لایحه ممانعت از برگزیت بدون توافق تصویب شد

15/06/1398 07:37 ب.ظ

مجلس اعیان انگلیس با لایحه ممانعت از برگزیت بدون توافق موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی

مجلس اعیان انگلیس با لایحه ممانعت از برگزیت بدون توافق موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی 06.09.2019 لندن/ خبرگزاری آناتولی مجلس اعیان انگلیس، با لایحه ممانعت از برگزیت بدون توافق را که روز گذشته از سوی مجلس عوام این کشور تصویب شده بود، موافقت کرد. این لایحه پس از تایید ملکه الیزابت دوم تصویب و تبدیل به قانون خواهد شد.

به این ترتیب دولت انگلیس موظف است در صورت عدم توافق با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت تا 19 اکتبر یا مخالفت پارلمان برای جدایی بدون توافق، درخواست به تعویق افتادن برگزیت برای سه ماه دیگر را به اتحادیه اروپا ارائه کند.

گفتنی است مردم بریتانیا در ژوئن 2016 طی یک رفراندوم به برگزیت رای مثبت دادند. پیش از این قرار بود 29 مارس 2019 برگزیت اجرا شود اما پارلمان انگلیس لایحه تعویق آن تا 30 ژوئن را تصویب کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

لایحه تجارت بومی‌سازی شده قوانین تجارت جهانی است/ قانون جدید از سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شودسلاح‌ورزی گفت:در فرایند تدوین، نماینده اتاق در کمیسیون‌های مربوطه حضور داشت و نظرات بخش خصوصی را اعلام کرد اما ای کاش قبل از اینکه نسخه نهایی به صحن علنی برود به صورت عمومی منتشر می‌شد تا متخصصان و ذی‌نفعان بتوانند در آن خصوص اظهارنظر کنند.

رهبر هنگ‌کنگ لایحه استرداد مجرمان به چین را پس گرفتکری لام، رییس اجرایی هنگ‌کنگ، روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، لایحه_استرداد مجرمان به چین را که باعث چندین ماه اعتراض‌های گسترده در این شهر شده بود، پس گرفت.

طرح جلوگیری از برکسیت بدون توافق در مجلس اعیان بریتانیا بررسی می‌شودمجلس عوام بریتانیا پیش از این در روز چهارشنبه با طرح جلوگیری از خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا موافقت کرده بود.

کشورهای اروپایی برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه آماده می‌شوندکارشناسان می‌گویند خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا بیش از همه روی صنایع خودرو، قطعات خودرو و همچنین بانکداری اروپا اثر منفی خواهد گذاشت.

جانسون و نتانیاهو: ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابدنخست وزیران بریتانیا و اسرائیل بر لزوم ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردند.

نمایندگان به تعویق برگزیت رای دادند - نخست‌وزیر خواهان انتخابات زودرس شدنمایندگان پارلمان بریتانیا به طرحی رای دادند که مطابق آن موعد نهایی خروج این کشور از اتحادیه اروپا به تعویق می‌افتد. بوریس جانسون، نخست‌وزیر، که با این طرح مخالف بود، خواهان برگزاری انتخابات زودرس شد.