كرونا؛ 'تحقيقات مربوط به واكسن كرونا هدف جاسوسان روسیه قرار گرفت '

26/04/1399 08:33:00 ب.ظ

سازمان های امنیتی هشدار داده‌اند که جاسوسان روسی موسساتی که در بریتانیا، ایالات متحده و کانادا برای تولید واکسن ویروس کرونا تلاش می کنند را هدف قرار داده‌اند. مرکز امنیت ملی سایبری بریتانیا (ان سی اس سی) اعلام کرده است که هکرها به احتمال قریب به یقین به عنوان 'بخشی از سرویس های اطلاعاتی روسیه' عمل کرده‌اند.

سازمان های امنیتی هشدار داده‌اند که جاسوسان روسی موسساتی که در بریتانیا، ایالات متحده و کانادا برای تولید واکسن ویروس کرونا تلاش می کنند را هدف قرار داده‌اند. مرکز امنیت ملی سایبری بریتانیا (ان سی اس سی) اعلام کرده است که هکرها به احتمال قریب به یقین به عنوان 'بخشی از سرویس های اطلاعاتی روسیه' عمل کرده‌اند. به گفته دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا،"کاملاً غیرقابل قبول است که سرویس‌های اطلاعاتی روسیه کسانی را که برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا کار می کنند، هدف قرار دهند.

" آقای راب گفت:"در حالی که دیگران منافع خودخواهانه خود را با رفتار سهل انگارانه دنبال می‌کنند، بریتانیا و متحدانش سخت برای یافتن واکسن و محافظت از سلامت جهانی تلاش می‌کنند."

روسیه هرگونه مسئولیت در این ارتباط را رد کرده است. به گزارش خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفته:"ما اطلاعاتی درمورد این که چه کسی شرکت‌های داروسازی و مراکز تحقیقاتی در بریتانیا را هک کرده است، نداریم. ما می‌توانیم بگوییم روسیه هیچ دخالتی در این اقدامات ندارد."

هشدار در مورد هک این شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی توسط یک گروه بین‌المللی از سرویس‌های امنیتی از جمله در بریتانیا، کانادا و آمریکا منتشر شده است. به گفته امیلی تیلور، از کارشناسان موسسه چتم هاوس"با وجود انکار کرملین، احتمال دخالت جاسوسان روسی در این عملیات هک کردن وجود دارد." headtopics.com

امیلی تیلور گفت:"معمولا در فضای سایبری، انتساب یک عمل دشوار است اما غیرممکن نیست."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.

ویمبلدون ۲۰۰۰؛ چگونه سمپراس که به سختی راه می‌رفت، قهرمان شد؟۹ ژوئیه ۲۰۰۰، سمپراس با پیروزی مقابل پاتریک رافتر استرالیایی قهرمان شد و توانست با ۱۳ قهرمانی در گرنداسلم‌ها رکورد ۳۳ ساله روی امرسون را بشکند. اما پشت اشک‌های این تنیس‌باز آمریکایی ماجرای جالبی پنهان بود. در دو هفته مسابقه، او فشار روانی وحشتناکی را تحمل کرده بود و بین مسابقات به سختی راه می‌رفت اما سرانجام توانست برای اولین بار مقابل چشمان والدینش قهرمان یک گرنداسلم شود.

به دنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم/ اولویت مجلس یازدهم نظارت استرئیس مجلس گفت: بین قانونگذاری و نظارت اولویت ما نظارت است و به دنبال مچ گیری نیستیم؛ بدنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم.

سید قطب،'نشانه های راه'ی که به بیراهه رفتسید قطب، نویسنده و نظریه‌پرداز مصری، شخصیتی بحث‌انگیز و جنجالی و یکی از مهم‌ترین تئوریسین‌های جریان اسلام سیاسی رادیکال در قرن بیستم است. سید قطب از نظر فکری مراحل گوناگونی را در زندگی پرفراز و فرودش سپری کرد.

سازمان ناظر بر دریانوردی: نفت‌کشی که آمریکا به دنبال آن بود ربوده شدمدیر عامل سازمان «حقوق بشر در دریا» گفت که ناخدای نفت‌کش «ام تی گلف اسکای» ربایش این کشتی را تائید کرده است.

سوریه؛ کودکان کار، فاجعه‌ای که رویاهای کودکی را به یغما می‌برد