لبنان در تاریکی؛ کمبود سوخت باعث تعطیلی دو نیروگاه بزرگ برق شد

18/07/1400 02:48:00 ب.ظ

🔺 لبنان در تاریکی؛ کمبود سوخت باعث تعطیلی دو نیروگاه بزرگ برق شد ◾ یک مقام دولتی لبنان گفت که شبکه برق آن کشور ظهر شنبه به طور کامل از کار افتاد و بعید به نظر می‌رسد تا دوشنبه و یا چند روز دیگر فعالیتش را از سر بگیرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

یک مقام دولتی لبنان گفت که شبکه برق آن کشور ظهر شنبه به طور کامل از کار افتاد و بعید به نظر می‌رسد تا دوشنبه و یا چند روز دیگر فعالیتش را از سر بگیرد. اشتراک چاپ کمبود سوخت در لبنان باعث تعطیلی دو نیروگاه بزرگ برق در آن کشور شده است.

یک مقام دولتی لبنان روز شنبه ۱۷ مهر به خبرگزاری رویترز گفت که شبکه برق آن کشور ظهر شنبه به طور کامل از کار افتاد و بعید به نظر می‌رسد تا دوشنبه و یا چند روز دیگر فعالیتش را از سر بگیرد.

شرکت برق دولتی لبنان نیز با انتشار بیانیه‌ای خبر تعطیلی دو نیروگاه «الزهرانی» و «دیر عمار» را تایید کرده است. بر اساس این بیانیه، ارتش لبنان موافقت کرده است ۶ هزار کیلولیتر (۶ میلیون لیتر) گازوئیل را به طور مساوی بین این دو نیروگاه تقسیم و به تامین برق لبنان برای سه روز کمک کند.

کاهش شدید واردات سوخت لبنان موجب تشدید بحران اقتصادی فلج‌کننده در آن کشور شده است. این در حالی است که واحد پول لبنان از سال ٢٠١٩ به این سو ٩٠ درصد از ارزش خود را از دست داده است. کمبود سوخت در لبنان در حالی است که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، روز جمعه در جریان یک نشست خبری در بیروت گفت ایران به ارسال فرآورده‌های سوختی به لبنان ادامه می‌دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ظرفیت تولید برق در لبنان به زیر 270 مگاوات کاهش یافت

ظرفیت تولید برق در نیروگاه بوشهر به سه برابر افزایش خواهد یافترئیس جمهور پس از بازدید از بخشهای مختلف نیروگاه اتمی بوشهر و فازهای در حال توسعه آن در جمع خبرنگاران گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، بهره برداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

قطع کامل برق در سراسر لبنانشبکه تلویزیونی «ال بی سی آی» لبنان اعلام کرد که پس از اتمام سوخت نیروگاه‌های «الزهرانی» و «دیرعمار» و توقف فعالیت آنها، برق سراسر کشور قطع شده است.این شبکه

قطع کامل برق در لبنان برای چندین روز | DW | 09.10.2021لبنان در بحران بی‌سابقه اقتصادی بسر می‌برد و قطع شدن کامل برق این بحران را تشدید کرده است. مقامات لبنانی گفتند قطعی برق این کشور ممکن است چندین روز طول بکشد.

از روان‌شناس بپرس؛ نوجوانان و ورود به رابطه عاطفی و جنسی

«گروه صنعتی ماموت» ایران از فهرست تحریم‌ها خارج شد؛ خزانه‌داری آمریکا: ارتباطی به برجام نداردسخنگوی وزارت خزانه‌داری افزود: « این تصمیم نشانه‌ای از تغییر تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران محسوب نمی‌شود. هیچ ارتباطی هم با تلاش‌ها برای مذاکرات توافق هسته‌ای برجام ندارد. ایالات متحده به مقابله با تلاش‌های برهم زننده ایران از جمله اجرای تحریم‌های ما، ادامه می‌دهد.» دروغ میگه دولت بایدن داره چه غلطی می کنه؟