر ویژگی‌های حرفه‌ای نیز بسیار ضعیف بود. این کشتی‌گیر سنگین وزن اما در دور دوم با نتیجه قاطع ۸-۰ مغلوب لوپز، کشتی‌گیر قدرتمند کوبایی شد. لورال هوبارد کیست؟ لورال هوبارد به عنوان یک وزنه‌بردار جوان در سن ۲۳ سالگی با ثبت مجموع ۳۰۰ کیلوگرم در سال ۲۰۰۱ رکوردار ملی رشته خود در نیوزیلند بود. اما کمی بعد از رشته وزنه‌برداری مردان کناره گرفت. این زوج هنرمند بنیانگذار برند «بهار و رضا» در ایالت اوهایو هستند‌ و در زمینه طراحی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند. هوبارد حدود ۱۰ سال بعد، یعنی در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که یک تراجنسیتی است و خود را زن معرفی کرد. بر این اساس محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم باید در دور نخست به مصاف حریفی از الجزایر برود و در صورت پیروزی در دور بعدی با برنده مبارزه کشتی گیرانی از بلغارستان و ترکیه رقابت کند. او در سن ۳۳ سالگی به وزنه‌برداری بازگشت و توانست ۷ مدال طلا در رقابت‌های جهانی کسب کند.» او در ادامه می‌افزاید: «این موقعیتی استثنایی برای طراحان است تا لباسی طراحی کنند که افتخارآفرین برای ورزشکاران باشد، کشورشان را معرفی کند، و احساس غرور و ورزشکار بودن را به تماشاگران بدهد، و آنها نیز بخواهند در آراسته‌ترین حالت ممکن وارد میادین ورزشی شوند که چشم دنیا به آنها است.

اما در سال ۲۰۱۸ در حالی که پیشتاز رقابت‌های کشورهای مشترک المنافع بود با مصدومیت جدی در ناحیه آرنج روبرو شد و همه از جمله خودش تصور کردند که ورزش قهرمانی برایش به پایان رسیده است. با این حال، تنها یک سال بعد هوبارد موفق شد مدال طلای مسابقات پسفیک را کسب کند و در رقابت‌های جهانی هم ششم شد. رنگ و طرح لباس‌ ورزشکاران زن کاملا مجزا از لباس ورزشکاران مرد بود، و مشخص بود که توسط دو گروه متفاوت طراحی شده است. از دیگر رقابت‌های کاروان ایران در روز نهم بازی‌های المپیک، تیم ملی والیبال از ساعت ۱۵:۱۰ به وقت تهران در دیداری فوق‌العاده مهم و سرنوشت ساز به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان خواهند رفت. او امسال با ۴۳ سال سن به عنوان سومین وزنه‌بردار مسن تاریخ المپیک به توکیو رفت و توانست نخستین زنی شود که اجازه یافت بر خلاف هویت انتسابی هنگام تولد خود مسابقه دهد. انتخاب او برای عضویت در کاروان المپیک نیوزیلند بسیار خبرساز و مناقشه‌برانگیز شد.» او در ادامه می‌افزاید: «لباس ورزشکاران ایرانی نواقص زیادی داشت و به جزئیات ساده هم توجه نکردند، حتی ماسک‌های یک رنگ به این ورزشکاران نداده بودند تا به عنوان یک تیم، حداقل ظاهر هماهنگ‌تری داشته باشند، و مسئولان در این حد هم از خود مایه نگذاشته بودند. در حالی که کمیته المپیک نیوزیلند او را یک "الگوی بسیار ارزشمند و مهم" خواند و حضورش را "راهگشای گفتمان فراگیری و پذیرش" دانسته بود و بسیاری از ورزشکاران المپیکی نیوزیلند هم حضور او را خوشامد و مغتنم شمرده بودند، برخی دیگر از جمله ورزشکاران و منتقدان این تصمیم از انتخاب او برای اعزام به توکیو انتقاد کرده بودند. ایران در صورتی که بتواند دیدار خود مقابل ژاپن را با پیروزی ۳-۰ یا ۳-۱ به پایان برساند ۸ امتیازی خواهد شد و پس از لهستان صدرنشین و ایتالیا که در جایگاه دوم قرار دارد، می‌تواند به عنوان تیم سوم به مرحله بعد راه یابد.

منتقدان اکثرا بر این نکته تاکید داشتند که هوبارد در تاریخچه فیزیکی خود دوران بلوغ و رشد هورمونی را مطابق ویژگی‌های مردانه گذرانده و به این لحاظ، فیزیک جسمی او نسبت به زنان ورزشکار متفاوت است. طراحان این نکته مهم را در نظر می‌گیرند و شما چنین هماهنگی را در لباس ورزشکاران سایر کشورهای جهان مشاهده می‌کنید، یعنی طرح، رنگ، و جزئیات لباس زنان و مردان کاملا هماهنگ است، مشخص است که این ورزشکاران عضو یک تیم‌ هستند. اما این نکته‌ایست که بسیاری از دانشمندان و دانشگاهیان بر سر آن توافق ندارند. کمیته بین‌المللی المپیک از سال ۲۰۰۴ به ورزشکاران تراجنسیتی اجازه حضور در این مسابقات را داده است. دو گروه جداگانه کنار هم راه می‌رفتند و این اصلا زیبا و چشمگیر نیست. این کمیته از سال ۲۰۱۵ در آیین‌نامه‌های خود تصریح کرده است که حضور ورزشکاران تراجنسیتی از مرد به زن - بدون نیاز به عمل جراحی - در المپیک مجاز است و این ورزشکاران تنها باید نشان دهند دست کم چهار سال با هویت زن زندگی و حضور داشته‌اند و این که طی ۱۲ ماه گذشته سطح هورمون تستوسترون آنها کمتر از ۱۰ نانومول در لیتر بوده است. همزمان این کمیته به رشته‌های ورزشی این اختیار را داده که برای خود معیارهای متفاوتی وضع کنند و آیین نامه های خود را داشته باشند. انگار خانم‌ها مهمانداران هواپیما هستند، و آقایان کارمندان یک اداره دولتی.

برای مثال، اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی میزان کمتر از ۵ نانومول در لیتر را برای ورزشکاران تراجنسیتی زن در نظر گرفته است. موضوعات مرتبط .» لباس‌ ورزشکاران اعزامی ایران بهار مسعودی می‌گوید: «نکته تأسف‌آور این‌ است که ما طراحان مستعد و متخصص زیادی در ایران داریم که علاقمند هستند کارهای خوبی انجام دهند، ولی فرصتی به آنها داده نمی‌شود.