لاوروف: خطر وقوع جنگ هسته‌ای جدی است!/ حملات سنگین ارتش روسیه به خطوط ریلی غرب اوکراین/ ورود مدرنترین تانک روسی به میدان نبرد دونباس +نقشه و تصاویر

06/02/1401 12:13:00 ب.ظ

تحولات روز شصت و دوم جنگ اوکراین: هشدار اتمی لاوروف به ناتو حملات سنگین ارتش روسیه به خطوط ریلی غرب اوکراین ورود مدرنترین تانک روسی به میدان نبرد دونباس سرنگونی پهپاد بیرقدار اوکراینی در عمق خاک روسیه جزئیات بیشتر را در مشرق بخوانید:

لاوروف وزیر خارجه روسیه در سخنانی با توجه به کمک های بسیار زیاد به اوکراین خطر جنگ جهانی سوم و جنگ اتمی را بالا ارزیابی کرد و به دولت های غربی در این خصوص هشدار داد. روز گذشته در تصاویری که توسط منابع اوکراینی منتشر شد 1 فروند دیگر از جنگنده های سوخو34 ارتش روسیه بر فراز استان خارکیف مورد اصابت قرار گرفته و سرنگون می‌شود.

این نهمین فروند جنگنده سوخو34 روسی است که در جنگ اوکراین سرنگون می‌شود که ضربه بزرگی به ذخایر با ارزش این جنگنده راهبردی نیروی هوایی روسیه محسوب می‌شود.

هشدار اتمی سرگئی لاوروف به ناتو وی افزود: خطر وقوع جنگ هسته ای جدی و واقعی است و نمی توان آن را دست کم گرفت. در روزهای اخیر محموله های تجهیزات سنگین ناتو در حجم گسترده ای در حال ورود به خاک اوکراین از مرزهای غربی این کشور است.

وعده بزرگ وزیر دفاع امریکا در سفر به کی‌یف وزیر دفاع آمریکا پس از دیدار با رئیس جمهور اوکراین در کی یف از تحویل هویتزر های ام 777 به اوکراین خبر داده است. به گفته لوید آستین هویتزر های ام 777 در حال حاضر در خاک اوکراین حضور دارند و آموزش 50 نفر از توپچی های اوکراینی جهت کار با این سیستم ها به پایان رسیده و دوره فشرده 6 روزه آموزش 50 نفر دیگر به زودی آغاز خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکنش سفارت روسیه در ایران به اخبار ارسال سلاح از تهران به روسیهسفارت روسیه در ایران اخبار مربوط به ارسال سلاح از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ ارتش روسیه تدارکات لازم را برای حمله به منطقه اسلوبودا آغاز کردارتش روسیه صبح یکشنبه تدارک نیروها و واحدهای اضافی را در منطقه بلگورود و در جهت منطقه اسلوبودا واقع در شمال شرق اوکراین آغاز کرد. همچنین نیروهای روسیه، سامانه موشکی اسکندر اِم را نیز در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کردند. خواستش رو باید با یک مسافرت و تحصن در اوکراین نشون میداد که باور بشه . چرا نرفت ؟ کسی هم به حرفش گوش داد؟ پاپ سیخی چند؟!

جنگ در اوکراین؛ آمریکا برای ارسال تسلیحات به کی‌یف ۴۰ کشور را در آلمان گردهم می‌آوردجنگ در اوکراین در شرایطی وارد شصت و دومین روز خود شده است که روسیه حملات خود را در شرق این کشور تشدید کرده و مقام‌های نظامی غربی گفته‌اند مسکو می‌خواهد با دور زدن مواضع نیروهای اوکراینی شهرهای این ناحیه را به تصرف خود درآورد. باشه *Iran Ukraine بااینکه روسیه 3چهارم نیروی خودراازدست داده ودست به استخدام نیروهای مزدورازچچن وسوریه‌ اقدام کرده وزیرخارجه لابروف بلوف میزند وتهدیداتمی میکند درصورتی که دریک جبهه اکراین قافیه راباخته حرف ازجنگ جهانی میزند یعنی‌روسیه توان درگیرشدن باجهان راداردچه‌کشوری درکنارش‌ هست *Iran Ukraine فعلآ روسیه با دریافت روزانه یک میلیارد دلار ازاروپا بابت فروش نفت وگاز روزگار میگذراند تهدید وزیرخارجه پوتین به اتم دروحله اول این روسیه خواهدبود که باشلیک اتم پودر میشود دراین صورت میتوان گفت که جمگ اتمی‌ بین کشورهای دارای اتم وروسیه خواهد بود

حمله روسیه به خطوط حمل و نقل تسلیحاتی غرب به اوکراینمنابع رسانه‌ای غربی، شامگاه دوشنبه 25 آوریل، از بمباران خطوط حمل و نقل تسلیحاتی آمریکا و غرب به اوکراین توسط روسیه خبر دادند.به گزارش سایت «پولیتیکو» در

واکنش برلین به اخراج 40 دیپلمات آلمانی از روسیهواکنش برلین به اخراج 40 دیپلمات آلمانی از روسیه وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که روسیه با اخراج 40 دیپلمات آلمانی به خود آسیب می‌زند.

کی‌یف از سازمان ملل خواست به روسیه برای تخلیه ماریوپل از غیرنظامیان فشار بیاوردوزیر خارجه اوکراین از دبیرکل سازمان خواست که روسیه را برای تخلیه شهر محاصره‌شده ماریوپل از غیرنظامیان تحت فشار بگذارد و آن را خواسته‌ای توصیف کرد که سازمان ملل می‌تواند محققش کند.