لاوروف: خطر جنگ هسته‌ای و جنگ جهانی سوم جدی است/عقبگرد کی‌یف از مذاکرات کار آمریکا و انگلیس بود

06/02/1401 06:52 ق.ظ

وزیر امور خارجه روسیه: *خطر جنگ هسته‌ای و جنگ جهانی سوم جدی است *عقبگرد کی‌یف از مذاکرات کار آمریکا و انگلیس بود

وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی با بیان این که مذاکرات صلح با اوکراین ادامه خواهد یافت،تاکید کرد همچنان خطر 'واقعی' جنگ جهانی سوم وجود دارد. وی افزود:"چطور ممکن است چنین نباشد؟ اگر ناتو در حال جنگ نیابتی علیه روسیه است، پس سلاح این نیابتی یک هدف مشروع است... جنگ، جنگ است.

" وزیر خارجه روسیه گفت که قصد ایالات متحده برای تحویل بالگردهای Mi-۱۷ به اوکراین نقض آشکار تعهدات بین المللی و نقض مستقیم تعهدات در حوزه بسیار مهم روابط بین‌الملل است.

لاوروف توضیح داد:چند سال پیش روسیه و ایالات متحده یک"قرارداد هلیکوپتر" را به صورت دوجانبه امضا کردند که شامل فروش هلیکوپترهای Mi-۱۷ ساخت شوروی سابق و روسیه توسط شرکت"روزو بورن اکسپورت" به واشنگتن جهت کمک به ایجاد ثبات در افغانستان بود. روسیه نیز متعاقباً متعهد به نگهداری از این هلیکوپترها شد.اکنون آمریکایی‌ها با صدای بلند اعلام کرده‌اند که این بالگردها را به رئیس جمهور اوکراین تحویل خواهند داد. ما توجه آنها را به این موضوع جلب کردیم که این بالگردها بر اساس قراردادی با شرکت"روزوبورن اکسپورت" خریداری شده است. در متن قرارداد آمده است که آنها فقط برای نیازهای سرویس های امنیتی افغانستان در نظر گرفته شده است و هرگونه انتقال به کشور ثالث بدون رضایت فدراسیون روسیه مجاز نیست.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

لاوروف نسبت به خطر وقوع جنگ هسته‌ای هشدار دادوزیر خارجه روسیه به غرب هشدار داد که خطر وقوع جنگ هسته‌ای بر سر اوکراین را دست‌کم نگیرند و گفت که او اعتقاد دارد ناتو با تسلیح اوکراین درگیر یک جنگ نیابتی با روسیه شده است. سلاح بی شرف ها چون بمب اتم دارید باید به تمام کشورهای زور بگوئید این منطق شماست؟ حکومت فاشیستی ضد ایرانی ج ا هم به همین خاطر است که بیشتر از ۳۰ سال است به دنبال سلام اتمی میرود و مردم بی پناه ایران را به خاک سیاه نشانده. نابود باد ضحاک زمان و اهریمن پلید ج ا نه به جمهوری اسلامی تهدید هسته‌ای کرده نمیدونه وقتش که برسه دنیا هم با سلاح هسته‌ای جوابش رو خواهد داد

دو ماه از جنگ روسیه علیه اوکراین گذشت؛ از قتل‌عام در بوچا تا ویرانی ماریوپلبا وجود گذشت دو ماه از حمله روسیه به اوکراین، درگیری‌ها همچنان ادامه داشته و مذاکرات نیز به نتیجه‌ای نرسیده است. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ ارتش روسیه تدارکات لازم را برای حمله به منطقه اسلوبودا آغاز کردارتش روسیه صبح یکشنبه تدارک نیروها و واحدهای اضافی را در منطقه بلگورود و در جهت منطقه اسلوبودا واقع در شمال شرق اوکراین آغاز کرد. همچنین نیروهای روسیه، سامانه موشکی اسکندر اِم را نیز در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کردند. خواستش رو باید با یک مسافرت و تحصن در اوکراین نشون میداد که باور بشه . چرا نرفت ؟ کسی هم به حرفش گوش داد؟ پاپ سیخی چند؟!

جنگ اوکراین؛ بورل: اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت و گاز روسیه اتفاق نظر نداردجوزپ بورل: اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت و گاز روسیه اتفاق نظر ندارد در صفحه پوشش زنده حمله روسیه به اوکراین بیشتر بخوانید: استعمار جهانی با به مسند قدرت نشاندن مکرون، فرانسه را خریده هرچند این خرید مکرون به کار صلیبچیهای استعمار جهانی نخواهد آمد!!!.... اروپا نیازمند گاز و تجارت و همگرائی همزیستی با تورکان و روسیه و چین است انگلستان به سرآب رسیده بجز ذوب شدن در سیاستهای روسیه راه دیگری ندارد!!!.... پهلوی هم میتونست استدلال کنه نسل بعد میزاد و بعد خراب درومد نسل بعد میزاد و سقوط نمی کرد [25/04, 12:13] Kaveh K: اگر بحث این بود که نسل بعد میزاد و خراب درومد بازم نسل بعد میزاد که کشف نیست ایده جدیدی نیست میلیونهاساله هست اینکار، و پهلوی با اونهمه ادعا و دکوپز ارتشش و قرارداداش با غرب سقوط نمی کرد-که کرد- می گفتن بازم نسل بعد میزاد.

آیا جنگ اوکراین، باعث کدورت در دوستی الجزایر و روسیه می‌شود؟الجزایر در شمال آفریقا که از طریق دریای مدیترانه با قاره اروپا همسایه است، نزدیک به ۲.۴ تریلیون متر مکعب ذخیره قطعی گاز طبیعی دارد و حدود ۱۱ درصد گاز مصرفی اروپا را تأمین می‌کند.

آمریکا: اوکراین با تسلیحات مناسب می‌تواند در جنگ پیروز شود؛ ادامه نبرد در جبهه شرقوزیر دفاع آمریکا می‌گوید با تمرکز ارتش روسیه بر مناطق مسطح در شرق اوکراین، طبیعت جنگ نیز تغییر کرده و در نتیجه نیازهای نظامی اوکراین نیز متفاوت است. با همین نقشه ها مردم کشورها رو به جون هم میندازند باورش سخت است اوکراین جنگ را باخته است و پوتین جنایتکار تا حدودی به اهدافش رسیده است حالا به مردم پمپاژ دورغ بکنید