لایحه برگزیت با رای پارلمان در وضعیتی نامعلوم قرار گرفت

30/07/1398 11:50 ب.ظ

رد جدول‌زمانی نخست وزیر لایحه برگزیت را در وضعیتی نامعلوم قرار داد

نمایندگان پارلمان بریتانیا طرح هایی برای بررسی لایحه برگزیت نخست وزیر در ظرف سه روز را رد کرده اند که آینده این مصوبه را در وضعیتی نامعلوم قرار می دهد. مجلس عوام پیشتر به طور اصولی از لایحه خروج آقای جانسون حمایت کرده بود. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر گفت که آقای جانسون"مسئول بدبیاری خود" است.

او در مجلس عوام گفت که نمایندگان"از افتادن به دام بحث درباره یک مصوبه بی نهایت مهم در ظرف فقط دو روز خودداری کرده اند، آن هم بدون اطلاع قبلی یا تحلیلی از آثار اقتصادی این لایحه."

با این حال او پیشنهاد کرد بر سر یک جدول زمانی"معقول" برای بررسی توافق خرج در پارلمان وارد بحث شود. ایان بلکفورد، رهبر"اس ان پی" (حزب ملی اسکاتلند)، گفت که این"شکست دردناک دیگری" برای نخست وزیر است. جو سوئینسون رهبر حزب لیبرال دمکرات از آقای جانسون خواست برای اطمینان از موافقت اتحادیه اروپا با تمدید دوره خروج"دست از بازی های خطرناک سیاسی بردارد و مثل یک دولتمرد جدی رفتار کند."شب تلخ و شیرین بوریس جانسوناهمیت پیروزی بوریس جانسون را دست کم نگیرید. او نه تنها بر خلاف پیش‌بینی‌ها موفق شد اتحادیه اروپا را قانع کند که توافقنامه برگزیت را تغییر دهد، بلکه اکثریت نسبتاً قابل ملاحظه‌ای از نمایندگان مجلس را هم راضی کرد که حداقل به کلیات این توافقنامه رأی موافق بدهند.

ولی حالا سرنوشت او تا حدی در دست اتحادیه اروپاست.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان ایرانی/نقش قلیان در بروز سرطان‌های زنانرییس مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت و اهمیت ارتقای آگاهی و سواد سلامت بانوان و نقش این آموزش ها در پیشگیری از بروز بیماری‌های زنان، گفت:‌ بسیاری از بیماری های زنان از جمله سرطان ها و بیماری های عفونی با ارایه آموزش و ارتقای آگاهی افراد قابل پیشگیری است. راه چاره چیست ؟؟ جمله بندی تون غلطه و خواننده را به اشتباه می‌اندازد که ایشان گفته‌اند سرطان پستان شایع ترین نیست. پیشنهاد ویرایش: در رابطه با سرطان‌های زنان شامل پستان، رحم، تخمدان، دهانه رحم و قسمت های بیرونی، به ترتیب سرطان 'پستان' ، رحم، تخمدان و دهانه رحم در ایران شایع تر هستند. سلام من خبر نگار میدانی هستم.طبق تحقیقاتی که انجام دادم در مورد ارزهای خانگی فهمیدم یکی از دلایل نگهداری ارز توسط مردم علاوه بر عدم اعتماد مردم به کلیت رژیم ،دشمنی مردم با رژیم منحوس جمهوری اسلامیست(شما بخوان نظام) لطفن تیترش کن

حوثی‌ها طی 24 ساعت در 34 مورد توافق آتش‌بس در الحدیده را نقض کردندنیروهای مشترک ساحل غربی یمن شامگاه یکشنبه 20 اکتبر شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر را متهم کردند که در 24 ما هم از حوثی های تروریست و هم از پ کا کا و یپ گ و اس دی اف و پشمرگه ها تروریست میدانیم

واکنش به 'کمبود بنزین سوپر' در ایران: 'در دو پالایشگاه تولید و توزیع می‌شود'در پی انتشار گزارش‌هایی درباره کمبود و حذف بنزین سوپر در بعضی جایگاه‌های سوخت رسانی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بنزین سوپر در دو پالایشگاه در شازند و اصفهان تولید و در کشور توزیع می‌شود. خبرگزاری فارس، دیروز در گزارشی از 'نایاب شدن' بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت خبر داده بود. در این گزارش مقصد بنزین سوپر صادراتی ایران کشورهای همجوار اعلام شده بود. بعد ازچهل سال باحضور اینهمه شرکت اروپایی برای استخراج نفت و گاز ونبودامریکا به خودکفایی درصنایع پتروشیمی نرسیدیم,اروپافقط درزمینه ی استخراج نفت و گاز درخاورمیانه عمل می کند و خودش صاحب صنایع پتروشیمی پیشرفته نیست برخلاف امریکا که درایران صنایع پتروشیمی پردرامد رونق بگیرد

انتخابات پارلمانی در کانادا؛ سرنوشت جاستین ترودو در گرو انتخابات دوشنبهانتخابات پارلمانی در کانادا؛ سرنوشت جاستین ترودو در گرو انتخابات دوشنبه جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال در حالی دوره قبل به پیروزی رسید که بعد از چند جنجال و رسوایی سیاسی، اکنون نگران شکست در انتخابات است. ایکاش این خائن به ایرانیها زودتر گورش را گم میکرد. پفیوز کانادا را لانه دزدان جمهوری اسلامی کرده است.

الجبیر: با شواهدی که در دست داریم قانع شدیم ایران در حمله به آرامکو دست داردعادل الجبير وزير مشاور سعودی در امور خارجه، روز دوشنبه 21 اکتبر گفت، ما از طریق شواهد و دلایلی که در خوب پخش كنيد از طريق چند پلتفرم اطلاع رساني كنيد بگذاريد همه جهان بدانند رسوا شود جمهوري اسلامي اگر اينكارو نكنيد شياد هستيد و دروغگو

خشونت در بولیوی به دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخاباتبه دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخابات ریاست‌جمهوری بولیوی، خشونت‌هایی در چندین شهر این کشور گزارش شده است. رقیب آقای مورالس گفته است پیروزی او را به رسمیت نخواهد شناخت.

اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر برگزیت به توافق رسیدند

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر گفت که آقای جانسون"مسئول بدبیاری خود" است.

او در مجلس عوام گفت که نمایندگان"از افتادن به دام بحث درباره یک مصوبه بی نهایت مهم در ظرف فقط دو روز خودداری کرده اند، آن هم بدون اطلاع قبلی یا تحلیلی از آثار اقتصادی این لایحه."

با این حال او پیشنهاد کرد بر سر یک جدول زمانی"معقول" برای بررسی توافق خرج در پارلمان وارد بحث شود.

ایان بلکفورد، رهبر"اس ان پی" (حزب ملی اسکاتلند)، گفت که این"شکست دردناک دیگری" برای نخست وزیر است.

جو سوئینسون رهبر حزب لیبرال دمکرات از آقای جانسون خواست برای اطمینان از موافقت اتحادیه اروپا با تمدید دوره خروج"دست از بازی های خطرناک سیاسی بردارد و مثل یک دولتمرد جدی رفتار کند."شب تلخ و شیرین بوریس جانسوناهمیت پیروزی بوریس جانسون را دست کم نگیرید. او نه تنها بر خلاف پیش‌بینی‌ها موفق شد اتحادیه اروپا را قانع کند که توافقنامه برگزیت را تغییر دهد، بلکه اکثریت نسبتاً قابل ملاحظه‌ای از نمایندگان مجلس را هم راضی کرد که حداقل به کلیات این توافقنامه رأی موافق بدهند.

ولی حالا سرنوشت او تا حدی در دست اتحادیه اروپاست. مطمئن باشید که او همه تلاشش را می‌کند که اروپایی‌ها با تعویق برگزیت مخالفت کنند یا حداکثر چند هفته وقت بیشتر به بریتانیا بدهند.

اگر این اتفاق بیفتد، آقای جانسون تلاش می‌کند بریتانیا را ۳۱ اکتبر بدون توافقنامه، یا اندکی پس از آن طبق همین توافق از اتحادیه اروپا بیرون بیاورد.

ولی اگر اروپایی‌ها برای سه ماه یا بیشتر برگزیت را به تعویق بیندازند، کار گره می‌خورد. مخالفان ممکن است به او برای برگزاری انتخابات زودرس فشار بیاورند یا لایحه را چنان اصلاح کنند که دیگر برگزیت مد نظر او ممکن نباشد یا ائتلاف گسترده موافقان آن فرو بپاشد.

بوریس جانسون سه سال و نیم پیش می‌گفت برگزیت، اختیار کنترل امور را به بریتانیا بازمی‌گرداند. ولی فعلا باز هم این اتحادیه اروپاست که فرمان را در دست دارد.آقای جانسون هفته پیش با رهبران اتحادیه اروپا در مورد شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به توافق رسید، اما مکررا تهدید کرده است که تا پایان اکتبر اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد، حتی اگر بر سر شرایط خروج توافقی به دست نیامده باشد.

لایحه ای که طرح او را تبدیل به قانون خواهد کرد - لایحه موافقتنامه خروج - عصر دوشنبه منتشر شد و او نمایندگان را ترغیب کرد از یک جدول زمانی سه روزه برای تصویب آن در مجلس عوام پیش از ضرب الاجل ۳۱ اکتبر موافقت کنند.

نخست وزیر به پارلمان گفت اگر"تصمیم به عقب انداختن همه چیز تا ژانویه یا حتی بعد از آن" بگیرد، او خواستار انتخابات خواهد شد - اما نگفت اگر اتحادیه اروپا تمدیدی کوتاه تر را پیشنهاد کند چه خواهد کرد.

نمایندگان مجلس لایحه را در مرحله اول رای گیری در مجلس عوام - موسوم به قرائت دوم - با ۳۲۹ رای در مقابل ۲۹۹ رای تصویب کردند که به معنی موافقت اصولی با آن است.

اما در رای گیری دیگری درست پس از آن، لایحه موسوم به"برنامه" را با ۳۲۲ رای در مقابل ۳۰۸ رای رد کردند که بعد از انتقاد شماری از نمایندگان از سرعت پیشرفت مصوبه بود.