لبنان| میشل‌عون: حزب‌الله هیچ انبار تسلیحاتی در بندر بیروت ندارد/ ایستادگی مقابل تجاوزات اسرائیل وظیفه هر لبنانی است- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

28/05/1399 01:58 ب.ظ

میشل‌عون: حزب‌الله انبار تسلیحاتی در بندر بیروت ندارد در جنگ ۲۰۰۶ وظیفه من ایستادن در کنار حزب‌الله بود، زیرا من لبنانی هستم ایستادگی مقابل تجاوزات اسرائیل وظیفه هر لبنانی است

رئیس جمهوری لبنان در مصاحبه‌ای با یک روزنامه ایتالیایی ضمن تأکید بر اینکه حزب‌الله هیچ انبار تسلیحاتی در بندر بیروت ندارد گفت که ایستادگی مقابل تجاوزات دشمن صهیونیستی وظیفه هر لبنانی است. عون ادامه داد که در جنگ 2006 وظیفه من ایستادن در کنار حزب‌الله بود٬ زیرا من لبنانی هستم. رئیس جمهور لبنان در خصوص برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی اظهار داشت که باید یک توافق پارلمانی در این خصوص صورت بگیرد که نمی‌توان زمانی برای آن مشخص کرد.

اما میشل عون در زمینه موضع خود در خصوص تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بندر بیروت خاطرنشان کرد که طبق قانون اساسی رسیدگی به اتفاقی که در لبنان افتاد بر عهده دستگاه قضایی کشور است و احکام به نام ملت لبنان صادر می‌شود.

وی در ادامه گفت که از همه کشورهایی که به لبنان کمک کرده‌اند و به ویژه از فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی جهت کمک به بیروت تشکر و درخواست خود را مجدداً تکرار می‌کنم که این کمک‌ها باید تحت نظارت سازمان ملل باشد. headtopics.com

میشل عون: برای کشف حقیقت انفجار بیروت به زمان نیاز داریم/ همه فرضیه‌ها پا برجاست رئیس جمهوری لبنان همچنین تأکید کرد که حزب‌الله در بندر بیروت تسلیحاتی انبار نکرده بود و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان خود به آن اشاره کرده است.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

لبنان در انتظار اعلام حکم دادگاه متهمان ترور رفیق حریری - BBC News فارسیامروز قرار است دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه هلند حکم متهمان پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر لبنان که ۱۵ سال پیش در بمب‌گذاری خورو کشته شد را اعلام کند. این افراد غیابا تحت محاکمه قرار گرفته‌اند و قرار بود رای پیشتر اعلام شود اما به دلیل انفجار اخیر در بیروت به تعویق افتاده است. ۴ متهم این پرونده عضو حزب‌الله لبنان هستند اما این گروه که مورد حمایت ایران است هرگونه دست داشتن در حادثه کشته شدن آقای حریری را به کرات رد کرده است.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 876 و در برزیل 684 قربانی گرفتکرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 876 و در برزیل 684 قربانی گرفت

تبدیل وضعیت ۲۵۰۰۰ نیروی حق‌التدریس؛ امسال/در محرم برخی مدارس در اختیار هیات‌ها قرار می گیرندوزیر آموزش‌وپرورش با برشمردن راه‌های جبران کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در تأمین نیروی انسانی سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم.

ابهام در اجرای طرح موسوم به گشایش اقتصادی در ایران - BBC News فارسییک نماینده مجلس ایران می‌گوید رؤسای مجلس و قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، مخالفت خود را با تصمیم دولت برای فروش اوراق سَلَف نفتی اعلام کرده‌اند.

آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم در تاریخ ترکیه دست یافت◀️آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم تاریخی خود در ترکیه دست یافت

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 941 و در برزیل 620 قربانی گرفتکرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 941 و در برزیل 620 قربانی گرفت

«میشل عون» رئیس جمهور لبنان در مصاحبه‌ای با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلا سرا» گفت: زمانی که اسرائیل به زمین لبنان حمله می‌کند و لبنانی‌ها را می‌کشد٬ بر هر لبنانی واجب است که در برابر متجاوزان بایستد.

عون ادامه داد که در جنگ 2006 وظیفه من ایستادن در کنار حزب‌الله بود٬ زیرا من لبنانی هستم.

رئیس جمهور لبنان در خصوص برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی اظهار داشت که باید یک توافق پارلمانی در این خصوص صورت بگیرد که نمی‌توان زمانی برای آن مشخص کرد.

اما میشل عون در زمینه موضع خود در خصوص تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بندر بیروت خاطرنشان کرد که طبق قانون اساسی رسیدگی به اتفاقی که در لبنان افتاد بر عهده دستگاه قضایی کشور است و احکام به نام ملت لبنان صادر می‌شود.

وی در ادامه گفت که از همه کشورهایی که به لبنان کمک کرده‌اند و به ویژه از فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی جهت کمک به بیروت تشکر و درخواست خود را مجدداً تکرار می‌کنم که این کمک‌ها باید تحت نظارت سازمان ملل باشد.

میشل عون: برای کشف حقیقت انفجار بیروت به زمان نیاز داریم/ همه فرضیه‌ها پا برجاست

رئیس جمهوری لبنان همچنین تأکید کرد که حزب‌الله در بندر بیروت تسلیحاتی انبار نکرده بود و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان خود به آن اشاره کرده است.

میشل عون در رابطه با این فرضیه که ادعا می‌شود انفجار بندر بیروت ناشی از انبار مهمات حزب‌الله بوده گفت که این امر محال است و ضمن اینکه همه احتمالات در تحقیقات مورد بررسی قرار می‌گیرد.