لحظه جدایی کپسول دراگن از ایستگاه فضایی بین‌المللی

13/05/1399 10:24 ق.ظ

لحظه جدایی کپسول دراگن از ایستگاه فضایی بین‌المللی ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

کپسول دراگن، حامل «داگ هورلی» و «باب بنکن»، دو فضانورنورد آمریکایی که به مدت دو ماه در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت داشتند، در نقطه‌ای از فضا و بر فراز آفریقای جنوبی از این ایستگاه جدا و راهی زمین شد.

در این ویدئو لحظه جدایی کپسول از ایستگاه فضایی بین‌المللی به تصویر کشیده شده است. فضانوردان آمریکایی، از سال ۲۰۱۱ میلادی به این سو و بدنبال حوادث مرگبار برای فضاپیماهای شاتل ناسا، با فضاپیمای روسی سایورز راهی فضا می‌شدند. بدنبال بازنشسته شدن فضاپیماهای شاتل ناسا، این نخستین بار بود که فضاپیمای آمریکایی دراگن دو فضانورد این کشور را به فضا برد و آنان را با کسپول ویژه به زمین بازگرداند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

وزارت خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست از فناوری «فایوجی» چینی دوری کنند🔺وزارت خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست از فناوری «فایوجی» چینی دوری کنند ⚡️وزارت خارجه آمریکا با نقل قول از مایک پمپئو، از کشورهای جهان خواست از فناوری نسل پنجم ارتباطات موبایل (فایوجی/ ۵G) که توسط چین ارائه می‌شود استفاده نکنند.

درآمد ایران از صادرات غیرنفتی در چهار ماه نخست سال‌جاری بیش از ۴۰ درصد کاهش یافتسخنگوی گمرک ایران از کاهش بیش از ۴۰ درصدی ارزش دلاری صادرات غیرنفتی ایران در چهار ماه نخست سال‌جاری خبر داد و اعلام کرد که در این مدت ارزش دلاری صادرات غیرنفتی ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده که نسیبت به مدت مشابه سال۹۸ بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

بیانیه جمعی از مداحان کشور در حمایت از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبریجمعی از مداحان کشور در حمایت از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم بیانیه‌ای را صادر کردند.

یک یادگار مهم از دولت اصلاحات/ رونمایی از یک مسیر جدید برای عبور نفتکش‌های ایرانییک کارشناس مسائل روسیه اظهار داشت: فعلا امکان استفاده از این آبراه را در سطح گسترده نداریم ولی به لحاظ ژئوپلیتیک و سیاسی یک پیام مهم برای طرف‌های غربی بود که ایران مسیر جایگزین دارد و کشورهایی هستند که حاضرند این مسیر را در اختیار ایران قرار دهند.

انتقاد از تحریف روش زندگی 'آیت الله ' در صدا و سیماانتقاد از تحریف روش زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در صدا و سیما محسن هاشمی در نامه ای به رییس صدا و سیما با انتقاد از برخی برنامه های صدا و سیما در حامی تجمل گرایی نشان دادن مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ، خواهان اصلاح این روند شد

دشمن از تدابیر رهبر انقلاب گیج شده استنماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار با کارکنان این نهاد گفت: در ۴۰ سال گذشته این شورا خدمات بسیار ارزنده ای داشته و با روحیه انقلابی کارهای منحصر به فرد و بزرگی را انجام داده است.