لوئیس سوارز چگونه یکی از بهترین مهاجمان اروپا شد - BBC News فارسی

12/08/1400 08:59:00 ب.ظ

لوئیس سوارز چگونه یکی از بهترین مهاجمان اروپا شد

لوئیس سوارز که امسال هم جزو نامزدهای دریافت توپ طلا است، در ۱۵ سال گذشته یکی از برجسته‌ترین فوتبالیست‌های جهان بوده. بخش ورزشی بی‌بی‌سی نگاهی انداخته به شکل‌گیری این فوتبالیست نامدار. توضیح تصویر، سوارز در سالتو، دومین شهر پرجمعیت اوروگوئه به دنیا آمد؛ همان شهری که ادینسون کاوانی، مهاجم منچستر یونایتد ۲۱ روز بعد از تولدش در آن زاده شد.

سوارز خانواده‌ای پرجمعیت و کم درآمد داشت و مادرش یک بار گفت که چقدر برای خانواده سخت بود که یک جفت کفش فوتبال برای لوئیس تهیه کنند.

او در رده جوانان بسیار موفق بود و در ماه مه ۲۰۰۵ توانست اولین بازی خود برای تیم بزرگسالان را در جام لیبرتادورس مقابل جونیور کلمبیا انجام دهد. اوضاع در ابتدای کاری خیلی خوب پیش نمی‌رفت و او آن قدر موقعیت از دست داد که کفر تماشاگران را درآورد؛ چهار ماه طول کشید تا پای سوارز به گل باز شود.

"یک روز مجبور شدم بعد از تمرین با او قدم بزنم، گفتم که می‌خواهم در بازی بعدی نیمکت‌نشینش کنم و یادم هست که لوئیس از کوره در رفت. او نمی‌فهمید که این کار برای خودش بهتر است، بجای آن خشمگین و ناراحت شد و تمرینش را دو برابر کرد." headtopics.com

" منبع تصویر، توضیح تصویر، به لطف اعتماد داسارته و قدرت ذهنی خود سوارز، این مهاجم در ۲۷ بازی ۱۰ گل زد و همراه با ناسیونال قهرمان لیگ شد. "او پسر جوانی بود که ذهنیتی مانند یک شیر داشت. لوئیس روحیه‌ای برنده داشت و طوری تمرین می‌کرد که انگار می‌خواهد تمام جام‌ها را ببرد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

ایران و اتحادیه اروپا می‌گویند مذاکرات هسته‌ای در وین از ۸ آذر از سر گرفته می‌شودمعاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران چهارشنبه شب اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای از روز ۸ آذر (۲۹ نوامبر) در وین از سر گرفته می‌شود. موقعیت انگوزمان ایران از کرونا مصلحتی خارج شد؟ بیخردان و ابلهان و حیوانات اند،سودجویانه تشگیلات و حکومت جاهلیت جنودفکری شئونیزم فارسی جاهلان و ملاها و اوباشان شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران را سرکار گذاشتند برسمیت می شناسند و دنبال زدبنده های فاشیستی و مذاکره اند. فکر نکنم این مذاکرات هم به جایی برسه فقط حرفش هست همه تو عمل جا میزنن

اتحادیه اروپا: بیش از ۸۰ کشور جهان متعهد به کاهش ۳۰ درصدی گاز متان شدندرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید «حدود ۳۰ درصد» از گرمایش کره زمین از زمان انقلاب صنعتی تاکنون به علت انتشار گاز متان روی داده است.

درخواست سه ائتلاف اپوزیسیون از اروپا برای پیگیری پرونده حقوق بشر در مذاکرات با ایرانسه جریان از اپوزیسیون ایران در بیانیه‌ای با انتقاد از سياست‌های اتحاديه اروپا در تعامل با جمهوری اسلامی ايران، خواستار مطرح‌ شدن مسئله «نقض حقوق بشر»

فرمانده پلیس برلین بابت حرکت ورزشی چند مامور در بنای هولوکاست عذرخواهی کردیکی از روزنامه‌های چاپ برلین عکس‌هایی را از چند افسر پلیس مرد با یونیفرم کار و در حال انجام حرکت شنای سوئدی در بنای یادبود هولوکاست منتشر کرده بود. واقعا دم اسرائیل گرم! نفس همه رو گرفته. آلمانیا جرات ندارن تو کشور خودشون هن راحت باشن!

شش قدم؛ سپاهان و استقلال بدون توقف، پرسپولیس اسیر طلسم اراک - BBC News فارسیهفته سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، با پیروزی استقلال و سپاهان مقابل رقبا و شکست دوباره پرسپولیس در اراک برابر آلومینیوم همراه شد. در این هفته، نخستین پیروزی فجرسپاسی در لیگ برتر پس از هفت سال به ثبت رسید و اکبر میثاقیان بعد از چهار سال، بار دیگر هدایت یک تیم مشهدی را در لیگ برتر برعهده گرفت. خدا هیچ خونه ای رو بی پدر نکنه !!😭😭😭

نیوکاسل آماده پرواز؛ اونای امری گزینه اصلی سرمربی‌گری است - BBC News فارسیباشگاه نیوکاسل امیدوار است تا قبل از بازی شنبه مقابل برایتون در لیگ برتر با اونای امری، سرمربی ویارئال قرارداد امضا کند. مذاکرات دو طرف کماکان ادامه دارد، هرچند که آقای امری تا سال ۲۰۲۳ با ویارئال قرارداد دارد.