لایحه تمدید اعزام نیرو به لیبی تقدیم پارلمان ترکیه شد

22/09/1399 03:15 ب.ظ

مجلس ملت کبیر ترکیه‌/ خبرگزاری آناتولی لایحه تمدید اعزام نیرو به لیبی برای 18 ماه دیگر که به امضای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه رسیده است، به مجلس ملت کبیر تقدیم شد.

مجلس ملت کبیر ترکیه‌/ خبرگزاری آناتولی

لایحه تمدید اعزام نیرو به لیبی برای 18 ماه دیگر که به امضای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه رسیده است، به مجلس ملت کبیر تقدیم شد. این لایحه در راستای تلاش برای ایجاد نهادهای دموکراتیک در روند پس از حوادث لیبی در فوریه 2011 که به دلیل افزایش درگیری‌های مسلحانه متوقف شده و ساختار چندپارهای در کشور به‌وجود آمده، مطرح شده است.

مطابق ماده نود و دوم قانون اساسی، مدت مجوز مصوبه 1238 مجلس ملت کبیر ترکیه مورخ 2 ژانویه 2020 از تاریخ 2 ژانویه 2021 برای هجده ماه دیگر تمدید شد. توافق سیاسی لیبی به دنبال گفتمان سیاسی لیبی که با مشارکت تمامی طرف‌های لیبی برای برقراری صلح و ثبات در این کشور که از سوی سازمان ملل متحد تسهیل شده و حدود یک سال به طول انجامید، 17 دسامبر 2015 در شهر صخیرات مراکش به امضا رسید.

مطابق قطعنامه 2259 شورای امنیت سازمان ملل دولت وفاق ملی لیبی به عنوان تنها نماینده قانونی و معتبر شناخته می شود. برای ارائه کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز مردم لیبی و ارائه پشتیبانی از دولت موفاق ملی لیبی ، طرح لازم مطابق با اصل 92 قانون اساسی به مجلس ارسال می شود. headtopics.com

دوس اوردا دییر،بوردا دییر

ادامه مطلب:
aa_persian »