لایحه بودجه 1401 ایران؛ منتقدان چه می‌گویند؟

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لایحه بودجه 1401 ایران؛ منتقدان چه می‌گویند؟ العربيه_فارسى

هسته‌ای ایران که این کشور را به آستانه ورشکستگی کشانده است، لایحه بودجه سال آینده ایران در شرایطی مبهم ارائه شد.

کامران ندری گفت: «قدرت خرید بخش عمده‌ای از خانوارهای ایرانی کاهش پیدا می‌کند و تعمیق شکاف طبقاتی بین دهک‌ها را شاهد خواهیم بود که نتیجه آن افزایش فقر نسبی و فقر مطلق است.»مطابق این لایحه پیشنهادی بودجه دولت، قرار است عوارض خروج از کشور از رقم 400 هزار تومان به 5 میلیون و دویست هزار تومان افزایش یابد. هر چند این رقم پس از آن تکذیب شد اما به گفته منتقدان، این زمینه‌ای برای سنجش افکار عمومی است.

طی سال‌های اخیر میزان مهاجرت و خروج از ایران افزایش یافته است. به نظر می‌رسد دولت به این نتیجه رسیده که از این طریق می‌تواند کسب درآمد کند.

با این حال پس از شکست دور هفتم مذاکرات وین، بازار کالاهای اساسی، قیمت دلار، شاخص بورس، قیمت خودرو، طلا و مسکن شاهد تغییرات عمده بوده که بر خلاف نظر رئیس جمهوری ایران نشانگر تاثیر فوق‌العاده شرایط خارجی بر شاخص‌های اقتصادی در این کشور است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دست لایحه بودجه ۱۴۰۱ در جیب مردم | DW | 13.12.2021اگرچه بودجه عمومی پیشنهادی دولت برای سال ۱۴۰۱ تنها حدود ۱۰ درصد نسبت به سال جاری رشد دارد، اما تغییرات چشمگیر در منابع بودجه نشان می‌دهد که بار بودجه بر دوش مردم خواهد بود. میشه مطمئن بود که این زالو، از ان زالو ها نیست که وقتی سیر شد خودش از کالبد جدا بشه ، بلکه انقدر خون میمکه که کالبد نابود بشه . مثلاً تو آلمان بار بودجه بر دوش اشیاء هست؟ کم چرند بگید خبرگزاری دوزاری! ببينم، بودجه آلمان از جيب چه كسى تامين ميشه ؟! خيلى خَر هستين !
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لایحه بودجه 1401| افزایش 5 درصدی تعرفه جرائم رانندگی- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimافزایش ۵ درصدی تعرفه جرائم رانندگی بر اساس لایحه بودجه_۱۴۰۱ تعرفه جریمه‌های رانندگی ۵ درصد افزایش می‌یابد و مبالغ حاصله به خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

افزایش سن بازنشستگی و تغییر مبنای محاسبه مستمری در لایحه بودجه ۱۴۰۱بر اساس این لایحه حداقل و حداکثر سن بازنشستگی در صندوق تامین اجتماعی به مدت دو سال افزایش می‌یابد و محاسبه حقوق بازنشستگی در تمام صندوق‌های بازنشستگی نیز بر اساس متوسط سه سال آخر زمان اشتغال خواهد بود. ز گهواره تا گور جون بکن از بس به مقام انسانیت رسیدیم اینطور شدیم دلخوش به این مقدار نباشید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

لایحه بودجه ۱۴۰۱ ؛ سیاست انقباضی بدون دلار جهانگیری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

متن کامل لایحه بودجه ۱۴۰۱رئیس جمهور بودجه ۱۴۰۱ را امروز به مجلس می‌آورد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

افزایش ۱۴۲ درصدی بودجه سپاه پاسداران در سال ۱۴۰۱بودجه خیانتکارانه و جنایتکارانه ی تحمیلی امسال حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران برای تحریف و تسخیر و انحصار و غرق در فقر و فلاکت کامل ایرانیان و برای مصلتتر و قدرتمندتر کردن جاهلان و ملاها و اوباشان حکومت جاهلیت تحمیلی فرقه فارسیسم بر ایران و ایرانیانست.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »