لذت قایق‌رانی در رودخانه «بوتان» ترکیه

22/05/1399 01:52:00 ب.ظ

رودخانه «بوتان» ترکیه در کنار سد «ایلیسو» میزبان علاقمندان به قایق‌رانی است. - خبرگزاری آناتولی

رودخانه «بوتان» ترکیه در کنار سد «ایلیسو» میزبان علاقمندان به قایق‌رانی است. - خبرگزاری آناتولی 12.08.2020 سیرت/خبرگزاری آناتولی همزمان با بالا آمدن سطح آب حوضه آبریز «بوتان چایی» در کنار سد «ایلیسو ویصل ارطغرول» ترکیه٬ بسیاری از علاقمندان به قایق‌رانی به تفریح در این منطقه مشغول‌اند.

❮ همزمان با بالا آمدن سطح آب حوضه آبریز «بوتان چایی» در کنار سد «ایلیسو ویصل ارطغرول» ترکیه٬ بسیاری از علاقمندان به قایق‌رانی به تفریح در این منطقه مشغول‌اند. این حوضه آبریز که در چارچوب طرح توسعه جنوب شرقی آناتولی(گاپ) ایجاد شده٬ منظره زیبایی را خلق کرده و قایق‌رانان با عبور از کنار پارک ملی «بوتان وادیسی» به تفریح می‌پردازند. ( Fecri Barlık - خبرگزاری آناتولی )

این حوضه آبریز که در چارچوب طرح توسعه جنوب شرقی آناتولی(گاپ) ایجاد شده٬ منظره زیبایی را خلق کرده و قایق‌رانان با عبور از کنار پارک ملی «بوتان وادیسی» به تفریح می‌پردازند. نورالله ازا، نایب رئیس باشگاه ورزشی در فضای باز دیاربکر در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه به همراه دوستان خود برای بازدید از رودخانه بوتان و اطراف آن به اینجا آمده‌اند٬‌ گفت: قایق‌سواری در اینجا لذت دیگر دارد. اینجا از نظر زیبایی و جریان نسیم آن بسیار متفاوت از مکانهای دیگر است و زیبایی چشمنوازی دارد. اینجا را حتما باید دید. به مانند یک بهشت گمشده است و منتظر دوستان خود در این طبیعت زیبا هستیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

خطر سوء تغذیه در بیماران بستری در آی سی یوعضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: ۶۰ درصد بیمارانی که در آی سی یو بستری می شوند دچار سوء تغذیه هستند؛ چرا که دریافت غذایی خوبی ندارند. این بیماران باید با انواع تغذیه های حمایتی مدیریت شوند.

دو نهنگ‌ سفید در پناهگاه جدید دریایی در ایسلند رها شدنددو نهنگ سفید که از شانگهای به ایسلند منتقل شده بودند پس از گذراندن مراحل آماده‌سازی برای بازگشت به دریا، در خلیج کلتویک ایسلند رهاسازی شدند.

عدم عضویت ایران در FATF مانع از حضور «غضنفر بانک» در چابهار شد/ آغاز سرمایه‌گذاری ایران در معادن افغانستان/ احتمال کاهش تجارت دو کشور در سال ۹۹رییس اتاق ایران و افغانستان اظهار داشت: مجوز اصولی غضنفربانک برای فعالیت در ایران صادر شده اما به دلایلی از جمله قوانین بانکی دو کشور و اینکه ایران عضو FATF نیست، غضنفر بانک نتوانست در ایران شعبه داشته باشد.

پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا در برزیلمنتقدان عملکرد دولت برزیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نشانه اعتراض، هزاران بادکنک قرمز را که در کنار صلیب‌های ایستاده در ساحل ریودو‌ژانیرو جانمایی شده بود، به پرواز درآوردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

بازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شدبازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شد این رویداد بزرگ که از پنجشنبه ۱۶مرداد آغاز شد و تا یکشنبه ۱۹ مرداد ادامه داشت، بیش از هزاران نفر را در یک مسافت ۱۱۱۰کیلومتری گسترده در چند ایالت مرکزی آمریکا گرد هم آورد

ادامه تنش‌ها در مناطق تحت محاصره تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ در دیرالزورتنش‌ در استان دیرالزور در شرق سوریه که تحت محاصره گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است٬ ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی