لابی اسلحه آمریکا برای فرار از انحلال اعلام ورشکستگی می‌کند | DW | 16.01.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لابی با نفوذ انجمن ملی اسلحه آمریکا در حقیقت به هیچ وجه ورشکسته نشده است. اما اعلام ورشکستگی می‌کند تا فعالیت خود را مجددا به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در تگزاس آغاز و از نظارت سیستم قضایی آمریکا فرار کند.

انجمن ملی اسلحه آمریکا اعلام کرد با استناد به ماده ۱۱ قانون ورشکستگی ایالات متحده در دادگاهی در دالاس تگزاس ورشکستگی خود را ثبت کرده و درخواست حمایت داده است تا بتواند مجال بازسازی بیابد. این لابی در اعلامیه مطبوعاتی که منتشر کرده گفته است که هدفش ادامه فعالیت در قالب یک سازمان جدید در تگزاس است.نمایندگان این لابی اسلحه‌سازی هم‌زمان با اعلام ورشکستگی اتهامات جدی را به دادگستری نیویورک وارد کرده‌اند. به گفته این سازمان در نیویورک"یک فضای سیاسی و نظارتی فاسد" وجود دارد.

ایالت نیویورک با هدف انحلال این گروه در ماه اوت علیه آن شکایت کرد. لتیتیا جیمز، دادستان کل، رهبر این لابی را به سوءمدیریت و سوءاستفاده مالی میلیونی متهم کرده و گفته است قدرت و نفوذ این نهاد لابی اسلحه‌سازی به حدی بوده که کنترل این سازمان برای دهه‌ها ممکن نبوده است. او می‌گوید که رهبری این سازمان در نهایت سواستفاده و طمع، میلیون‌ها دلار را به جیب رهبران خود ریخته و به شکل"بی‌شرمانه" قانون را زیر پا گذاشته است.

رهبری این سازمان تنها ظرف سه سال بیش از ۶۴ میلیون دلار صرف ریخت و پاش‌هایی نظیر مسافرت‌های لوکس به باهاما، هواپیمای شخصی و غذاهای گرانقیمت داده تا جایی که در سال ۲۰۱۸ مقروض شده است. انجمن ملی اسلحه آمریکا این اتهامات را بی اساس خوانده و آنرا «حمله به حقوق قانونی صاحبان اسلحه» دانسته است. این لابی به طور سنتی به جمهوریخواهان نزدیک است و در چهار سال اخیر به شدت از دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا که به زودی باید کاخ سفید را ترک کند، طرفداری کرده است.ترامپ در تابستان کیفرخواست دادستان نیویورک علیه این سازمان را"وحشتناک" خواند و به این نهاد توصیه کرد دفتر مرکزی خود را به تگزاس منتقل کند.

انجمن ملی اسلحه آمریکا بزرگ‌ترین گروه و لابی مدافع مالکیت خصوصی اسلحه در این کشور است که از سوی صنایع اسلحه‌سازی به شدت حمایت می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این خبررسانی بود یا قرائت شکایت دادستان؟ با این ترکیب‌بندی یا یکی از خبرنگاران این رسانه در جلسه حلقه تصمیم‌گیران ارشد این انجمن حضور داشته و یا باید قبول کنیم پادوهای رسانه‌ای بوق دخمه دموکرات‌ها در کشور «مستقل» آلمان از شدت شوق خدمت به کارفرما به مرحله «نیت‌خوانی» رسیده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جامعه سیک‌های آمریکا پس از تیراندازی فدکس خواستار اصلاح قوانین مربوط به اسلحه شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آرم‌شون چقدر شبیه آرم ج. ا. آرم سبک ها دقیقا آرم رژیم جنایتکار آخوندیه این نشان میده خمینی و خامنه ای سیک ها ی پلاسیده و دیگر آخوند ها و بسیجی ها سیک های کوچیک هستند کلا از سران رژیم تا پادوهای آنها جملگی سیک ملت ایران هستند مافیای کارخانجات اسلحه در آمریکا اجازه اینکار را نمی دهند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ضبط محموله‌های غیرقانونی اسلحه توسط ناوگان آمریکا در دریای عربناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در تاریخ 6 تا 7 مه 2021 محموله غیرقانونی اسلحه را از یک ناو بدون تابعیت در آب بین المللی شمال دریای نظام تروریستی شیعه ایران میخواست این همه اسلحه را برای گروه تروریستی حوثی بفرسته تا مردم یمن را به خاک و خون بکشند این هم سند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدگاه | یادداشت کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا: سیاست آمریکا در خاورمیانه منسوخ و خطرناک استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار تهران به واشنگتن: از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت خواهیم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »