لزوم بهره‌مندی مشهد از نظام حکمرانی دانش‌بنیان با تاکید بر زیارت و گردشگری

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون زیارت و گردشگری شهرداری مشهد گفت: در سند آمایش سرزمین خراسان رضوی تعریف شده است که خراسان رضوی و مشهد باید بهره‌مند از نظام حکمرانی خوب و دانش‌بنیان با تاکید بر زیارت و گردشگری باشد.

سیدجلیل بامشکی امروز، ۲۰ اسفندماه، در نشست علمی زیارت از منظر مطالعات مهمان‌نوازی که در پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: زیارت دیداری با معرفت و باشناخت است که با دیگر دیدارها تفاوت بسیاری دارد، به همین دلیل در حوزه شهرداری مشهد باید تلاش کنیم تا فرایند زیارت را برای مجاورین و زائرین تسهیل بخشیم و نقش تشکل‌ها و هلدینگ‌های مردمی را در این عرصه پر رنگ سازیم.

معاون زیارت و گردشگری شهرداری مشهد ابراز کرد: موضوع بعدی کمرنگ بودن سرمایه‌گذاری موثر و کارایی موثر است که درحال تلاش برای برنامه‌ریزی این امر هستیم. باید فرهنگ‌سازی مطلوبی برای تعامل مردم با زائرین انجام شود. وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته به ویژه بعد از کرونا با روند افزایشی نرخ رشد جمعیت زائر در دهه آخر ماه صفر و نوروز مواجه بوده‌ایم و باتوجه به پیش‌بینی‌های انجام شده این افزایش تا ۱۰ سال آینده با همین روند ادامه دارد؛ اما لازم به ذکر است که طبق آمار رسمی که پارسال استانداری ارائه کرده است، در دهه اخر صفر ۸ میلیون نفر زائر برای شهر تعبیر شده است، اما به طور کلی در مشهد ۸۰۰ هزار اسکان رسمی در شهر مشهد و تعدادی اسکان غیر رسمی موجود است، لذا به هیچ وجه این تعداد از اسکان قابل مقایسه با حضور زائرین...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سن ورود به بازار کار و ازدواج جوانان باید کاهش یابدمعاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر لزوم فرصت‌سازی برای جوانان، گفت: نیازمند کاهش سن ورود به بازار کار و سن ازدواج جوانان هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برخورد قانونی با هرگونه حرمت‌شکنی ماه رمضان در اردبیلدادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با تأکید بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، از برخورد با هرگونه حرمت‌شکنی و روزه‌خواری در ملاءعام خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: آماده از سرگیری مذاکرات استانبول میان روسیه و اوکراین هستیمرئیس‌جمهور ترکیه بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح استانبول میان روسیه و اوکراین تاکید کرد. - Anadolu Ajansı
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تشکیل ستاد حوادث در بخش جبالبارز جیرفت در پی زلزله‌های پی در پیبخشدار جبالبارز شمالی در جلسه ستاد حوادث از مردم خواست به شایعات توجه نکنند و بر لزوم آمادگی همه دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تشکیل ستاد حوادث در بخش جبالبارز جیرفت در پی زلزله‌های پی‌درپیبخشدار جبالبارز شمالی در جلسه ستاد حوادث از مردم خواست به شایعات توجه نکنند و بر لزوم آمادگی همه دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم آماده باش همه دستگاه‌های اجراییاستاندار سیستان و بلوچستان با تاکید مجدد بر نظارت و کنترل جدی فرمانداران بر عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی در جریان سیلاب جنوب استان گفت: در این زمینه با هیچ کسی تعارف نداریم.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »