لغو برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیدانان در روسیه/اهدای نوبل ریاضیات مجازی شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لغو برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیدانان در روسیه

به گزارش ایسنا، بر اساس نامه اتحادیه بین‌المللی ریاضیات به انجمن ریاضی ایران، این انجمن اعلام کرده است که کمیته اجرایی اتحادیه بین المللی ریاضیات تصمیم گرفته است کنگره بین‌المللی ریاضیدانان را که پیش از این قرار بود در ژوئیه سال ۲۰۲۲ در سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شود، به صورت مجازی برگزار کند.

شرکت در این رویداد برای همه، رایگان خواهد بود. مجمع عمومی ICM نیز که باید به صورت حضوری برگزار شود، در روسیه برگزار نخواهد شد. اهدای جایزه فیلدز و دیگر جوایز ریاضی نیز، روز بعد از مجمع عمومی صورت خواهد گرفت. به گزارش ایسنا، پیش از این، بیش از ۱۰۰ عضو انجمن‌های ریاضی به دلیل جنگ روسیه و اوکراین، تاخیر در برگزاری بزرگترین رویداد ریاضی و اهدای مدال فیلدز را خواستار شده بودند. آنها باور دارند که کنگره بین‌المللی ریاضیدانان را نمی‌توان در چارچوب یک جنگ بالقوه برگزار کرد که بسیاری از ریاضیدانان را از مشارکت محروم می‌کند و ممکن است به جای متحد کردن، جامعه ریاضی را تقسیم کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چیزی مونده سیاسی نشده باشه ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب برای بررسی جنگ روسیه علیه اوکراین تشکیل جلسه داد. با اینکه مشخص بود که روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت از حق وتوی خود استفاده می‌کند اما چین، هند و امارات عربی متحده نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد کارشناسان ایرانی از مواضع تهران در قبال مداخله نظامی روسیه در اوکراینکارشناسان سیاست خارجی ایران در پی مداخله نظامی روسیه در اوکراین و بالا گرفتن تنش از مواضع کشورشان در قبال این بحران انتقاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیگیری وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین در تماس وزیر خارجه با سفیر ایران در لهستانحسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با حسین غریبی سفیر کشورمان در لهستان، آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین را که به لهستان رسیده اند جویا شد. اقلاً پوتین میخواست شهریور ماه به اوکراین حمله کنه نه وسط فصل سرما در این سرمای کُشنده اوکراین که مردمش آواره این مرز و اون مرز بشن😥😥😥😥😥😥🖐🖐🖐 این چه عکسیه آخه! یک لحظه فکر کردم یورونیوز این توییت رو زده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین/ شهروندان باقی مانده در کی‌یف در مناطق امن اسکان داده شده‌اندسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین اظهار کرد: امروز بیش از 200 دانشجو را سفارت هماهنگ کرد تا سوار قطار شوند و به مرزهای غربی اوکراین اعزام شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وخامت حال سپیده قلیان در زندان در پی ابتلا به کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایلان ماسک استارلینک را در سراسر اوکراین در دسترس قرار داداینترنت استارلینک ایلان ماسک در اوکراین فعال شد ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا،‌ در توییتی خطاب به معاون نخست‌وزیر اوکراین گفت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سرتاسر اوکراین در دسترس است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »