لبنان طرح واردات نفت از ایران را رد کرد و به کویت روی آورد | DW | 14.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر انرژی لبنان روز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه (۱۷ ژوئیه) به صراحت اعلام کرد که لبنان در حال حاضر برنامه‌ای برای مذاکره با ایران به منظور خرید نفت را ندارد.

وزیر انرژی لبنان روز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه به صراحت اعلام کرد که لبنان در حال حاضر برنامه‌ای برای مذاکره با ایران به منظور خرید نفت را ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حسن نصرالله در همین روز، کوتاه پیش از سخنان وزیر انرژی لبنان گفت که"بحثی آرام" با دولت لبنان در باره پیشنهادش داشته است، مبنی بر این که لبنان نفت پالایش‌شده ایران را بخرد و قیمت آن را با پوند لبنانی بپردازد و این از بار کمبود ارز دولت لبنان نیز خواهد کاست. ریموند غجر در اظهارات امروز خود گفت: «فعلا طرحی برای مذاکره با ایران برای واردات بنزین وجود ندارد و با دولت عراق برای تأمین احتمالی سوخت مذاکراتی آغاز شده است.»

به گزارش رویترز، عباس ابراهیم به روزنامه کویتی الرأی گفت که او در سفری که به این کشور نفت‌خیز حاشیه خلیج فارس داشته، گفت‌وگوها و تبادل پیشنهادهایی با مقامات کویتی داشته است که می‌تواند از سطح بحران لبنان بکاهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بدخواهان علاقه‌مندند ما را عقب نگه دارند/سختی‌ها را دور می‌زنیمفرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)نقطه اعتماد و اتکای جامعه است، گفت: قرارگاه امروز بخش مهمی از آرایش ما برابر دشمن در جنگ اقتصادی است و این یک رسالت تاریخی برای حفظ حیات ملی، سرافرازی، اقتدار، اعتبار جهانی و حفظ دستاوردهای انقلاب است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رضایی: تا آمریکا را از منطقه اخراج نکنیم انتقام حاج قاسم را نگرفته‌ایمدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مسئولان کمیته برگزاری همایش بین‌المللی «مکتب شهید سلیمانی، الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز» گفت: ما تا آمریکا را از منطقه خارج نکنیم انتقام حاج قاسم را نگرفته‌ایم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ظریف واگذاری کیش به چین را 'تکذیب کرد'به گفته ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، آقای ظریف یکشنبه با حضور در جلسه این کمیسیون به سوال های نمایندگان درباره توافق همکاری ۲۵ ساله با چین و قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پاسخ داد. به گفته آقای عمویی، آقای ظریف در این جلسه روابط تهران و پکن را 'راهبردی' خواند و گزارش های منتشر شده درباره محتوای این توافق را 'ناشی از غرض‌ورزی دشمنان توسعه روابط بین دو کشور دانست.'
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه حمله عناصر مسلح ارمنستان به آذربایجان را محکوم کردوزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای حمله عناصر مسلح ارمنستان به منطقه طاوویس (تووز) آذربایجان را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه عالی بحرین حکم اعدام دو نفر را به «جرم بمب‌گذاری» تایید کردفعالان حقوق بشر معتقدند دادگاه این افراد در شرایط ناعادلانه برگزار شده و اعترافات تحت شکنجه روحی و فیزیکی به ثبت رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هاشمی به روحانی گفته بود همه ما را از مرکز تحقیقات استراتژیک بیرون بریزدعلیرضا علوی‌تبار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره آغاز فعالیتش در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری در زمان هاشمی‌رفسنجانی گفت: آقای هاشمی‌ آقای خوئینی‌‌ها را انتخاب کرده بود. آقای خوئینی‌ها هم یک‌سری نیرو برای معاونت‌ها بر حسب شناخت‌ها دعوت کرده بود؛ مثلاً برای اقتصاد، آقای دکتر نمازی را دعوت کرده بودند. برای سیاسی، آقای حجاریان را دعوت کرده بودند. اجتماعی، آقای عبدی را دعوت کرده بودند. آقای عبدی و آقای آقای حجاریان مرا برای فرهنگی دعوت کرده بودند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »