قیمت خرید یک قطعه مرغ زنده از مرغدار به ۴۲ هزار تومان رسید + آنالیز قیمت

05/10/1399 10:38 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا؛ قیمت خرید یک قطعه مرغ زنده از مرغدار به ۴۲ هزار تومان رسید + آنالیز قیمت

قیمت مصوب جدید پیشنهادی خرید یک کیلوگرم مرغ زنده از مرغدار به بیش از 17 هزار و 797 تومان و یک قطعه به بیش از 42 هزار و 703 تومان می‌رسد. حبیب اسدالله نژاد در گفت‌وگو با ایلنا درباره دلایل درخواست مرغداران برای برای افزایش قیمت خرید مرغ، اظهار کرد: از زمان مصوبه قبلی کارگروه تنظیم بازار در خصوص قیمت مرغ زنده و گرم، قیمت ذرت و سویا توسط همین کارگروه به ترتیب حدود 14 و 19 درصد افزایش...

حبیب اسدالله نژاد در گفت‌وگو با ایلنا درباره دلایل درخواست مرغداران برای برای افزایش قیمت خرید مرغ، اظهار کرد: از زمان مصوبه قبلی کارگروه تنظیم بازار در خصوص قیمت مرغ زنده و گرم، قیمت ذرت و سویا توسط همین کارگروه به ترتیب حدود 14 و 19 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: صرف نظر از اینکه نهاده به طور کامل در اختیار مرغداران قرار نمی‌گیرد، علاوه بر سویا و ذرت سایر هزینه‌های تولید نیز افزایش قابل توجهی داشته است. وی از مهمترین این نهاده را جوجه یک روزه و حمل و نقل برشمرد.

اسدالله نژاد میزان افزایش قیمت جوجه را 50 درصد و هزینه حمل و نقل را 30 درصد عنوان کرد. وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت این نهاده‌ها نیز باید در قیمت مصوب لحاظ شود، افزود: عدم توجه به آن‌ها می‌تواند صنعت طیور، مرغداران و بازار را ملتهب و دچار بحران کند. headtopics.com

اسدالله نژاد از ستاد تنطیم بازار خواست تمهیدات لازم را نسبت به اصلاح قیمت مرغ بر اساس قیمت جدید جوجه، نهاده‌ها و سایر مؤلفه‌های تولید انجام دهد. وی قیمت مناسب خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران را 17 هزار و 700 تومان اعلام کرد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

قیمت نفت پس از یک سال مجدد به بیش از 60 دلار رسیدقیمت هر بشکه نفت خام برنت در معاملات امروز در بازارهای جهانی به 61 دلار و 18 سنت رسید. - خبرگزاری آناتولی

نجات یافتن دو مرد و یک زن از یک جزیره دورافتاده‌ پس از ۳۳ روزخلبان وقتی بر می‌گردد و در ارتفاع پایین‌تری پرواز می‌کند می‌بیند که سه‌تن روی جزیرهٔ کوچکی دست تکان می‌دهند و کمک می‌خواهند. Free100KurdishActivists - every office should have ANTIOFFICE SERVICE خوش به حالشون نجات پیدا کردن اونم به دست امریکا

سانسور و سرکوب هفتگی؛ بی‌خبری از وضعیت یک کتاب‌فروش و اخراج یک مجری از تلویزیون

نخستین توییت تاریخ به قیمت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به یک ایرانی فروخته شدخریدار این توییت یک جوان ایرانی ساکن در مالزی است که در زمینه ارزهای مجازی فعالیت می‌کند. او می‌گوید در آینده مردم ارزش این توییت را متوجه خواهند شد، درست مانند تابلوی نقاشی مونالیزا. 🤦🏾‍♀️🤦🏾‍♀️🤦🏾‍♀️ تا آدم احمق توی این دنیا هست، هنوزم میشه پول درآورد. به چه درد ميخوره؟ من نميفهمم يعني چي اين موضوع؟ يعني ميشه ازش پول درآورد؟ ميشه قابش گرفت زد تو خونه؟ ميشه بيمه اش كرد؟ چي خريده الان يارو واقعا؟

یک کارشناس هوانوردی: سپاه قبل از شلیک موشک به هواپیما جی‌پی‌اس را از کار انداخته بود

به گزارش ایلنا؛ کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار اصلاح قیمت مصوب مرغ با توجه به افزایش نرخ مصوب نهاده‌های دامی و جوجه یکروزه و سایر مؤلفه‌های تولید شدند.

حبیب اسدالله نژاد در گفت‌وگو با ایلنا درباره دلایل درخواست مرغداران برای برای افزایش قیمت خرید مرغ، اظهار کرد: از زمان مصوبه قبلی کارگروه تنظیم بازار در خصوص قیمت مرغ زنده و گرم، قیمت ذرت و سویا توسط همین کارگروه به ترتیب حدود 14 و 19 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: صرف نظر از اینکه نهاده به طور کامل در اختیار مرغداران قرار نمی‌گیرد، علاوه بر سویا و ذرت سایر هزینه‌های تولید نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

وی از مهمترین این نهاده را جوجه یک روزه و حمل و نقل برشمرد.

اسدالله نژاد میزان افزایش قیمت جوجه را 50 درصد و هزینه حمل و نقل را 30 درصد عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت این نهاده‌ها نیز باید در قیمت مصوب لحاظ شود، افزود: عدم توجه به آن‌ها می‌تواند صنعت طیور، مرغداران و بازار را ملتهب و دچار بحران کند.

اسدالله نژاد از ستاد تنطیم بازار خواست تمهیدات لازم را نسبت به اصلاح قیمت مرغ بر اساس قیمت جدید جوجه، نهاده‌ها و سایر مؤلفه‌های تولید انجام دهد.

وی قیمت مناسب خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران را 17 هزار و 700 تومان اعلام کرد.

اسدالله نژاد با بیان اینکه آنالیز قیمت هر کیلو گرم مرغ زنده با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر بازار انجام و در اختیار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است، افزود: بر اساس آنالیزها انجام شده هزینه جوجه یک روزه در هر کیلوگرم مرغ یک هزار 912 تومان معادل 12.11 درصد هزینه تولید، هزینه خوراک در هر کیلوگرم مرغ 9 هزار و 960 تومان معادل 63.06 درصد هزینه تولید، هزینه بهداشت و درمان در هر کیلوگرم مرغ یک هزار 162 تومان معادل 7.36 درصد هزینه تولید، هزینه انرژی در هر کیلوگرم مرغ 314 تومان معادل 1.99 درصد معادل هزینه تولید و سایر هزینه ها مانند آب شرب، بستر، آماده اسزی، استهلام ، تعمیرات و نگهداری و .... در هر کیلوگرم مرغ بیش از 2 هزار 444 تومان معادل 15.48 درصد هزینه تولید را تشکیل می‌دهد که در مجموع هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ زنده برای مرغدار به بیش از 15 هزار 793 تومان می‌رساند.

وی افزود: البته از این هزینه‌ها درآمد حاصل از فروش کود کسر و 15 درصد سود مرغدار افزوده می‌شود و در نهایت قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغدار درب مرغداری بر اساس یک قطعه بیش از 42 هزار و 703 تومان و بر اساس هر کیلوگرم بیش از 17 هزار و 797 می‌رسد.لینک کوتاه