لاوروف: روسیه برای میانجی‌گری در بحران کشورهای خلیج آماده است

28/06/1399 03:18 ب.ظ

وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که کشورش آماده است در بحران کشورهای خلیج میانجی‌گری کند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که کشورش آماده است در بحران کشورهای خلیج میانجی‌گری کند. - خبرگزاری آناتولی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت: مسکو آماده است در بحران کشورهای خلیج میانجی‌گری کند. وی افزود: طی چند سال گذشته برخی کشورهای خلیج و مصر با قطر روابط را قطع کرده اند.

او ادامه: اگر از ما خواسته شود که برای حل این بحران میانجی‌گری کنیم، ما آماده هستیم، اما تاکنون چنین درخواست از ما نشده است. گفتنی است عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در روز 5 ژوئن 2017 اعلام کردند که روابط خود با قطر را به طور کامل قطع می کنند. این کشورها همچنین تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه قطر را آغاز کردند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ماکرون در میانه تنش‌ها با روسیه به لیتوانی و لتونی می‌روداین سفر از سوی دیگر همزمان با تنش‌ها با روسیه بر سر «مسمومیت» یک چهره ناراضی و نیز اوضاع بحرانی در بلاروس پس از جنجال‌های مرتبط با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور انجام خواهد شد.

اف‌بی‌آی: روسیه به شدت در انتخابات آمریکا دخالت می‌کند | DW | 18.09.2020بر پایه ارزیابی پلیس فدرال ایالات متحده روسیه به زیان نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا دخالت می‌کند. روسیه متهم می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا نیز به سود دونالد ترامپ دخالت کرده است.

روسیه: آمریکا برای سازماندهی انقلاب رنگین در بلاروس تلاش می‌کندمدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه واشنگتن را به حمایت مالی از نویسندگان وبلاگ‌های مخالف دولت بلاروس، آموزش فعالان مخالف دولت با کمک سازمان‌های غیردولتی و طرفداری از سوتلانا تیخانوویسکایا، رقیب الکساندر لوکاشنکو در انتخابات اخیر متهم کرد.

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد - BBC News فارسیمحققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب است بقایای سالم یک خرس عصر یخ را کشف کرده است.

ترور با عامل شیمیایی نوویچوک ساخت روسیه؛ قربانیان چگونه زنده می‌مانند؟تا کنون دست کم شش مورد شناخته شده از مسمومیت جدی با نوویچوک در دو سال گذشته گزارش شده، اما فقط یکی از قربانیان بر اثر فعالیت این ماده، به طرز فجیعی جان خود را از دست داد. چرا؟ این گزارش را بخوانید 🔽

وزیران خارجه روسیه و عربستان سعودی پیرامون یمن رایزنی کردندوزرای امور خارجه روسیه و عربستان سعودی طی تماس تلفنی اوضاع یمن را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که کشورش آماده است در بحران کشورهای خلیج میانجی‌گری کند.عبد الجبار ابوراس/خبرگزاری آناتولی

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت: مسکو آماده است در بحران کشورهای خلیج میانجی‌گری کند.

وی افزود: طی چند سال گذشته برخی کشورهای خلیج و مصر با قطر روابط را قطع کرده اند.

او ادامه: اگر از ما خواسته شود که برای حل این بحران میانجی‌گری کنیم، ما آماده هستیم، اما تاکنون چنین درخواست از ما نشده است.

گفتنی است عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در روز 5 ژوئن 2017 اعلام کردند که روابط خود با قطر را به طور کامل قطع می کنند. این کشورها همچنین تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه قطر را آغاز کردند.

این چهار کشور یک درخواست 13 ماده ای از جمله بستن شبکه تلویزیونی الجزیره را برای بازگشت روابط به حالت عادی اعلام کردند. دوحه این اقدام و خواسته‌ها را نقض قوانین بین المللی و غیرقابل قبول خوانده و رد کرده است.