لبنان: تنها راه مقابله با اسرائیل، مقاومت است

09/06/1398 11:25:00 ب.ظ

Gülşen Topçu,Fatemeh Zengeneh | 31.08.

2019 Beyrut بیروت/ خبرگزاری آناتولی نبیه بری، رئیس مجلس لبنان در مراسم یادبود امام موسی صدر موسس جنبش «امل» در شهر النبطیه گفت: محکوم‌کردن نقش مکرر حقوق لبنان توسط اسرائیل کافی نیست و تنها عامل تغییر توازن قوا مقاومت است.

رئیس مجلس لبنان در ادامه همچنین تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم اسرائیل وجهه خود در خاورمیانه را به هزینه لبنان بازسازی کند. وی درباره سقوط پهپاد اسرائیل در جنوب لبنان نیز اظهار داشت: «وقتی تل‌آویو متوجه شد که آمریکا نمی‌تواند با ایران بجنگد و مذاکرات قرار است از طریق فرانسه انجام شد، برای تغییر در توازن قوا توجه خود را به لبنان معطوف و قطعنامه 2006 را نقض کرد».

گفتنی است شامگاه 25 اوت جاری دو پهپاد جاسوسی اسرائیل وارد حریم هوایی لبنان در ضاحیه بیروت به عنوان «قلعه حزب الله» شد. یکی از دو پهپاد ساقط و دیگری نیز منفجر شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ترکیه: آدریان دریا به لبنان می‌رود؛ لبنان: اطلاعی نداریمپس از انتشار خبرهایی مبنی بر تغییر مسیر نفتکش غول‌پیکر آدریان دریا ۱ به سمت بندر اسکندرون در ترکیه، وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که مقصد این ابرنفتکش لبنان است. اما لبنان گفته است از این موضوع اطلاعی ندارد.

ترکیه: آدریان دریا به لبنان می‌رود؛ لبنان: ما خبر نداریمدر حالی که مولود چاوش‌اغلو، وزیر خارجه ترکیه، اعلام کرده است نفتکش ایرانی آدریان دریا ۱ که اکنون در آب‌های سرزمینی این کشور است، به سمت لبنان

'تنها هدف‌ ما در مدیترانه تامین امنیت مردم کشورهای دوست و برادر است'- خبرگزاری آناتولی

هاآرتص: اسرائیل سیستم ایرانی تولید موشک‌ نقطه‌زن برای حزب‌الله لبنان را هدف قرار دادبه گزارش روزنامه هاآرتص، اسرائیل در حمله‌ به جنوب بیروت، یکی از بخش‌های مرکزی و حساس برنامه‌_موشکی حزب‌الله لبنان و سیستم ایرانی تولید انبوه موشک‌ نقطه‌زن برای این گروه را هدف قرار داده است. بیشتر بخوانید:

مقامات لبنان: هیچ درخواستی برای ورود نفتکش ایرانی دریافت نکرده‌ایموزرای انرژی و دارایی لبنان اعلام کردند هیچ درخواستی برای ورود نفتکش ایرانی به کشوشان دریافت نکرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

حرکت «آدریان دریا» به سمت لبنانوزیر خارجه ترکیه با تکذیب خبر حرکت «آدریان دریا» به سمت این کشور، از تغییر مسیر این نفتکش به سمت لبنان خبر داد.