لاوروف: کی‌یف و مسکو «نزدیک به توافق» درباره موضع بی‌طرفانه برای اوکراین

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز چهارشنبه، ۲۵ اسفندماه، خبر داد که در ادامه مذاکره دو کشور روسیه و اوکراین، طرفین به توافق بر سر «موضع بی‌طرفی» برای اوکراین نزدیک شده‌اند.

اظهار نظر این مقام ارشد در حکومت کرملین ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که رئیس جمهور اوکراین با لحنی امیدوارانه گفت که رفتار و موضع هیئت مذاکره روسی «واقع‌گرایانه‌تر» به نظر می‌رسد.

در عین حال نیروهای روسیه با مقاومت شدید از طرف ارتش اوکراین مواجه شده و هنوز نتوانسته‌اند پا به درون کی‌یف، پایتخت بگذارند.ساعتی پیشتر مشاور رئیس جمهوری اوکراین نیز از گفت‌وگوی هیئت‌های مذاکره درباره «تضمین‌های امنیتی برای حفاظت از اوکراین در برابر حملات آینده» خبر داده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاوروف: اعضای هیات‌ مذاکره کننده روسیه نسبت به دستیابی به راه حل امیدوار هستندلاوروف: به دلیل برخی مسائل مشخص مذاکرات با اوکراین ساده نیست اما اعضای هیات‌ مذاکره کننده روسیه نسبت به دستیابی به یک راه حل امیدوار هستند لاوروف: ما از پیشنهادهای میانجی‌گری کشورهایی که دلایل بحران کنونی را درک می‌کنند و درگیر جنگ تحریم نیستند، استقبال می‌کنیم. از جمله این کشورها می‌توان به اسرائیل و ترکیه اشاره کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

لاوروف: نباید تهدیدی از جانب اوکراین علیه روسیه احساس کنیموزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای قطری خود اعلام کرد که مسکو نباید از جانب اوکراین تهدیدی حس کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

لاوروف: ما برای رویکرد مسئولانه آنکارا در اجرای کنوانسیون مونترو ارزش قائل هستیملاوروف: ما برای رویکرد مسئولانه آنکارا در اجرای کنوانسیون مونترو ارزش قائل هستیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان: رویکرد روسیه در مذاکرات سازنده بوده است/ لاوروف: مانع دستیابی به توافق نیستیمحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفتگو کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معافیت مورد اشاره لاوروف، قبلا هم در متن برجام ۹۴ وجود داشت/ برای احیای برجام، از نظر حقوقی لازم نیست روسیه موافق همه‌چیز باشدیک تحلیل‌گر ارشد سیاست خارجی موضع روسیه در قبال اخذ تضمین از آمریکا مبنی بر معافیت همکاری‌هایش با ایران از تحریم‌های غرب علیه مسکو و همچنین اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه روسیه در خصوص اینکه تضمین مدنظر روسیه اخذ شده است را مورد بررسی قرار داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دولت روسیه، بایدن و فرزندش را تحریم کردمسکو اعلام کرده است در پاسخ به تحریم‌های وضع‌شده از سوی آمریکا به خاطر جنگ اوکراین، رئیس‌جمهوری آمریکا، فرزند وی و شماری دیگر از مقام‌های دولتی این کشور را تحریم کرده است. دندونای بایدن و پسرش ریخت
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »