لاریجانی: نباید برای مذاکره به دستگاه دیپلماسی فشار آورد | DW | 17.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس مجلس تحریم‌های آمریکا را 'وحشتناک' خواند اما گفت نباید به دستگاه دیپلماسی فشار آورد که برای مذاکره عجله کند. او در واکنش به کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا هستند تاکید کرد که ایران اکنون 'چاره‌ای جز مقاومت' ندارد.

رئیس مجلس تحریم‌های آمریکا را"وحشتناک" خواند اما گفت نباید به دستگاه دیپلماسی فشار آورد که برای مذاکره عجله کند. او در واکنش به کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا هستند تاکید کرد که ایران اکنون"چاره‌ای جز مقاومت" ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ظاهرا در واکنش به این افراد می‌گوید در شرایطی که"دشمنان" فشارهایی وارد می‌کنند اگر در داخل ایران همه متحد باشند آنها موفق نخواهند شد زیرا"اکنون چاره‌ای جز مقاومت نداریم". او در بخش دیگری از سخنانش افزود: «تصور نشود که در شرایط فعلی ایران نمی‌خواهد از ظرفیت دیپلماسی استفاده کند، همه تلاش می‌کنند که کشور به سمت رستگاری برود. البته گاهی دعواهای سیاسی افکار را مشوش می‌کند و این اشکال کار است.»لاریجانی که توصیه می‌کند باید اختلاف نظرها را با درایت"هضم" کرد در مورد این اختلاف‌ها توضیح بیشتری نداد. یکی از این موارد می‌تواند مواضع متفاوت رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای با مقامات ارشد دولت در مورد مذاکره با ایالات متحده باشد.

رئیس مجلس ایران ترامپ را"مرد رذل صحنه سیاسی" خواند و گفت: «امروز باید صحنه دعوا را عوض کنیم، نباید به دستگاه دیپلماسی کشور فشار آورد تا با عجله کار کند. گاهی کسی می‌خواهد به ما ستم کند و لازم است در این شرایط از ظرفیت‌های مختلف استفاده کنیم تا کمر خم نکنیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هیچ کس در جامعه نباید به خودش اجازه بدهد که قانون را تعطیل یا مخدوش کندرئیس قوه قضائیه گفت: هیچ کس در جامعه نباید به خودش اجازه بدهد که قانون را تعطیل یا مخدوش کند که عدالت مخدوش می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

به هر مسافری که به ایران می‌آید با بوی زباله خوش‌آمد گفته می‌شودنماینده تهران گفت: جایی که نزدیک به فرودگاه امام(ره) است به کانون دفن زباله تبدیل شده است، یعنی به هر مسافری که به کشور ما می‌آید با بوی زباله خوش آمد گفته می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رای مجلس به دهقان به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان به معنی قبولی استعفای ایشان استپس از رای مجلس به یک نماینده مجلس برای عضویت در شورای نگهبان نایب رئیس مجلس از زحمات این نماینده تشکر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران: برنامه موشکی قابل مذاکره نیست؛ آمریکا: ایران آمادگی خود برای مذاکره را نشان دهدمقامات جمهوری اسلامی گزارش مربوط به ابراز آمادگی وزیر خارجه برای مذاکره با آمریکا در مورد برنامه موشکی را تکذیب کرده‌اند و وزارت خارجه ایالات متحده بار دیگر از ایران خواسته است آمادگی خود برای رفع بحران کنونی از طریق مذاکره را نشان دهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای استمعاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که بازگشت ایران به برجام و اجرای تعهدات کار بسیار ساده‌ای است، گفت: اگر اراده کنیم تنها چند ساعت کافی است تا همه تعهداتمان را اجرایی کنیم، اما در شرایط فعلی اروپایی‌ها باید به جای این که با ما جلسه بگذارند و بگویند که به برجام بازگردید، به آمریکایی‌ها بگویند که از تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران دست بردارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا لرزش کنکور دامغان، مسئولان را به فکر تدوین آئین‌نامه‌های جدید سوق می‌دهدساعت ۱۰:۵۴ دقیقه صبح روز پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۹۸ زلزله‌ای به قدرت ۴.۱ ریشتر دامغان را لرزاند. این زلزله که سه پس‌لرزه ۴.۸، ۴.۲ و ۴ ریشتری به همراه داشت درست زمانی رخ داد که داوطلبان کنکور گروه‌های ریاضی و انسانی دفترچه پاسخ به سوالات عمومی را به پایان برده‌ بودند و مشغول پاسخ به سوالات اختصاصی بودند. تعدادی از این داوطلبان طی روزهای گذشته در تماس‌هایی مکرر با ایسنا و درج کامنت‌هایی ذیل خبرهای مرتبط با کنکور درباره آنچه که در آن جلسه کنکور بر آنها گذشت ضمن ارایه توضیحاتی از ماجرای کنکور و زلزله خواستار پیگیری این موضع شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »