لاریجانی: نباید برای مذاکره به دستگاه دیپلماسی فشار آورد | DW | 17.07.2019

26/04/1398 07:51:00 ب.ظ

رئیس مجلس تحریم‌های آمریکا را 'وحشتناک' خواند اما گفت نباید به دستگاه دیپلماسی فشار آورد که برای مذاکره عجله کند. او در واکنش به کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا هستند تاکید کرد که ایران اکنون 'چاره‌ای جز مقاومت' ندارد.

رئیس مجلس تحریم‌های آمریکا را 'وحشتناک' خواند اما گفت نباید به دستگاه دیپلماسی فشار آورد که برای مذاکره عجله کند. او در واکنش به کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا هستند تاکید کرد که ایران اکنون 'چاره‌ای جز مقاومت' ندارد. لاریجانی: نباید برای مذاکره به دستگاه دیپلماسی فشار آورد رئیس مجلس تحریم‌های آمریکا را"وحشتناک"...

لاریجانی: نباید برای مذاکره به دستگاه دیپلماسی فشار آورد رئیس مجلس تحریم‌های آمریکا را"وحشتناک" خواند اما گفت نباید به دستگاه دیپلماسی فشار آورد که برای مذاکره عجله کند. او در واکنش به کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا هستند تاکید کرد که ایران اکنون"چاره‌ای جز مقاومت" ندارد.

با شدت گرفتن تحریم‌های آمریکا و بحرانی‌تر شدن وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در جمهوری اسلامی، تعداد کسانی که از حل معضل چهل ساله با ایالات متحده و عادی‌سازی روابط دو کشور حمایت می‌کنند و آن را علنی بر زنان می‌آورد افزایش یافته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ظاهرا در واکنش به این افراد می‌گوید در شرایطی که"دشمنان" فشارهایی وارد می‌کنند اگر در داخل ایران همه متحد باشند آنها موفق نخواهند شد زیرا"اکنون چاره‌ای جز مقاومت نداریم". به گزارش خبرگزاری"خانه ملت"، علی لاریجانی چهارشنبه ۲۶ تیر در مراسمی به مناسب روز ملی صنعت و معدن گفت: «من آدم کم سابقه‌ای در بحث امنیتی و ملی نیستم. اگر می‌خواهیم ایران با عزت زندگی کند، امروز روزی نیست که در مقابل فشارها مقاومت نکنیم. باید دشمنان بفهمند که موفق نمی‌شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هیچ کس در جامعه نباید به خودش اجازه بدهد که قانون را تعطیل یا مخدوش کندرئیس قوه قضائیه گفت: هیچ کس در جامعه نباید به خودش اجازه بدهد که قانون را تعطیل یا مخدوش کند که عدالت مخدوش می‌شود.

به هر مسافری که به ایران می‌آید با بوی زباله خوش‌آمد گفته می‌شودنماینده تهران گفت: جایی که نزدیک به فرودگاه امام(ره) است به کانون دفن زباله تبدیل شده است، یعنی به هر مسافری که به کشور ما می‌آید با بوی زباله خوش آمد گفته می‌شود.

رای مجلس به دهقان به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان به معنی قبولی استعفای ایشان استپس از رای مجلس به یک نماینده مجلس برای عضویت در شورای نگهبان نایب رئیس مجلس از زحمات این نماینده تشکر کرد.

ایران: برنامه موشکی قابل مذاکره نیست؛ آمریکا: ایران آمادگی خود برای مذاکره را نشان دهدمقامات جمهوری اسلامی گزارش مربوط به ابراز آمادگی وزیر خارجه برای مذاکره با آمریکا در مورد برنامه موشکی را تکذیب کرده‌اند و وزارت خارجه ایالات متحده بار دیگر از ایران خواسته است آمادگی خود برای رفع بحران کنونی از طریق مذاکره را نشان دهد.

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای استمعاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که بازگشت ایران به برجام و اجرای تعهدات کار بسیار ساده‌ای است، گفت: اگر اراده کنیم تنها چند ساعت کافی است تا همه تعهداتمان را اجرایی کنیم، اما در شرایط فعلی اروپایی‌ها باید به جای این که با ما جلسه بگذارند و بگویند که به برجام بازگردید، به آمریکایی‌ها بگویند که از تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران دست بردارند.

آیا لرزش کنکور دامغان، مسئولان را به فکر تدوین آئین‌نامه‌های جدید سوق می‌دهدساعت ۱۰:۵۴ دقیقه صبح روز پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۹۸ زلزله‌ای به قدرت ۴.۱ ریشتر دامغان را لرزاند. این زلزله که سه پس‌لرزه ۴.۸، ۴.۲ و ۴ ریشتری به همراه داشت درست زمانی رخ داد که داوطلبان کنکور گروه‌های ریاضی و انسانی دفترچه پاسخ به سوالات عمومی را به پایان برده‌ بودند و مشغول پاسخ به سوالات اختصاصی بودند. تعدادی از این داوطلبان طی روزهای گذشته در تماس‌هایی مکرر با ایسنا و درج کامنت‌هایی ذیل خبرهای مرتبط با کنکور درباره آنچه که در آن جلسه کنکور بر آنها گذشت ضمن ارایه توضیحاتی از ماجرای کنکور و زلزله خواستار پیگیری این موضع شدند.