لواندا؛ ابرشهری آفریقایی که در انتظار کشف شدن است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

پایتخت آنگولا شهری ساحلی و پیوسته در تغییر است که دیدنی‌های بسیار دارد، از معماری دوران استعمار پرتغال گرفته، تا موسیقی‌های مختلف، سواحل ماسه‌ای جذاب و ماهی‌های سوخاری با طعم به‌یاد ماندنی.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فرهنگ آنگولا که از دیرباز غنی بوده و از قرن ۱۶ تحت تأثیر فرهنگ پرتغال قرار گرفته، امروز جذابیت‌های بسیاری در سنت، فرهنگ، و آشپزی خود برای گردشگران دارد.

لواندا نقطه عزیمت خوبی است به سوی دیدنی‌های این کشور آفریقایی که سواحل بکر طولانی،‌ جنگل‌های بارانی، دشت‌های وسیع و کویری بزرگ و آب‌وهوایی چهارفصل دارد. لواندا برای عاشقان ساحل و دریا جذابیت‌های بسیاری دارد. از امکان شنا و موج‌سواری تا پرواز با چتر روی خط وسیع ساحلی. سنت آشپزی آنگولا هم غنی است و طرفداران غذاهای دریایی را راضی می‌کند. در لواندا تأثیر تاریخ معاصر بر غذاهای سنتی مشهود است. اهالی لواندا آبجو را دوست دارند و همچنین به خاطر تأثیر پرتغالی‌ها علاقه خاصی هم به شراب پیدا کرده‌اند. باید خوراک جوجه «موامبا» و همچنین خوراک ملی یعنی «موفِت» آنگولایی را چشید که از ماهی و لوبیا و سیب‌زمینی شیرین تهیه می‌شود. دسر نارگیلی معروف «کوکادا آمارلا» هم برای سوغات بردن خوب است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تو تهران هم فقط یه برج میلاده که خودنمایی میکنه😐 کاش دولت بیشتر به زیبایی شهری اهمیت میداد.

غربی ها برای چورکردن این شهر پروژه های تروریستی آماده میسازد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بایدن: به پوتین خواهم گفت که در برابر نقض حقوق بشر در روسیه سکوت نمی‌کنیمرئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که باور دارد ولادیمیر پوتین «یک قاتل» است. رئیس‌جمهوری روسیه نیز در واکنش گفته بود: «این صفت برازنده گوینده آن است.» فراموش نکنیدکه درموردنقض حقوق افغانهادرچهلسال اخیرهم چیزی بگوئید،اگراین ملت نصرف وسائل بازیهای سیاسی بلکه بحیث بشردرکرهٔ زمین محاسبه میشوند.زیرااین محاسبه در گفتاربوده امادرعمل صرف گروه خاص و ‌محدودی ضدبشریت که تیکه داران سیاسی ومذهبی اندازهمه حقوق وامتیازات بشری برخورداربوده اند سلطان نقض حقوق بشر از حقوق بشر میگه. پروژه های تروریستی امریکا در سراسر کشور های جهان بخصوص کشورهای اسلامی که روزانه به هزار ها نفر ره به قتل میرسانند چراحقوق بشر جهانی خاموش نشسته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دور دوم انتخابات محلی در کرواسی در حال برگزاری استمردم کرواسی امروز برای شرکت در دور دوم انتخابات محلی این کشور پای صندوقهای رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در مذاکرات وین موضوعات کلیدی باقی مانده است/ گفت‌وگو با عربستان در فضای مناسب ادامه داردسخنگوی وزارت خارجه: *نباید در مورد مذاکرات وین و روند آن تعجیل کرد *موضوعات کلیدی باقی مانده است *مذاکرات وین در هر سه کارگروه پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است *ما این مذاکرات را با دقت و وسواسی که لازم است پی‌گیری می‌کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامزدهایی که معجزه می‌کنند؛ وعده‌های فکاهی در انتخابات ریاست جمهوری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیشترین حجم عملیات اجرایی حوزه مسکن در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام شده استوزارت مسکن و شهرسازی در پاسخ به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری که اعلام کرده مدیران مسکن دولت بدون دلیل کرکره مسکن را پایین کشیدند و تولید مسکن بزرگترین آسیب را در دوره روحانی دیده است اعلام کرد: در دو دولت یازدهم و دوازدهم با وجود محدودیت های اقتصادی قابل توجه نسبت به دولت های پیشین، بخش مسکن نه تنها تعطیل نبوده بلکه بالاترین حجم عملیات اجرائی حوزه مسکن در این دو دولت اجرائی گردیده است و استفاده از عبارتی همچون پائین بودن کرکره مسکن در دولت، منصفانه نمی باشد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

دولت جدید اسرائیل بدون نتانیاهو در حال شکل‌گیری است | DW | 30.05.2021رسانه‌های اسرائیل از آخرین مراحل تشکیل دولت جدید بدون بنیامین نتانیاهو خبر می‌دهند. این دولت به رهبری یائیر لاپید، ائتلافی از نیروهای سیاسی راست، میانه و چپ است که هدف‌شان ممانعت از قدرت‌گیری مجدد بنیامین نتانیاهو است. راست و چپ و میانه دوام و امتدادی نخواهند داشت، برنده نهایی بی بی خواهد بود. چقد کسشعر می نویسید کسکشا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »