لندن: سقوط موشک‌های روسیه در کشورهای ناتو محتمل است و بی‌پاسخ نخواهد ماند

25/12/1400 02:00 ق.ظ

در بحبوحه افزایش تنش میان روسیه و کشورهای ناتو در پی جنگ اوکراین، بریتانیا سقوط موشک‌های روسیه در خاک کشورهای پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» را محتمل ارزیابی

در بحبوحه افزایش تنش میان روسیه و کشورهای ناتو در پی جنگ اوکراین، بریتانیا سقوط موشک‌های روسیه در خاک کشورهای پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» را محتمل ارزیابی به گزارش خبرنگار «العربیه» در لهستان ، درپی حمله هوایی به پایگاه یاووریف، ورشو سربازان خود را به مرزهای نزدیک این پایگاه اعزام کرد.

به گفته فرماندار «لویو» در نزدیکی این پایگاه در غرب لهستان، روسیه 30 راکت پرتاب کرد و 35 نفر در این حملات هوایی کشته و 60 نفر دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه نیز متعاقبا تاکید کرد که از این پایگاه، به‌عنوان ستادی برای دریافت تسلیحات از خارج و آموزش جنگجویان، استفاده شده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سقوط بهای نفت خام در پی اعلام حمایت روسیه از ادامه مذاکرات احیای برجامسقوط بهای نفت خام در پی اعلام حمایت روسیه از ادامه مذاکرات احیای برجام رویتر گزارش داد که تحریم‌های جهانی در واکنش به اشغال اوکراین توسط روسیه، کشورهای چین و هندوستان را از خرید نفت خام روسیه باز نداشته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

روسیه: طرح‌هایمان در اوکراین در زمان‌بندی تعیین شده تکمیل خواهد شدسخنگوی کرملین اعلام کرد که طرح‌های نظامی روسیه در اوکراین طبق زمان‌بندی تعیین شده تکمیل می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

جذب جنگجویان داوطلب خارجی در روسیه و اوکراین توسط دولت‌های دو کشورجذب جنگجویان داوطلب خارجی در روسیه و اوکراین توسط دولت‌های دو کشور

برنت رنو، مستندساز ستایش‌شده به ضرب گلوله نیروهای روسیه در اوکراین کشته شدبرنت رنو، فیلم‌ساز ستایش‌شده‌ای که برای ساخت مستندهای خود به پرخطرترین مناطق جهان سفر کرده است، روز یکشنبه در پی شلیک نیروهای روسی به خودروی او در اوکراین جان باخت. nima 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ روحش شاد یادش گرامی

جنگ در اوکراین؛ «روسیه از چین تجهیزات نظامی درخواست کرد»روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقاماتی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود گزارش داد که روسیه از چین درخواست کرده است تا با اختصاص کمک اقتصادی و ارسال تجهیزات نظامی به مسکو کمک کند. جاولین خیلی وقته منتظر رمضونه چچنی‌ها با داعش هم بودند این دیوث اگه گیر ایرانیا بیفته بهش میفهمونیم که مسجدجای گوزیدن نیست کاری میکنیم برای پوتین عربی برقصه با لباس زنونه دوتا واجبی خرجشه سفید مثل بلور میشه

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا، دوشنبه 14 مارس، در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» گفت که سقوط موشک‌های روسی در خاک کشورهای ناتو، غیرممکن نیست، اما در عین حال بسیار نامحتمل است.او با تاکید بر این که در این صورت، ناتو اقدام به پاسخ خواهد کرد، افزود: «غرب به شکلی صریح و شفاف این موضوع را حتی پیش از آغاز منازعه اوکراین، به مسکو گوشزد کرده است. »این اظهارات پس از آن بیان شد که یک پایگاه آموزشی نظامی اوکراین در نزدیکی لهستان، یکشنبه، هدف حمله هوایی قرار گرفت که اولین مورد از این دست بود که در نزدیکی مرزهای یک کشورعضو ناتو رخ داد.

به گزارش خبرنگار «العربیه» در لهستان ، درپی حمله هوایی به پایگاه یاووریف، ورشو سربازان خود را به مرزهای نزدیک این پایگاه اعزام کرد.

به گفته فرماندار «لویو» در نزدیکی این پایگاه در غرب لهستان، روسیه 30 راکت پرتاب کرد و 35 نفر در این حملات هوایی کشته و 60 نفر دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه نیز متعاقبا تاکید کرد که از این پایگاه، به‌عنوان ستادی برای دریافت تسلیحات از خارج و آموزش جنگجویان، استفاده شده است.

کرملین پیش از این در پیامی به حامیان اوکراین در ناتو تاکید کرده بود که ارسال تسلیحات موثر یا اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز حریم هوایی اوکراین و یا حتی مشارکت میدانی در هر شکلی در منازعه جاری را اقدامی خصمانه تلقی خواهد کرد که حق دفاع از خود را برای روسیه توجیه می‌کند.