قیمت‌گذاری روی پناه‌جویان؛ زندگی بهتر در جزیره

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«همین کشور می‌دانید برای هر پناهجو چه‌قدر می‌گیرد؟» این سوالیست که در کمپها، جنگلها، چادرها، خیابانها و دردنیای بی‌خانمانهای مهاجر همیشه جاری و بی‌جواب است. حالا در طرح جدید اتحادیه_اروپا، قیمت هر پناهجو تعیین شده است. گزارشaidaghajar 👇 قاچاق_انسان

. اعضای این باند با دریافت هزینه‌های هنگفت، اسناد و پاسپورت جعلی تحویل مهاجران می‌دادند. همگی بین ۲۸ تا ۴۲ سال سن دارند.دادند که نیروهای پلیس این کشور در عملیاتی ضربتی، کمپ خودساخته پناه‌جویان در شمال فرانسه، نزدیک بندر «کاله» را تخلیه کردند. گفته می‌شود دست‌کم ۷۰۰ مهاجر و پناه‌جو در این منطقه زندگی می‌کردند و منتظر بودند تا بلکه شانس بیاورند و قایقی آن‌ها را به سمت زندگی بهتر ببرد.

جزیره «اسنشن» پیشنهاد طراحان این طرح بود؛ جزیره‌ای متعلق به بریتانیا در جنوب اقیانوس اطلس که هشت هزار کیلومتر با این کشور فاصله و نزدیک به هزار نفر جمعیت دارد. مسوولان یونانی و حقوق بشری بارها هشدار داده بودند که وضعیت این کمپ در جزیره، مثل بمب ساعتی است که هر لحظه منفجر خواهد شد. طبق قوانین اتحادیه اروپا، درخواست پناه‌جویان در جزایر بایستی در همان‌جا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت پاسخ منفی، به ترکیه دیپورت شوند. این جزیره از نزدیک‌ترین جزایر به ترکیه است. ولی تراکم بالای جمعیت، نبود نیروی کار و ورشکستگی اقتصادی یونان از جمله دلایلی هستند که تاوان آن‌ها را پناه‌جویان با سال‌ها حبس در یک جزیره می‌پردازند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انجام بزرگترین عملیات جابجایی پناهجویان در ۴ سال گذشته توسط پلیس فرانسهحدود ۸۰۰ پناهجو در این اردوگاه که در نزدیکی بیمارستان شهر کاله قرار داشت زندگی می‌کردند. حقوق بشر.....
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا 'امکان فرستادن پناهجویان به جزیره‌ای در اقیانوس اطلس را بررسی کرده' - BBC News فارسیوزیر کشور بریتانیا از مقام‌های مهاجرتی خواسته امکان عملی و حقوقی انتقال پناهجویان به سرزمین‌های تحت قیمومیت بریتانیا در خارج از خاک اصلی این کشور را بررسی کنند. جزیره اسنشن که در این طرح پیشنهاد شده یکی از جزایر برون‌مرزی بریتانیا در جنوب اقیانوس اطلس است که حدود هشت هزار کیلومتر با این کشور فاصله دارد. آشویتس! بهاره جان یادت برای پناهجوهای که از مرز مکزیک میخواستن وارد آمریکا بشن خودت را جررررر میدادی که ترامپ فلان و بهمان است به جزیره ناپلون خواهد فرستاد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توییت ظریف به مناسبت درگذشت امیر کویتوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی به مناسبت درگذشت امیر کویت گفت: تصویری از اعتدال و میانه روی را برای کویت و منطقه ترسیم نموده بود. ظریف فوقش میتونست بگه کویت که امیر نداشت.... من خوندم ظریف درگذشت عهههه ؟؟ خب دیگه چیکار کرد ؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارمنستان مدعی شد: ترکیه در درگیری قره باغ حضور داردنخست وزیر ارمنستان: ترکیه در درگیری قره‌باغ حضور دارد جامعه جهانی باید ترکیه را وادار کند از درگیری در منطقه ناگورنو- قره‌باغ عقب‌نشینی کند، جامعه جهانی باید خصومت جمهوری آذربایجان و ترکیه را محکوم کند، موجودیت ملت ارمنستان در معرض تهدید است ترکیه هم مثل ج ا عامل ناامنی جامعه س ... مرگ‌بر ترکیه و مرگ بر اردوغان تروریست دروغ‌میگوئید‌شما‌متجاوز‌هستین‌قره‌باغ‌مال‌آذربایجان‌است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بی‌اخلاقی در مناظره اتفاقی نبود که برای آمریکایی‌ها بی‌‌سابقه باشدعلی بیگدلی گفت: درباره تاثیر مناظره روی رأی‌های خاکستری باید گفت، این گفت‌وگوی چالشی در حدی نبود که بتواند روی رأی‌های توأم با تردید اثر بگذارد. اما از آنجا که رأی‌های جمهوری‌خواهان در هر شرایطی ثابت است، می‌توان گفت تنفر گروهی از آمریکایی‌ها می‌تواند رخدادهای مناظره اول را به نفع جو بایدن رقم بزند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »