لبنان: یونان حاکمیت ملی ما را نقض کرده است

29/09/1398 07:28 ب.ظ

بیروت ورود یک کشتی یونانی به آبهای سرزمینی لبنان را نقض حاکمیت ملی این کشور دانست. - خبرگزاری آناتولی

بیروت ورود یک کشتی یونانی به آبهای سرزمینی لبنان را نقض حاکمیت ملی این کشور دانست.میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با دیوید هیل، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در بیروت گفت: ورود کشتی یونانی که در اختیار ارتش اسرائیل قرار دارد به آبهای سرزمینی لبنان را نقض حاکمیت ملی کشورمان می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان (NNA) وی در این دیدار همچنین اظهار داشت: «از سازمان ملل متحد تقاضا کردیم تا تحقیقات لازم را آغاز کند. لبنان برای برقراری ثبات در مرز جنوبی خود و پای‌بندی به قطعنامه شماره 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد مصمم است».

گفتنی است او در تاریخ 17 دسامبر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان درخواست کرد که دلیل نقض آب‌های سرزمینی کشورش توسط کشتی مذکور را بررسی کنند. به گزارش رسانه‌ها، یک کشتی یونانی تحت پرچم پاناما ماه گذشته با عبور از حریم دریایی مورد مناقشه میان بیروت و تل‌آویو، چندین ساعت در منطقه عملیاتی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان فعالیت اکتشافی انجام داد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رئیس جمهوری لبنان حسان دياب را به‌عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه کردحسان دياب، وزیر پیشین آموزش لبنان یکی از سیاستمداران نزدیک به ایران به شمار می‌رود.

اعتراض‌ها در لبنان پس از معرفی حسان دیاب به سمت ‌نخست‌وزیرهنوز ساعاتی از معرفی حسان دیاب بعنوان ‌نخست‌وزیر جدید لبنان نگذشته بود که تظاهرکنندگان در اعتراض به

اعتراض مردم لبنان به انتصاب نخست‌وزیر جدید این کشور

حجاب ضدعفونی‌شده یکبارمصرف برای اتاق عمل در بریتانیابیمارستان سلطنتی داربی در بریتانیا اعلام کرده که برای نخستین بار روسری‌های ضدعفونی‌شده یکبارمصرف را برای استفاده در اتاق عمل معرفی کرده است. در بریتانیا مردم با حجاب حق زندگی دارن اونوقت در ایران مردم بی حجاب در زندان هستن. کجا آزادی بیشتر است؟؟؟؟؟ جهرمی که با این اینترنتش اجازه دیدن نمیده ، لطفا شما بیشتر توضیح بدین

هیأت‌های اجرایی در این دوره زحمت هیأت نظارت را کم کردند/ دولت زبان ما را در بسیاری از موارد الکن کرده استنائب‌رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: باید ببینیم آیا زبانی داریم که با نسل بعد از خودمان صحبت کنیم یا در مواجهه با مطالبات نسل جدید با مشکل مواجه هستیم و زبان مفاهمه ما کند شده است؟ اگر چنین باشد اصلاح‌طلبان تمام شده‌اند.

آسوشیتدپرس: ماندن بهروز بوچانی در نیوزیلند شاید به تنش با استرالیا بیانجامداین وضعیت همچنین سوال‌هایی را درباره چگونگی ورود بوچانی به نیوزیلند بدون اطلاع جاسیندا آردن، نخست‌وزیر این کشور ایجاد کرده است.

بیروت ورود یک کشتی یونانی به آبهای سرزمینی لبنان را نقض حاکمیت ملی این کشور دانست.میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با دیوید هیل، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در بیروت گفت: ورود کشتی یونانی که در اختیار ارتش اسرائیل قرار دارد به آبهای سرزمینی لبنان را نقض حاکمیت ملی کشورمان می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان (NNA) وی در این دیدار همچنین اظهار داشت:

«از سازمان ملل متحد تقاضا کردیم تا تحقیقات لازم را آغاز کند. لبنان برای برقراری ثبات در مرز جنوبی خود و پای‌بندی به قطعنامه شماره 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد مصمم است».

گفتنی است او در تاریخ 17 دسامبر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان درخواست کرد که دلیل نقض آب‌های سرزمینی کشورش توسط کشتی مذکور را بررسی کنند.

به گزارش رسانه‌ها، یک کشتی یونانی تحت پرچم پاناما ماه گذشته با عبور از حریم دریایی مورد مناقشه میان بیروت و تل‌آویو، چندین ساعت در منطقه عملیاتی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان فعالیت اکتشافی انجام داد.

این کشتی طی مدت حضور خود در آبهای سرزمینی لبنان با مواجه مشکلی نشده است و پس از خروج از این منطقه در یکم آوریل تاکنون به فعالیت‌های خود در سواحل اسرائیل ادامه می‌دهد.