قیمت نفت به بالاترین حد در سه سال گذشته رسید | DW | 27.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

قیمت نفت در بازارهای جهانی روندی افزایشی را طی می‌کند. ناظران علت اصلی این افزایش بها را بالاتر رفتن تقاضا بعد از بهبود رکود ناشی از شیوع کرونا و کاهش عرضه نفت می‌دانند.

قیمت نفت برنت دریای شمال در روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر به بالاترین حد خود در سه سال گذشته و قیمت نفت خام آمریکا نیز به بیش‌ترین حد خود در دو ماه گذشته رسید.قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات اولیه روز دوشنبه به ۱۷/ ۷۹ دلار رسید که نسبت به روز جمعه ۲۴ سپتامبر ۰۸/ ۱ دلار افزایش نشان می‌دهد.

همزمان قیمت هر بشکه نفت"وست ‌تگزاس اینترمدیئیت" نیز ۰۳/ ۷۵ دلار اعلام شد که افزایشی ۰۵/ ۱ دلاری نشان می‌دهد.شامگاه منتهی به روز دوشنبه قیمت نفت برنت به ۵۲/ ۷۹ دلار افزایش یافت که بالاترین سطح از اکتبر سال ۲۰۱۸ تا کنون است. قیمت هر بشکه نفت WTI نیز به ۳۲/ ۷۵ دلار که بالاترین قیمت از ماه ژوئیه به این طرف است رسید.

دلیل اصلی روند افزایشی بهای نفت بهبود رکود ناشی از شیوع کرونا و بالا رفتن تقاضا از یک سو و از سویی دیگر افت تولید نفت، به‌ویژه در آمریکا به دلایل آب‌ و هوایی عنوان شده است.برخی برآورد کرده‌اند که تا اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی مصرف جهانی نفت به پیش از شیوع کرونا برسد.ارزش شرکت آمریکایی اپل در بازار سهام حدود ۲۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. از این منظر، اپل گران‌ قیمت‌ترین شرکت جهان به شمار می‌آید. ارزش سهام این شرکت تنها در سال ۲۰۲۰ رشدی ۸۰ درصدی داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت رئیسی و استراتژی تهاتر؛ فروش نفت به هر قیمتی که شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران - افزایش شدید شمار مبتلایان، برپایی مراسم اربعین، و نگرانی از خیز ششم کروناکرونا در ایران - افزایش شدید شمار مبتلایان، برپایی مراسم اربعین، و نگرانی از خیز ششم کرونا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، از انجام «تست چشمی کرونا» از زائران بازگشته از عراق خبر داد و این اظهارات او با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شد. با مستعان ۱۱۰ سربار سلامی تست کنید! منتظر موج که هیچ طوفان و سونامی کرونا باید باشیم.از این آدمیان کجا فرار کنیم؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آخرین توافق این بود که ۱۰۰ هزار زائر ایرانی در مراسم اربعین حضور پیدا کنند/ شکسته شدن مرزها بی‌حرمتی به قوانین عراق و ایران بود/ تجمعات بیش از حد به افزایش بیماری کرونا دامن می‌زندرئیس کمیته مرز مجلس شورای اسلامی گفت: ابتدا گفته شد ۳۰ هزار نفر از زائران به صورت هوایی به کشور عراق جهت شرکت در مراسم اربعین بروند، بعد با رایزنی‌هایی که انجام شد، این عدد به ۶۰ هزار نفر رسید امروز هم با توافقاتی که صورت گرفت بنا شد نهایتا تا صد هزار نفر به کشور عراق بروند و بیشتر از این هم ظرفیت ندارد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش‌های بین‌المللی به نتایج انتخابات پارلمانی در آلمان | DW | 27.09.2021رسانه‌های جهان به‌رغم داشتن ارزیابی‌های متفاوت از نتایج انتخابات آلمان در دشوار بودن تشکیل دولت جدید اتفاق نظر دارند. این رسانه‌ها امر یافتن جایگزینی برای آنگلا مرکل و ایجاد دولتی با ثبات را چالشی بزرگ خوانده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روند صعودی مبتلایان به آسم در اروپا؛ نرخ ابتلا در کشورهای عضو اتحادیه چقدر است؟نزدیک به ۶ درصد جمعیت اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ درگیر بیماری تنفسی آسم بوده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان از افزایش سه دهم واحد درصدی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رکورد جدید در پارلمان آلمان: ۷۳۵ نماینده | DW | 27.09.2021پارلمان آلمان بزرگ‌تر می‌شود و این بار دارای ۷۳۵ نماینده خواهد شد. پیش‌بینی شده بود که تعداد نمایندگان از این هم بیش‌تر باشد. بوشمن، سیاستمدار دمکرات‌های آزاد می‌گوید، پارلمان بزرگ به دمکراسی آسیب می‌زند. آلمان یکی از کشورهای متمدّن، پیشرفته و با فرهنگ جهان است. پارلمان، قوه مجریه و قضاییه آلمان تعهد عملی این حکومت به دموکراسی، آزادی، ارزش، احترام و کرامت ذاتی بشر را اثبات کرده است. پارلمان بزرگ در کشوری مثل آلمان بعید است به دموکراسی آسیب بزند ولی تعداد نمایندگان واقعا' زیاد است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »