لحظه به لحظه با تازه‌ترین تحولات افغانستان و ایران - BBC Persian

04/06/1400 10:58 ب.ظ

داعش مسئولیت حملات کابل را به عهده گرفت

لحظه به لحظه با خبرهای پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و .... این لینک را کپی کنید لینک های دیگر تصاویر زندان اوین - رئیس سابق صدا و سیما در مورد احتمال 'نفوذ همراه هک' هشدار داد در واکنش به انتشار تصاویری از داخل زندان اوین، محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی در مورد"نفوذ" به...

این لینک را کپی کنید لینک های دیگر تصاویر زندان اوین - رئیس سابق صدا و سیما در مورد احتمال 'نفوذ همراه هک' هشدار داد در واکنش به انتشار تصاویری از داخل زندان اوین، محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی در مورد"نفوذ" به این زندان هشدار داده است.

آقای سرافراز که عضو شورای فضای مجازی هم هست، در توییتر خود نوشته است:"برخی تصاویر کف خوابی در سلول زندان اوین از دوربین دستی ضبط شده نه مداربسته. این نوعی نفوذ است همراه هک!" وی گفته است:"احتمال دارد این نفوذ در سایر نهادها هم صورت گرفته باشد. مسئولان بهتر است قبل از انتشار چاره کنند و مثل سرقت اسناد سری هسته ای، انکار یا سکوت نکنند. خودشان که زودتر میفهمند!"

اشاره محمد سرافراز به ماجرای ربودن مقادیر زیادی اسناد هسته‌ای محرمانه ایران توسط ماموران اطلاعاتی اسرائیل در ژانویه سال ۲۰۱۸ و انتقال آنها به اسرائیل است. پس از این واقعه، نخست وزیر وقت اسرائیل ربودن این اسناد را اعلام کرد و گفت که محتوای آنها نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند نبوده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

چقد بی غیرت و بی وجدان هستند چه راحت کشتن مردم رو به عهده میگیرند شما کی هستید کافر هستید مسلمان هستید چی هستید؟ آخرش داعشه یا داعش خراسان؟ یک سیکه ودو رو کدام داعش اینها که سه روز پیشتر از وقوع حادثه با خبر بودند چرا جلوگیری نکردند بازی های بزرگ بالای خون انسانهای بیگناه ( خون ناحق دست از دامان قاتل برنداشت + دیده باشی لکه های دامن قصاب را)

گدام داعش به جز طالبان مسی دیگری نیست اپ لوده این دروغ است چون هر چه که امریکا بگوید همون است خفه شید بابا دیگه این خبرای کصو شریتون از مد افتاد داعش و کدوم مادرجنده درست کرده انگلیس و امریکایی های مادر جنده 🍆 كسانيكه دست شان بخون فرزندان ملت افغان اغشته شود وياخواهان اغشته شدن وريختن خون فرزندان ملت افغان باشد😭تاريخ شاهدهستكه اين اشخاص وسازمانهاوكشور هاخودشان بدست خودشان مرگ ونزوليت شان راامضاميكنند امروزنه فردا فردانه پس فردا🙏🏻امروزمادرغم فرزندان خويش هستيم انشالله فرداشماخواهيدبود

خوب پس ظاهرا پروژه آب توبه سر طالبان ریختن از آفیس های بی بی سی استارت خورده، کثافت بزنن شمارو و دوستان طالب و پیرو خط امامتون رو.

دختران دانش‌آموز افغان با معلمان و کارکنان مدرسه به رواندا منتقل می‌شوندچند روز قبل، بسیج راسخ گفته بود که مدارک دانش آموزانش را «برای محافظت از آنها و خانواده‌های‌شان» سوزانده است. ننگ بر آمریکا! خى کى در وطن مى مانند اى چى بد بختى است از طرف خارجى ها رواندا....؟ از چاهی به چاهی دیگر...

خوب داعیش طالب هردو برادر اند فرق نمیکند خورد وحشی مزدور های پینجاب استن تف در نسل تان ترامپ بخاطر یه تکنیسین امریکایی زد سلیمانی و دار و دسته اش رو کتلت کرد، خون هم از دماغ یه امریکایی نیومد. ببینیم بایدن جون شما چه کار میکنه با طالبان. فعلا که زحمت کشیدن انداختن گردن داعش، ما هم که گوشامون پشم داره!

دیگه حنا تون رنگی نداره این دسیسه خورده آمریکایی ها و بریتانیایی هاست که دیروز حتی هشدار هم داده بودن و به تمام سربازان شون ایمیل داده بودن این وسط فقط مردم بیگناه افغانستان به کشتن میره داعش سناریوی خوده غربی هاست که نام اسلام رو توی دنیا به عنوان تروریست جلوه بده

مخالفت آمریکا با تمدید مهلت ۳۱ اوت؛ بایدن: داعش در صدد حمله به فرودگاه کابل استآقای بایدن با تاکید بر این که هر روز حضور بیشتر در افغانستان خطرات بیشتری را برای نیروهای آمریکایی به دنبال خواهد داشت، گفت:«داعش در صدد هدف قراردادن فرودگاه کابل و حمله به نیروهای آمریکا، متحدانش و نیز غیرنظامیان بی‌گناه است.» جزئیات بیشتر🔽 هیچ نظامی بی گناه نیست مگر اون سرباز وظیفه مرزبانی. امریکا میخواهد باز بیشرمانه فرار کند! امریکا یک شیطان بزرگ است. تمام تلاش این کشور در طول دو دهه این بوده و این هست که افغانستان را قربانی در راه اهداف خود شان نماید.

