لابی اسلحه آمریکا برای فرار از انحلال اعلام ورشکستگی می‌کند | DW | 16.01.2021

27/10/1399 11:07:00 ب.ظ

لابی با نفوذ انجمن ملی اسلحه آمریکا در حقیقت به هیچ وجه ورشکسته نشده است. اما اعلام ورشکستگی می‌کند تا فعالیت خود را مجددا به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در تگزاس آغاز و از نظارت سیستم قضایی آمریکا فرار کند.

لابی با نفوذ انجمن ملی اسلحه آمریکا در حقیقت به هیچ وجه ورشکسته نشده است. اما اعلام ورشکستگی می‌کند تا فعالیت خود را مجددا به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در تگزاس آغاز و از نظارت سیستم قضایی آمریکا فرار کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید فرار از نیویورک، آغازی جدید در تگزاس نمایندگان این لابی اسلحه‌سازی هم‌زمان با اعلام ورشکستگی اتهامات جدی را به دادگستری نیویورک وارد کرده‌اند.

به گفته این سازمان در نیویورک"یک فضای سیاسی و نظارتی فاسد" وجود دارد. آنها می خواهند از روند انحلال قریب‌الوقوع خود توسط دادستانی نیویورک جلوگیری و خود را برای شروعی تازه در ایالت تگزاس آماده کنند.

ایالت نیویورک با هدف انحلال این گروه در ماه اوت علیه آن شکایت کرد. لتیتیا جیمز، دادستان کل، رهبر این لابی را به سوءمدیریت و سوءاستفاده مالی میلیونی متهم کرده و گفته است قدرت و نفوذ این نهاد لابی اسلحه‌سازی به حدی بوده که کنترل این سازمان برای دهه‌ها ممکن نبوده است. او می‌گوید که رهبری این سازمان در نهایت سواستفاده و طمع، میلیون‌ها دلار را به جیب رهبران خود ریخته و به شکل"بی‌شرمانه" قانون را زیر پا گذاشته است.

رهبری این سازمان تنها ظرف سه سال بیش از ۶۴ میلیون دلار صرف ریخت و پاش‌هایی نظیر مسافرت‌های لوکس به باهاما، هواپیمای شخصی و غذاهای گرانقیمت داده تا جایی که در سال ۲۰۱۸ مقروض شده است. انجمن ملی اسلحه آمریکا این اتهامات را بی اساس خوانده و آنرا «حمله به حقوق قانونی صاحبان اسلحه» دانسته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

جامعه سیک‌های آمریکا پس از تیراندازی فدکس خواستار اصلاح قوانین مربوط به اسلحه شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آرم‌شون چقدر شبیه آرم ج. ا. آرم سبک ها دقیقا آرم رژیم جنایتکار آخوندیه این نشان میده خمینی و خامنه ای سیک ها ی پلاسیده و دیگر آخوند ها و بسیجی ها سیک های کوچیک هستند کلا از سران رژیم تا پادوهای آنها جملگی سیک ملت ایران هستند مافیای کارخانجات اسلحه در آمریکا اجازه اینکار را نمی دهند

ضبط محموله‌های غیرقانونی اسلحه توسط ناوگان آمریکا در دریای عربناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در تاریخ 6 تا 7 مه 2021 محموله غیرقانونی اسلحه را از یک ناو بدون تابعیت در آب بین المللی شمال دریای نظام تروریستی شیعه ایران میخواست این همه اسلحه را برای گروه تروریستی حوثی بفرسته تا مردم یمن را به خاک و خون بکشند این هم سند

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید

دیدگاه | یادداشت کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا: سیاست آمریکا در خاورمیانه منسوخ و خطرناک استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

هشدار تهران به واشنگتن: از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت خواهیم کرد