لغو سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا در پی عدم صدور ویزا برای دبیر | DW | 03.02.2022

14/11/1400 11:06 ق.ظ

رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی اعلام کرد، به دلیل عدم صدور ویزای سفر به آمریکا برای او و پنج عضو تیم کشتی آزاد ایران سفر این تیم به ایالات متحده لغو می‌شود. آمریکا برای دیگر اعضای تیم ویزا صادر کرده بود.

رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی اعلام کرد، به دلیل عدم صدور ویزای سفر به آمریکا برای او و پنج عضو تیم کشتی آزاد ایران سفر این تیم به ایالات متحده لغو می‌شود. آمریکا برای دیگر اعضای تیم ویزا صادر کرده بود. در پی دعوت رسمی فدراسیون کشتی ایالات متحده آمریکا و پاسخ مثبت فدراسیون کشتی ایران، قرار بود دیداری دوستانه میان تیم‌های ملی کشتی آزاد دو کشور در روز ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) در تگزاس برگزار شود.

علیرضا دبیر در نامه به بروس بومگارتنر، رئيس فدراسیون کشتی آمریکا نوشت: «متأسفانه عدم صدور روادید از سوی مقامات کشور شما به رغم تمامی مقدمات انجام‌شده از سوی اعضاء تیم ایران و ارائه همه مدارک لازم و پیگیری‌های مکرر بعدی رقم خورده است.»در این نامه قید شده که ویزای دو کشتی‌گیر، مربی تیم، سرپرست تیم و داور المپیکی فدراسیون و رئيس فدراسیون کشتی ایران صادر نشده و بنابراین چاره‌ای جز اعلام لغو سفر باقی نمانده است.

سخنگوی فدراسیون کشتی ایران پیشتر (سه‌شنبه ۱۲ بهمن) اعلام کرده بود که ویزای سفر به آمریکا برای همه اعضای تیم ایران به غیر از چهار نفر صادر شده است. علیرضا دبیر، قهرمان المپیک سیدنی و عضو سابق شورای شهر تهران سال‌‌ها با داشتن گرین‌کارت آمریکا به این کشور رفت‌و‌آمد می‌کرده است.ظاهرا سخنان او در دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی‌، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله پهپادی آمریکا و دفاع از شعار"مرگ بر آمریکا" باعث عدم صدور ویزا برای او شده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

میگم چطوره که طرف گرین کارت‌شو پس داده و خودش گفته «از من پرسیدند چرا گرین کارتت را پس دادی، گفتم؛ از کشورتان خوشم نمی‌آید. هر چیزی در آمریکا برای علیرضا دبیر بود بروید بردارید، نوش جانتان» حالا که در مسابقات اصلأ به حضور ایشون نیازی نیست ، چرا با زندگی ورزشی دیگران بازی می‌کنه؟ این دیوث ننه خوشگل رفته رشته علوم سیاسی درس خونده اونم با رانت اگر میخواهی بحث سیاسی کنی گورت را گم کن برو به سیاست بپرداز ورزش و ورزشکار را ول کن تو چه کاره مملکت هستی که راجب آمریکا حرف می‌زنی تو میخواهی برای خودت موقعیت جور کنی یه عده جوان این مملکت باید تاوان بدند

حتماً ناهارم نخوردن خودشیرینی واسه نظام این چیزها و داره آخه احمق مگه تو امام جمعه هستی که واسه هر چیزی اظهار نظر میکنی نمیشه به سیاست کاری نداشته باشی و به وظیفه خودت در جایگاه خودت عمل کنی و جامعه وجوانان کشور اسیب نرسانی ؟وسیاست را به سیاسیون وا گذاری؟ حالا که سرپایین طوله های مسئولین ایرانی رو برشون گردونین جایی که باباهشون ب گند کشیدین مرسی

یه گوه خوردم عجیبی تو چشمای علیرضا دبیر موج میزنه که نگو می‌دونی چند تا بچه شیعه خوشحال میشه!؟ پدرسگکککککککککگگگ دبیر : دیگی که واسه من نجوشه سر سگ توش بجوشه مدعو باید اول با بالا دستش هماهنگ میشد بعد دعوت می‌کرد خسته نباشی دلاور به نظر من از همون اول برنامه ش همین بود که مانع ویزا دادن به بچه ها بشه، از طرز مزخرف گفتنش مشخص بود. ما ابدا از تحریم خارجی به اندازه تحریم داخلی رنج نمیبریم.

سفر تیم ملی کشتی آزاد به آمریکا لغو شدسفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا لغو شد علیرضا دبیر در نامه‌ای به رییس فدراسیون کشتی آمریکا، سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به این کشور را به دلیل صادر نشدن ویزا برای خود و پنج نفر دیگر لغو کرد :) 😆😆😆🤣 حاجی لاکن بلاشک با استخاره سیدعلی معظم اعتبارات ارز و دلار فدراسیون کشتی قلیل است لذا استعفای دبیر حرام است

..چرا بقیه بسوزن ب پای اون چند نفر چون برای دبیر ویزا صادر نشده بقیه هم باید به پای این رذل کثافت بسوزن ؟ حیف اونایی که میخوان برای ایران کشتی بگیرن حقیقتا زندگی کردن در این خراب شده وقت تلف کردنه الان احمدي نژاد بود ميگفت دبير جون اب رو بريز همونجات كه ميسوزه😂 حقته تاپاله، چه عنی هستی تملق و مجیز گویی یکی از مزخرف ترین ارکان فرهنگ ما ایرانی هاست. خود شیرینی برای حکومت

این دیگه چه نجسی هستش ! خب ازگل بذا بچه ها برن! توی عنتر لشتو نبری چی میشه ؟

آمریکا به چهار عضو تیم ملی کشتی ایران ویزا ندادآمریکا به چهار عضو تیم ملی کشتی ایران ویزا نداد سخنگوی فدراسیون کشتی ایران گفت که تیم ملی کشتی کشورش تنها در صورتی عازم آمریکا خواهد شد که برای تمامی نفرات این تیم روادید صادر شود. جزئیات بیشتر🔽 چه دمکراتتیک و صلح جو!!! دمشون گرم كاخ سفيد نشينان اگر اختلافي با نظام جمهوري اسلامي ايران دارند پس‌ چرا با ملت ایران هم همیشه در تضاد و خلاف هستن ؟ !

سجادی: تلاش کردیم هواداران به استادیوم بیایند/ به مسائل فنی تیم ملی ورود نمی‌کنموزیر ورزش و جوانان می‌گوید نمی‌تواند روی مسائل فنی تیم ملی فوتبال ایران و آینده این تیم نظری بدهد.

واشنگتن ۳ هزار نیروی دیگر به اروپا اعزام می‌کند، احتمال سفر ماکرون به روسیهآمریکا از اعزام ۳ هزار سرباز دیگر آمریکایی به اروپا برای دفاع از اعضای ناتو، در برابر هرگونه تجاوز خبر داد. تصمیمی که روسیه آن را «مخرب» ارزیابی کرد. دو هزار نفر از آمریکا مستقبما به آلمان و لهستان اعزام می شوند و هزار نفر از نیروهای حال حاضر آمریکا در آلمان به رومانی در شرق اروپا منتقل می شوند. جواب ماکرون به بایدن «اگر اروپایی‌ها ظرفیت دفاع از خود و ایجاد راه‌حل مشترک با همسایگان خود از جمله روس‌ها را نداشته باشند، هیچ نظم امنیتی و ثبات برای ما اروپایی‌ها وجود نخواهد داشت

امریکا به رئیس فدراسیون کشتی ایران ویزا ندادامریکا به رئیس فدراسیون کشتی ایران ویزا نداد آمریکا برای علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران و دو ملی پوش و یک مربی ایرانی ویزای سفر به این کشور را صادر نکرد. کار درستی کردند. بستر قانونی برای محرومیت این افراد از امتیاز ویزای آمریکا در دوران ترامپ فراهم شد. ترکیه هم باید یک بانک اطلاعاتی از مشخصات افرادی که سابقهٔ 'توهین، تهدید، تحریف و ...' به این دولت-ملت را دارند تهیه کند. محرومیت از ویزا حداقل پاسخ مناسب است.

سفر نخست‌وزیر بریتانیا به اوکراین؛ پشتیبانی «استراتژیک» لندن از کی‌یفبه‌دنبال حمله احتمالی روسیه به اوکراین، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در چارچوب اقدامات دیپلماتیک این کشور به اوکراین سفر می‌کند.جانسون در این سفر قرار

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به رئيس فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد، سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به این کشور به دلیل عدم صدور ویزا برای خودش و پنج عضو این تیم لغو شده است.

در پی دعوت رسمی فدراسیون کشتی ایالات متحده آمریکا و پاسخ مثبت فدراسیون کشتی ایران، قرار بود دیداری دوستانه میان تیم‌های ملی کشتی آزاد دو کشور در روز ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) در تگزاس برگزار شود.

علیرضا دبیر در نامه به بروس بومگارتنر، رئيس فدراسیون کشتی آمریکا نوشت: «متأسفانه عدم صدور روادید از سوی مقامات کشور شما به رغم تمامی مقدمات انجام‌شده از سوی اعضاء تیم ایران و ارائه همه مدارک لازم و پیگیری‌های مکرر بعدی رقم خورده است.»در این نامه قید شده که ویزای دو کشتی‌گیر، مربی تیم، سرپرست تیم و داور المپیکی فدراسیون و رئيس فدراسیون کشتی ایران صادر نشده و بنابراین چاره‌ای جز اعلام لغو سفر باقی نمانده است.

سخنگوی فدراسیون کشتی ایران پیشتر (سه‌شنبه ۱۲ بهمن) اعلام کرده بود که ویزای سفر به آمریکا برای همه اعضای تیم ایران به غیر از چهار نفر صادر شده است.

علیرضا دبیر، قهرمان المپیک سیدنی و عضو سابق شورای شهر تهران سال‌‌ها با داشتن گرین‌کارت آمریکا به این کشور رفت‌و‌آمد می‌کرده است.ظاهرا سخنان او در دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی‌، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله پهپادی آمریکا و دفاع از شعار"مرگ بر آمریکا" باعث عدم صدور ویزا برای او شده است.

علیرضا دبیر در ۱۳ دی سال جاری در مصاحبه با یک رسانه داخلی گفت: «ما همیشه شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم. اما مهم این است که آن را در عمل نشان دهیم.»

پس از حواشی ایجا‌د‌شده دفاع از این شعار با وجود برخورداری از گرین کارت آمریکا او گفت که گرین کارت خود را"هفت سال است که پس داده است".

علیرضا دبیر در نامه خود همچنین برخورد کارکنان سرکنسولگری آمریکا در دبی با سرپرست تیم ملی کشتی ایران را"غیرمحترمانه و دور از ادب" نامید و گفت که سرپرست تیم ایران را"حدود پنج ساعت تحت مصاحبه‌ بازجویی‌گونه قرار دادند".

او از بروس بومگارتنر، رئيس فدراسیون کشتی آمریکا دعوت کرد تا"در اولین فرصت ممکن به ایران بیایید و این دیدار دوستانه در ایران انجام شود".