لاوروف و ظریف از معماران گسترش روابط دو کشورند / هنوز اختلافات جدی در مذاکرات وین داریم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

خطیب‌زاده: آنچه به نقل از ظریف منتشر شده، مصاحبه نبوده یک گفت‌وگو در چارچوب‌های معمول و محرمانه که در داخل دولت انجام می‌شود، بوده است ظریف همواره نظرات کارشناسی‌اش را پشت درهای بسته، صریح اعلام می‌کند اینکه چه کسانی و چرا منتشر کرده‌اند را ما نمی‌دانیم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، نشست هفتگی سعید خطیب‌زاده ، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با خبرنگاران داخلی و خارجی به صورت آنلاین از دقایقی پیش آغاز شد.خطیب زاده ، در مورد فایل صوتی منتشر شده از صحبت های ظریف در پاسخ به ایسنا گفت : آنچه که منتشر شده است مصاحبه نبوده است و قرار نبوده که مصاحبه باشد. گفت‌وگوی رسانه ای نبود ، یک گفت‌وگو در چارچوب‌های معمول و محرمانه که در داخل دولت انجام می‌شود ، بوده است.

وی ادامه داد: وزارت خارجه در هیچ کدام از فرایند این گفت‌وگو از جمله انتخاب تیم مصاحبه ، نگهداری مصاحبه و ... نقشی نداشته است و این که چه کسانی و چرا منتشر کرده‌اند را ما نمی‌دانیم. خطیب زاده گفت: آن چه آقای ظریف در گفت‌وگو مطرح کردند را باید به صورت کلی نگاه کرد . دکتر ظریف، همواره اعلام کرده که نظرات کارشناسی خود را پشت درهای بسته، صریح و شفاف اعلام می‌کنند ولی آن‌چه که اجرا می شود سیاست‌های اجماعی نظام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این نشست گفت: روابط ایران و روسیه مشارکت راهبردی و نزدیک است ، دو کشور تصمیم گرفتند در سطوح مختلف این همکاری را گسترش دهند و دکتر لاوروف و ظریف هر دو از معماران گسترش روابط دو کشور هستند و این دو سابقه دوستانه دیرینه دارند. خطیب زاده گفت: هیچ بحثی در مورد حضور وزرا در گفت‌وگوهای وین مطرح نیست. گفت‌وگوها در وین در حال انجام است و با سرعت جلو نمی رود ، ما هنوز اختلافات جدی در برخی از موضوعات داریم . در چارچوب سیاست های کشور با جدیت در حال مذاکره هستیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوب هم میدونید و با تائید هم پخش شده، خودتونید.

ای دروغو ک مبگی راسن ؟

گاندو

آیا اینگونه پنهان کاری ها در اهداف انقلاب بود؟ براستی اگر نظرش درست بوده وای ویلا اگر هم برخلاف واقعیت بیان کرده وای برما که سیاست خارجه مان اینگونه افراد تنظیم میکنند.

چرند نگو بابا

و توهین به سردار شهیدمان نظر کارشناسی ظریف بود ه خوب رسما بفرمایید ایشان (ظریف) کارمند عالی رتبه موساده دیگه ظریف اگر به چنگ ملت نیفتید فقط از این به بعد شبها هم باید با چشم باز بخوابی لجن‌

خیانت و نفاق دولت پرده از رخ انداخته و همه چیز بی پرده و واضح است . دولت بی همه چیز جاسوس پرور خائن روی دلت بنی صدر را سفید کردید

حرومزاده ها همه تون مثل هم هستید هم اون خامنه ای بی شرف و و هم روحانی و هم ظریف در یک جبهه به مردم خیانت میکنید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.