همزمان با افتتاحیه بازی‌های پارالمپیک؛ متروی توکیو صحنه اسیدپاشی به یک مرد و زن شداین حمله در حالی سه‌شنبه شب در ایستگاه شیروکان تاکاناوا واقع در منطقه اعیانی توکیو رخ داد که پایتخت به دلیل برگزاری مراسم افتتاحیه بازی‌های پارالمپیک تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داشت. جزئیات بیشتر🔽 صدا و سیما قشنگ ارضا میشه با این اخبار کدوم حمله؟؟

دیدگاه: روزنامه نزدیک به سپاه:‌ کرونا ۷۰۰هزار کشته گرفته است گفت‌وگو با لیلا سعادتیبر اساس آمارهای وزرات بهداشت ایران بیش از ۷۰۰ شهروند در ۲۴ ساعت منتهی به روز چهارشنبه جان‌شان را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. وزارت بهداشت تعداد کل جانباختگان کرونایی را بیش از ۱۰۳هزار نفر

مرکل: برای حفظ دستاوردها در افغانستان باید به گفت‌وگو با طالبان ادامه دادصدراعظم آلمان گفت برای حفظ دستاوردهایی که طی 20 سال در افغانستان حاصل شده است باید به گفت‌وگو با طالبان ادامه داد. - خبرگزاری آناتولی

آنگلا مرکل: جامعه بین‌الملل باید به گفتگو با طالبان ادامه دهدمرکل در بوندستاگ: «هدف ما باید این باشد که تا جای ممکن تغییراتی را که در ۲۰ سال گذشته در افغانستان ایجاد کرده‌ایم، حفظ کنیم. جامعه بین‌الملل نیز باید در این باره با طالبان گفتگو کند.» کی بود کی بود من نبودم🤷‍♀️ 🔔پوشش خبری اروپا‌ درمورد افغانستان بویژه در آلمان؛در هر ده دقیقه آغاز خبرها❗️ شتاب و پافشاری اروپا در راس؛آلمان برای گفتگو (روابط دیپلماتیک!)با طالبان❗️ 👈یادآور۴۲سال سیاست گفتگوهای_انتقادآمیز_آلمان با حکومت آدمکش ملایان ایران‼️ براندازی همه_پرسی لجنزار ژرمن ها اینبار در افغانستان آنگلا مرکل گوه خورد، به تعداد اعضای طالبان گوه خورد، ۷۵ هزار بار

این اعلان را به اشتراک گذارید

این لینک را کپی کنید

لینک های دیگر

تصاویر زندان اوین - رئیس سابق صدا و سیما در مورد احتمال 'نفوذ همراه هک' هشدار داد

در واکنش به انتشار تصاویری از داخل زندان اوین، محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی در مورد"نفوذ" به این زندان هشدار داده است.

آقای سرافراز که عضو شورای فضای مجازی هم هست، در توییتر خود نوشته است:"برخی تصاویر کف خوابی در سلول زندان اوین از دوربین دستی ضبط شده نه مداربسته. این نوعی نفوذ است همراه هک!"

وی گفته است:"احتمال دارد این نفوذ در سایر نهادها هم صورت گرفته باشد. مسئولان بهتر است قبل از انتشار چاره کنند و مثل سرقت اسناد سری هسته ای، انکار یا سکوت نکنند. خودشان که زودتر میفهمند!"

اشاره محمد سرافراز به ماجرای ربودن مقادیر زیادی اسناد هسته‌ای محرمانه ایران توسط ماموران اطلاعاتی اسرائیل در ژانویه سال ۲۰۱۸ و انتقال آنها به اسرائیل است.

پس از این واقعه، نخست وزیر وقت اسرائیل ربودن این اسناد را اعلام کرد و گفت که محتوای آنها نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند نبوده است.

مقامات جمهوری اسلامی اظهارات نخست وزیر اسرائیل را کذب خوانده و به استهزاء آن پرداختند اما بعدها به تدریج به ربودن این اسناد اذعان کردند.

حسن روحانی در آخرین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهوری گفت که نخست وزیر اسرائیل با نشان دادن بعضی از این اسناد به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، باعث شد که او از برجام خارج شود.

علاوه بر این واقعه، موارد دیگری از خرابکاری و اخلال در تشکیلات هسته‌ای و همچنین ترور مقامات حکومتی ایران به نفوذ ماموران اسرائیلی نسبت داده شده است.

تشکیلات اطلاعاتی و قضایی جمهوری اسلامی از دیرباز برخی مخالفان و منتقدان سیاسی خود را به ارتباط با خارجیان از جمله اسرائیل متهم و براساس چنین اتهاماتی آنان را محاکمه و در مواردی اعدام کرده‌اند هرچند معمولا مدارکی در مورد صحت این اتهامات ارائه نشده است.

Article share tools