لهستان بیش از ۱۰۰ پناهجو را در مرز خود با بلاروس بازداشت کرد | DW | 18.11.2021

27/08/1400 05:50:00 ب.ظ

وزارت دفاع لهستان اعلام کرد یک گروه ۱۰۰ نفری از پناهجویان را که قصد ورود به خاک این کشور از طریق بلاروس داشته‌اند بازداشت کرده است. نخست‌وزیر لهستان در ارتباط با احتمال بروز جنگ میان لهستان و بلاروس هشدار داده است.

وزارت دفاع لهستان اعلام کرد یک گروه ۱۰۰ نفری از پناهجویان را که قصد ورود به خاک این کشور از طریق بلاروس داشته‌اند بازداشت کرده است. نخست‌وزیر لهستان در ارتباط با احتمال بروز جنگ میان لهستان و بلاروس هشدار داده است. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید به گفته وزارت دفاع لهستان تلاش برای عبور از مرز این کشور چند صد متر دورتر از محل وقوع این حادثه انجام شده است.

هزاران پناهجو در حال حاضر در بلاروس در دمای زیر صفر در مرز بلاروس با لهستان به عنوان گرفتار شدند.

موضوع به اعلام نتایج انتخابات مناقشه برانگیز بلاروس و پیروزی آلکساندر لوکاشنکو باز می‌گردد. سرکوب معترضان توسط دولت بلاروس باعث شد که اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه آن کشور وضع کند. به این ترتیب، پناهجویان این کشورها و از جمله پناهجویان افغان می‌توانند با سفر به بلاروس، از طریق مرزهای مشترک این کشور با لهستان و لیتوانی خود را به اروپای مرکزی و غربی برسانند.

اوضاع در مرز بلاروس و لهستان روز به روز وخیم‌تر می‌شود. موراویتسکی گفته امیدوار است که"همه خونسردی خود را حفظ کنند". با ادامه وضعیت کنونی کشورهای گروه ۷ را نیز نگران کرده است. وزرای خارجه گروه ۷ از بلاروس خواستند تا به بحران پناهجویی در مرز خود با لهستان پایان دهد. گروه کشورهای ۷ بلاروس را متهم به خطر انداختن جان انسان‌ها کرده است. headtopics.com

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تماس تلفنی مرکل با لوکاشنکو؛ بلاروس گروهی از پناهجویان را از مرز جابجا کردرهبران آلمان و بلاروس در این تماس تلفنی با یکدیگر توافق کردند که مذاکراتی میان بروکسل و مینسک بر سر بحران پناهجویانی که در مرز بین بلاروس و لهستان گرفتار مانده‌اند صورت گیرد.

آشوب و درگیری میان پلیس لهستان و پناهجویان در مرز بلاروس | DW | 16.11.2021با هجوم پناهجویان سرگردان در سرمای زیر صفر به حصارهای مرزی لهستان در بلاروس، پلیس لهستان با ماشین‌های آب‌پاش با آنها مقابله کرد. پناهجویان نیز به سمت پلیس سنگ و چوب پرتاب کردند. 😭😭😭

دیوار مرزی و بی‌قراری در مرز بلاروس؛ مهاجران با نظامیان لهستان درگیر شدندوزارت دفاع لهستان امروز سه‌شنبه با انتشار ویدئوهایی اعلام کرد که درگیری‌هایی بین مهاجران و نظامیان این کشور در مرز با بلاروس صورت گرفته است. چرا خود بلاروس بهشون جا نمیده؟

طولانی‌ترین خسوف جزئی قرن؛ پدیده‌ای که از سال ۱۴۴۰ میلادی بی‌سابقه استخسوفی مشابه ماه‌گرفتگی جزئی پنجشنبه‌شب از نظر مدت زمان دیگر تا روز هشتم فوریه سال ۲۶۶۹ میلادی روی نخواهد داد.

سردار فدوی: سپاه همواره سردمدار پاسداری از انقلاب اسلامی بوده استجانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:در تاریخ انقلاب سپاه همواره سردمدار پاسداری از انقلاب اسلامی بوده است. نمونه اش را در آبان دیدیم 1500 تا 6 هزار جوان معترض مردم را سلاخی کردید بله ما شما تروریستها را به خوبی میشناسیم و وای به روزی که ورق برگرده

وال‌استریت ژورنال: ایران ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته را از سر گرفته استدر آستانه آغاز دور جدید مذاکرات بین ایران و کشورهای 4+1 در وین، روزنامه «وال‌استریت ژورنال» در گزارشی نوشته است که تهران تولید قطعات سانتریفیوژ پیشرفته را