لاوروف: تلاش ضد ایرانی آمریکا تنها باعث تفرقه در شورای امنیت می شود

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

برجام | وزیر امور خارجه روسیه، رفتار آمریکا در مورد ایران و برجام را ضد و نقیض و ناموزون خواند و گفت: اقدامات امریکا در مورد برجام ممکن است به جنجال جدی و تفرقه در شورای امنیت بیانجامد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سرگئی لاوروف در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه در مورد اقدامات آمریکا در برجام، در مورد تحریم طرح خط لوله گاز اروپای شمالی 2 و در واکنش به اینکه آیا آمریکا آماده است از ابتکار روسیه برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره ایران حمایت کند، اظهار کرد: گام های دولت آمریکا حاکی از قصد دولت این کشور برای انجام همه تلاش های ممکن برای مقید نبودن به تعهدات بین المللی چندجانبه است.

وی ادامه داد: آمریکا به همه کشورهای جهان می گوید نباید با کشورهایی که واشنگتن می خواهد منزوی کند تجارت کنند. وی افزود: گفت و گو با شرکای امریکایی ما درباره ایران در هر صورت به همین مسائل بازمی گردد. آمریکا به این نتیجه رسید که برجام همان طور که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت، معامله بدی است و اینکه دولت اوباما اشتباه بزرگی مرتکب شد و این توافق بد را امضا کرد.

وی ادامه داد: آمریکا پس از اعمال تحریم ها در مورد ایران کشورهای دیگر را از تجارت با تهران برحذر داشت و تهدید به مجازات این کشورها کرد و اکنون آنها در صورت همکاری با ایران دسترسی به بازار آمریکا نخواهند داشت و کار به دادگاه می کشد. وی افزود: به این صورت حتی نیاز به وتو نبود زیرا در صورتی نیاز به وتو بود که 9 رای به آن داده می شد اما فقط دو رای موافق داده شد. در همین حال ما از این وضع خوشحال نیستیم. ما از اینکه آمریکا به این گونه در شورای امنیت شکست خورد لذت نمی بریم.

لاوروف خاطرنشان کرد: آمریکا با متوسل شدن به شیوه های ظاهرا قانونی و به ظاهر حقوقی برای بازگرداندن تحریم ها در مورد ایران که برای همه کشورهای جهان لازم الاجرا باشد تلاش می کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 179 هزار و 248 نفر افزایش یافتشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 179 هزار و 248 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا علیه ۱۴ نفر در ایران محدودیت صدور ویزا اعمال کرد🔴خبر فوری| آمریکا علیه ۱۴ نفر در ایران محدودیت صدور ویزا اعمال کرد آقای پمپئو در بیانیه‌ای که روز جمعه ۳۱ مرداد منتشر کرد،‌ گفت که این افراد کسانی هستند که در نقض فاحش حقوق_بشر توسط رژیم ایران نقش دارند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

euronews - اخبار بین المللی در مورد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا🎥بیلی آیلیش، خواننده مطرح آمریکایی: ترامپ هر آنچه را برای ما مهم بوده، ویران کرده انتخابات_آمریکا انتخابات_۲۰۲۰ خبرها و گزاش‌ها درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در وب‌سایت یورونیوز: خبرگزاری که به مگس می پردازه ولی کاری به مسایل روز و مردم دنیا نداره. همینقدر تباهید. خاک عالم بر سرتون کنن . نمیخونم چون میدون داری واسه ترامپ میزنی . دروغگو behrouzshojaei amirtannha heshmatid ehsanmzni hoseinrazzagh
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشمکش در شورای امنیت؛ آمریکا: نمی‌توانند جلوی مکانیسم ماشه را بگیرندنماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت: «اینکه دیگران از آنچه ما انجام می‌دهیم حمایت کنند یا با آن مخالفت کنند اهمیتی ندارد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی‌های طبیعی در کالیفرنیای آمریکا - BBC News فارسیتاکنون دستکم ۶ نفر در آتش سوزی‌های کم سابقه ایالت کالیفرنیا در آمریکا کشته شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

منشاء آتش‌سوزی در شبه جزیره میانکاله در ابهام - BBC News فارسیمنطقه حفاظت شده میانکاله یکی از سرمایه های طبیعی ایران به شمار میرود ولی در سالهای اخیر بخصوص امسال شاهد آتش سوزی‌های فراوانی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »