افزایش قیمت نفت, بازارهای جهانی

قیمت نفت به بالاترین حد در سه سال گذشته رسید | DW | 27.09.2021

قیمت نفت در بازارهای جهانی روندی افزایشی را طی می‌کند. ناظران علت اصلی این افزایش بها را بالاتر رفتن تقاضا بعد از بهبود رکود ناشی از شیوع کرونا و کاهش عرضه نفت می‌دانند.

27/09/2021 10:44:00 ب.ظ

قیمت نفت در بازارهای جهانی روندی افزایشی را طی می‌کند. ناظران علت اصلی این افزایش بها را بالاتر رفتن تقاضا بعد از بهبود رکود ناشی از شیوع کرونا و کاهش عرضه نفت می‌دانند.

قیمت نفت در بازارهای جهانی روندی افزایشی را طی می‌کند. ناظران علت اصلی این افزایش بها را بالاتر رفتن تقاضا بعد از بهبود رکود ناشی از شیوع کرونا و کاهش عرضه نفت می‌دانند.

دلیل افزایش قیمت نفت عرضه کم و تقاضای زیاد عنوان شده است.قیمت هر بشکه (۱۵۹ لیتر) نفت برنت دریای شمال در معاملات اولیه روز دوشنبه به ۱۷/ ۷۹ دلار رسید که نسبت به روز جمعه ۲۴ سپتامبر ۰۸/ ۱ دلار افزایش نشان می‌دهد.همزمان قیمت هر بشکه نفت"وست ‌تگزاس اینترمدیئیت" (WTI) نیز ۰۳/ ۷۵ دلار اعلام شد که افزایشی ۰۵/ ۱ دلاری نشان می‌دهد.

شهبانو فرح پهلوی: ایران روزی از خاکستر خود برخواهد خاست تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد زنان افغان در اعتراض به طالبان در سازمان ملل حاضر شدند

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدشامگاه منتهی به روز دوشنبه قیمت نفت برنت به ۵۲/ ۷۹ دلار افزایش یافت که بالاترین سطح از اکتبر سال ۲۰۱۸ تا کنون است. قیمت هر بشکه نفت WTI نیز به ۳۲/ ۷۵ دلار که بالاترین قیمت از ماه ژوئیه به این طرف است رسید.دلیل اصلی روند افزایشی بهای نفت بهبود رکود ناشی از شیوع کرونا و بالا رفتن تقاضا از یک سو و از سویی دیگر افت تولید نفت، به‌ویژه در آمریکا به دلایل آب‌ و هوایی عنوان شده است.

چندین ماه است که در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تولید نفت به‌تدریج در حال افزایش است.برخی برآورد کرده‌اند که تا اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی مصرف جهانی نفت به پیش از شیوع کرونا برسد.با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!شیک، گران و موفقارزش شرکت آمریکایی اپل در بازار سهام حدود ۲۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. از این منظر، اپل گران‌ قیمت‌ترین شرکت جهان به شمار می‌آید. ارزش سهام این شرکت تنها در سال ۲۰۲۰ رشدی ۸۰ درصدی داشته است. این شرکت فناوری موفق شده است تا شرکت نفت عربستان سعودی، آرامکو را از رتبه نخست جدول گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان به زیر بکشد. headtopics.com

با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!روغنی برای به حرکت درآوردن چرخ‌دنده‌های صنعت در جهان!شرکت نفتی آرامکوی عربستان سعودی در بازار سهام جهان، مقام نخست را به شرکت اپل واگذار کرده است. این شرکت نفتی یگانه شرکت گران قیمت جهان است که در حوزه فناوری فعالیت نمی‌کند. ارزش سهام شرکت آرامکو را معادل ۱۸۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌کنند. به این ترتیب آرامکو در رده دوم گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان قرار دارد.

با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!در جست‌وجوی طلا در دنیای فن‌آوریبه استثنای شرکت آرامکوی عربستان و دو شرکت چینی تنسنت و علی‌بابا، مابقی رده‌های جدول گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان در اختیار شرکت‌های فن‌آوری آمریکایی است. شرکت مایکروسافت آمریکا با ارزشی معادل ۱۶۹۰ میلیارد دلار در بازار سهام، سومین شرکت گران‌قیمت جهان به شمار می‌آید.

با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!پرواز آسمانی ارزش یک شرکتآمازون شرکت دادوستد و حمل‌ونقل آمریکا نیز با ارزشی معادل ۱۶۷۰ میلیارد دلار، در بازارهای بورس جهان در رتبه چهارم قرار دارد. از جف بیزوس، صاحب این شرکت به عنوان ثروتمندترین مرد جهان یاد می‌شود.

با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!عضویت در کلوب بیلیونرهاشرکت آلفابت، شرکت مادر کمپانی آمریکایی گوگل پول خود را از اینترنت به دست می‌آورد. آلفابت نیز با ارزش سهامی معادل ۱۱۹۰ میلیارد دلار در رده پنجم قرار دارد. در بین ده شرکت گران‌قیمت جهان، شرکت آلفابت آخرین شرکتی به شمار می‌آید که ارزشی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار دارد و متعلق به کلوب بیلیونرها است. headtopics.com

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم خسارات سنگین حوثی‌ها در حملات هوایی ائتلاف به استان الجوف وزیر اسرائیلی: رویارویی با ایران «قریب الوقوع» است

با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!با دستان آزاد در جاده سبقت!شرکت فناوری و خودرو سازی تسلا با ارزش سهامی معادل ۶۳۱ میلیارد دلار پس از سه شرکت فیسبوک، تنسنت و علی‌بابا در رده نهم قرار دارد. این شرکت اکنون به فضانوردی نیز روی آورده است. شرکت تسلا توانسته تنها ظرف یک سال ۱۴۳ پله در بین شرکت‌های گران‌قیمت جهان جایگاه خود را بهبود بخشیده و در بین ده شرکت گران‌قیمت جهان قرار گیرد. تسلا برخلاف آرامکو با نفت کاری ندارد و درآمدش را از برق کسب می‌کند.

با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!برترین شرکت آلماندر بین ده شرکت گران‌قیمت جهان، نامی از آلمان نیست اما در بین ۱۰۰ شرکت گران‌قیمت جهان، شرکت نرم‌افزار ساپ آلمان قرار دارد. این شرکت با ۱۶۰ میلیارد دلار ارزش در رده ۷۱ قرار دارد.با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!

شرکت فولکس‌واگن آلمانبرای قرار گرفتن در رده ۱۲۹ گران‌قیمت‌ترین شرکت‌های جهان، ارزش سهامی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار لازم است و این ارزش شرکت آلمانی فولکس‌واگن است. این در حالی است که این شرکت از منظر مالی سال خوبی را پشت سر گذاشته است.با گران قیمت‌ترین شرکت‌های جهان آشنا شوید!

بنز پایین تر از فولکس واگنبه‌رغم سرعت زیادتر خودروهای شرکت مرسدس بنز در قیاس با خودروهای شرکت فولکس‌واگن در اتوبان‌های آلمان، ارزش سهام این شرکت کمتر از شرکت فولکس‌واگن است. بنز با ۷۶ میلیارد دلار ارزش سهام در بازار بورس جهان در رده ۱۸۲ قرار دارد. ادامه مطلب: DW فارسی »

برپایی فستیوال «کامیک-کان» در شهر نیویورک پس از دوسال غیبت کرونایی

پیش بینی می‌شود که دست کم ۱۴۰ هزار علاقمند فرهنگ کامیک از این فستیوال بازدید کنند.

دولت رئیسی و استراتژی تهاتر؛ فروش نفت به هر قیمتی که شد

کرونا در ایران - افزایش شدید شمار مبتلایان، برپایی مراسم اربعین، و نگرانی از خیز ششم کرونا کرونا در ایران - افزایش شدید شمار مبتلایان، برپایی مراسم اربعین، و نگرانی از خیز ششم کرونا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، از انجام «تست چشمی کرونا » از زائران بازگشته از عراق خبر داد و این اظهارات او با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شد. با مستعان ۱۱۰ سربار سلامی تست کنید! منتظر موج که هیچ طوفان و سونامی کرونا باید باشیم.از این آدمیان کجا فرار کنیم؟

آخرین توافق این بود که ۱۰۰ هزار زائر ایرانی در مراسم اربعین حضور پیدا کنند/ شکسته شدن مرزها بی‌حرمتی به قوانین عراق و ایران بود/ تجمعات بیش از حد به افزایش بیماری کرونا دامن می‌زندرئیس کمیته مرز مجلس شورای اسلامی گفت: ابتدا گفته شد ۳۰ هزار نفر از زائران به صورت هوایی به کشور عراق جهت شرکت در مراسم اربعین بروند، بعد با رایزنی‌هایی که انجام شد، این عدد به ۶۰ هزار نفر رسید امروز هم با توافقاتی که صورت گرفت بنا شد نهایتا تا صد هزار نفر به کشور عراق بروند و بیشتر از این هم ظرفیت ندارد

واکنش‌های بین‌المللی به نتایج انتخابات پارلمانی در آلمان | DW | 27.09.2021رسانه‌های جهان به‌رغم داشتن ارزیابی‌های متفاوت از نتایج انتخابات آلمان در دشوار بودن تشکیل دولت جدید اتفاق نظر دارند. این رسانه‌ها امر یافتن جایگزینی برای آنگلا مرکل و ایجاد دولتی با ثبات را چالشی بزرگ خوانده‌اند.

روند صعودی مبتلایان به آسم در اروپا؛ نرخ ابتلا در کشورهای عضو اتحادیه چقدر است؟نزدیک به ۶ درصد جمعیت اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ درگیر بیماری تنفسی آسم بوده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان از افزایش سه دهم واحد درصدی دارد.

رکورد جدید در پارلمان آلمان: ۷۳۵ نماینده | DW | 27.09.2021پارلمان آلمان بزرگ‌تر می‌شود و این بار دارای ۷۳۵ نماینده خواهد شد. پیش‌بینی شده بود که تعداد نمایندگان از این هم بیش‌تر باشد. بوشمن، سیاستمدار دمکرات‌های آزاد می‌گوید، پارلمان بزرگ به دمکراسی آسیب می‌زند. آلمان یکی از کشورهای متمدّن، پیشرفته و با فرهنگ جهان است. پارلمان، قوه مجریه و قضاییه آلمان تعهد عملی این حکومت به دموکراسی، آزادی، ارزش، احترام و کرامت ذاتی بشر را اثبات کرده است. پارلمان بزرگ در کشوری مثل آلمان بعید است به دموکراسی آسیب بزند ولی تعداد نمایندگان واقعا' زیاد است.