لبنان و ایستگاه سرنوشت‌ساز انتخابات/ آیا پیروزی 8 مارسی‌ها تکرار می‌شود؟- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

24/02/1401 03:42:00 ب.ظ

آیا پیروزی ۸ مارسی‌ها تکرار می‌شود؟ لبنان و ایستگاه سرنوشت‌ساز انتخابات لبنانی‌ها فردا برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور پای صندوق‌های رای می‌روند تا سرنوشت سیاسی کشور خود را برای ۴ سال دیگر رقم بزنند انتخابات_لبنان۲۰۲۲ گزارش تسنیم:

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ، لبنانی‌ها فردا یکشنبه 15 مه 2022 برابر با 25 اردیبهشت 1401 برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور پای صندوق‌های رای می‌روند تا سرنوشت سیاسی کشور خود را برای 4 سال دیگر رقم بزنند.

مرحله اول این انتخابات در روزهای 6 تا 8 مه (16 تا 18 اردیبهشت) برای لبنانی‌های مقیم خارج برگزار شد و طبق آخرین آمار 60 درصد از واجدین شرایط پای صندوق رفتند.

حساسیت انتخابات پارلمانی لبنان این انتخابات درحالی برگزار می‌شود که لبنانی‌ها از 3 سال گذشته بحران‌های متعددی را پشت سر گذاشته‌اند؛ بحران‌هایی که هنوز هم پابرجاست و پیامدهای آن در همه سطوح سیاسی و اقتصادی و مالی و اجتماعی و ... دیده می‌شود. خلاء سیاسی به وجود آمده در لبنان از اکتبر 2019 با استعفای «سعد حریری» نخست‌وزیر اسبق لبنان، فاجعه مالی و اقتصادی در سایه سیاست‌های آمریکا و مهره‌های آن در داخل لبنان، انفجار مهیب بندر بیروت در آگوست 2020 و نتایج مخرب مالی و جانی آن برای لبنانی‌ها، انواع فتنه‌های سیاسی، تحریم لبنان توسط عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس به بهانه انتشار اظهارات «جورج قرداحی» وزیر رسانه سابق لبنان در زمینه انتقاد از جنگ یمن، تشدید بحران سوخت و ... از جمله چالش‌هایی بود که لبنانی‌ها طی این مدت کوتاه تجربه کرده‌اند و هنوز هم پیامدهای آنها ادامه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

روزنوشت خبرنگار اعزامی تسنیم به اوکراین-2/کمبود سوخت و دارو در کی‌یف- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim🎥 کمبود سوخت و دارو در «کی‌یف» روزنوشت خبرنگار اعزامی تسنیم به اوکراین خودروها برای تامین سوخت ۴ الی ۵ ساعت منتظر می‌مانند و در نهایت سهمیه‌ای ۵ الی ۱۰ لیتری عایدشان می‌شود اقلام دارویی هم، بسیار کمیاب هستند UkraineRussiaWar

سرلشکر سلامی: در مسیر قدرتمند شدن و شکست‌ناپذیری قرار داریم/ مردم و انقلاب بیش از گذشته ‌به بسیج نیاز دارند- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimفرمانده کل سپاه: در مسیر قدرتمندشدن قرار داریم و در حال جراحی اقتصاد هستیم و مطمئناً این جراحی سختی‌هایی دارد و بسیجیان باید به کمک مردم بشتابند دشمن منتظر سستی از سمت ماست و اگر سستی کنیم و خواب آلوده باشیم مطمئنا دشمن از فرصت استفاده می‌کند لطفا بفرمائید با حذف ارز ترجیحی وگران شدن کالاها چطور داریم قدرت مند میشویم ؟ محبت کنید توضیح بیشتر بدهید تاآگاه شویم ، با کلی گویی نمی شود اقتصادرا نجات داد.

علت عدم شماره‌گذاری 11000 خودروی یکی‌ از خودروسازها/ پلیس: شماره‌گذاری خودروی سال 1400 با پلاک 1401 اجحاف در حق مردم است- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimعلت عدم شماره‌گذاری ۱۱۰۰۰ خودروی یکی‌ از خودروسازها پلیس: شماره‌گذاری خودرو سال ۱۴۰۰ با پلاک ۱۴۰۱ اجحاف در حق مردم است

کشف 1445 تن انواع کالای اساسی احتکارشده توسط پلیس در 24‌ ساعت اخیر/ بازداشت 257 متهم- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimکشف ۱۴۴۵ تن کالای_اساسی سخنگوی فرماندهی کل انتظامی: در سراسر کشور بیش از ۷۵۷ تن گندم و آرد، ۳۰۱ تن روغن خوراکی، ۱۵۱ تن ماکارونی، ۱۳۶ تن برنج و ۱۰۰ تن نهاده‌های دامی مجموعاً به ارزش هزار و ۱۹۴ میلیارد ریال کشف شده است در این راستا ۲۵۷ متهم بازداشت شدند یاد عکس سفره هفت سین خودمون می افتم که هر سال از هر چیزی یکی دوتا جمع میکنیم میذاریم که جلوی فامیل بگیم ما هم هفت سین داریم.

زمان و مکان دیدار ایران و کانادا اعلام شد/ دیدار بامدادی شاگردان اسکوچیچ!- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimزمان و مکان دیدار ایران و کانادا اعلام شد فدراسیون فوتبال کانادا اعلام کرد که مجموعه ورزشی BC PLACE در شهر ونکوور میزبان این بازی تدارکاتی خواهد بود فوتبال تقابل ایران و کانادا از ساعت ۱۶ به وقت محلی، ۳:۳۰ بامداد به وقت ایران روز ۱۵ خرداد آغاز می‌شود و بلیت‌های مسابقه از ۲۴ اردیبهشت به فروش می‌رسد با کشوری که ۲۴ ساعته علیه ایران و مردمش در تلاشِ دیدار دوستانه و تدارکاتی میکنیم! اصلا کانادا و فوتبالش ایرانو چند سر و گردن میبرن بالا!

فرد هتاک به حرمت معلم در البرز بازداشت شد- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم | Tasnimفرد هتاک به حرمت معلم در البرز بازداشت شد مدیرکل آموزش و پرورش البرز: این معلم فرهنگی در اقدامی شایستته از حق خود گذشت کرد اما موضوع به علت جنبه عمومی جرم در دست بررسی قضایی قرار گرفت