لزوم تزریق دز بوستر برای کسانی که سینوفارم، برکت و بهارات زده‌اند

29/09/1400 06:32:00 ب.ظ

زالی تاکید کرد: لزوم تزریق دز بوستر برای کسانی که سینوفارم، برکت و بهارات زده‌اند

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره تزریق دز بوستر گفت: ما تزریق دز سوم را به شدت توصیه می‌کنیم تقریبا افرادی که دز سوم واکسن را زده اند شش تا 10 برابر ابتلا، بستری و مرگ و میرشان نسبت به افرادی که تنها دو دز زده‌اند، کاهش پیدا کرده است. وی با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا خاطرنشان کرد: تجربه تلخ سال گذشته در تهران نشان داد که بعد از شب یلدا تقریبا تا دو هفته بعداز آن شاهد شکل گیری امواج جدیدی از بیماری در نقاط مختلف جهان بودیم.

طبیعتا بخش زیادی از این مساله مربوط به دورهمی‌هایی بود که در سال گذشته در شب یلدا برگزار شد.

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: از مردم درخواست می‌کنیم که با توجه به تجربه تلخ سال گذشته و ورود سویه جدید کرونا که سرایت‌پذیری زیادی هم دارد از دورهمی‌ها و حضور در تجمعات پرهیز کنند چرا که این شب یلدا می‌تواند نقطه عطفی در کاهش و یا بر عکس تکثیر بیماری در تهران تبدیل شود و باز هم تاکید می‌کنم از مردم درخواست می‌کنیم که مراسم شب یلدا به نوع خاصی به صورت تعدیلی برگزار کنند و حتی المقدور از جابجایی‌های درون شهری و حضور در محیط های پرتجمع خودداری کنند.

زالی تصرحی کرد: نکته دوم که در این جلسه مطرح شد بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله هر سوش جدید ویروس کرونا است که شامل استفاده از ماسک با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از وسایل حفاظتی فردی و رعایت مسایل بهداشتی.تاکید می‌کنم که افراد پرخطر همچنان می‌توانند در برابر این سویه جدید در معرض خطر باشند و برای این مسایل حتما باید مراقبت‌های جدی صورت گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

اثربخشی تزریق واکسن‌های ناهمگن در دوز سومفرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران از اثربخشی بیشتر تزریق واکسن‌های ناهمگن در دوز سوم خبر داد و گفت: البته بهترین واکسن بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت در دسترس‌ترین واکسن است اما اگر در دوز سوم واکسن ناهمگن تزریق شود، اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

عفو بین‌الملل اظهارات غریب‌آبادی در دفاع از «اعمال مجازات مرگ برای افراد زیر ۱۸ سال» را رد کردسازمان عفو بین الملل اعلام کرد: «بر اساس قوانین بین‌المللی، ممنوعیت استفاده از مجازات اعدام علیه کسانی که در زمان وقوع جرم کودک بوده‌اند مطلق و بی‌قید و شرط است.»

تاکید پاکستان بر لزوم اقدامات ملموس برای صلح و ثبات افغانستانوزیر امور خارجه پاکستان بر لزوم انجام اقدامات ملموس و به‌موقع برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

برای مقابله با «اُمیکرون» فقط ۱۷ روز وقت داریم/با جدیت برای محدودیت‌ها اقدام شودعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه خطر اُمیکرون جدی است و می‌تواند ظرف ۱۷ روز کشور را درگیر کند، گفت: علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نکته مهم تزریق واکسن دز بوستر است برای افرادی بالای ۱۸ سال است و باید حتما در این زمینه اقدام کنند؛ زیرا ممکن است دو تا سه هفته دیگر درگیر موج جدیدی شویم که با امیکرون خواهد بود.

اعلام حقوق وزیر، نماینده، استاندار و...اعلام حقوق وزیر، نماینده، استاندار و... جریان ثبت حقوق و مزایای دستگاه‌های اجرایی نشان می‌دهد که بالاترین میانگین خالص حقوق در پست‌های مختلف، ۲۴ میلیون تومان برای استاندار و همتراز آن بوده است. مقادیری چِرت در این خبر نهفته است. رییسِ ما که حالا خیلی رتبه بالایی نداره، خالص دریافتیش ۲۵ تومنه

از بانک مرکزی و مجلس خواسته‌ایم وضعیت رمزارزها را مشخص کننددادستان کل کشور: *متاسفانه امروز رمزارزها به یک آسیب در جامعه تبدیل شده است *از مجلس خواسته‌ایم وضعیت رمزارزها را برای مردم مشخص کنند *توصیه من به مردم این است وارد معرکه رمزارزها نشوند