لغو تحریم‌های آمریکا برای بهبود اوضاع در سودان پس از انقلاب

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دونالد بوت، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور سودان سه‌شنبه 23 ژوئیه با اشاره به این‌که هنوز

زود است که بتوان به راه‌حلی نهایی در سودان دست یافت، گفت که واشینگتن تحریم‌های اعمال شده بر خارطوم را برای بهبود اوضاع کنونی این کشور لغو کرده است.

فرستاده آمریکا ضمن اشاره به چالش‌های پیش‌روی روند تشکیل دولت انتقالی در سودان آرزوها و آرمان‌های ملت سودان برای انتخاب دولتی انتقالی و مردمی مورد توافق و رضایت همگان را با ارزش خواند. در چارچوب این توافق دو کرسی از کرسی‌های شورای حاکمیت به جبهه انقلاب و 3 کرسی دیگر به تشکیلات تغییر اختصاص داده شد. همچنین این توافق نیز شامل تعیین نخست وزیر است که طی یک ماه ماموریت خود را آغاز خواهد کرد.

در حالی که عبدالعزیز الحلو، رهبر جنبش مردمی نوار شمالی در گفت‌وگوهای انجام شده در دوره البشیر شرکت می‌کرد عبدالواحد نور، رهبر جنبش آزادی‌بخش سودان اما در هیچ‌ یک از رایزنی‌ها چه قبل و بعد از سقوط عمر البشیر شرکت نکرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صدور قرار منع تعقیب برای کریستیانو رونالدو به اتهام تجاوز در ایالات متحده آمریکابراساس اطلاعات پرونده، خانم مایورگا سیزدهم ژوئن سال ۲۰۰۹ با تماس با پلیس لاس‌وگاس تماس می‌گیرد و از یک مورد تجاوز جنسی علیه خود خبر می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بوگدانوف: پیشنهادی برای پیوستن به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز نداشته‌ایممعاون وزیر امورخارجه روسیه گفت که مسکو هیچ پیشنهادی برای پیوستن به طرح آمریکا برای ایجاد ائتلافی دریایی در تنگه هرمز دریافت نکرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شکایت یک وکیل ایرانی از ترامپ: دولت آمریکا اجازه نداد در خاکسپاری پسرم شرکت کنمیک وکیل ایرانی که نتوانسته برای خاکسپاری فرزندش به آمریکا برود از دولت دونالد ترامپ به سازمان ملل شکایت کرده است. او نخستین ایرانی است که به صورت کاملا مستقل در سازمان ملل از ترامپ شکایت کرده است. آيت الله العظما بي بي سي 👎 باید نایاک صد هزار عضوی از این پدر واز همه مهاجران ایرانی بی پناه شرمنده با شد واقعا تسلیت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا با حضور غیرمنتظره خود در یک عروسی، مهمانان را شگفت‌زده کرد♦️ رئیس جمهوری آمریکا با حضور غیرمنتظره خود در یک عروسی، مهمانان را شگفت‌زده کرد ⚡️ عروس می گوید چندین درخواست برای پرزیدنت دونالد ترامپ فرستاده بود و از او خواهش کرده بود در مراسم آنها شرکت کند؛ ولی انتظار نداشت او به درخواستش عمل کند. تو ایرانم رسمه قبل انتخابات نماینده ها یک سره تو مراسم عزاداری هستن.با سرعت نور جابجا میشن . یک جوره فاز غم میگیرن انگار پدر مارشون مردن. دمش گرم. پرچمش بالاست. پشمااااام
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزیر دفاع ترکیه با نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »