قیمت‌های اعلامی ویلاهای شهرک باستی هیلز غیرواقعی است/ یک ویلای ۱۵۰۰ متری حداکثر ۲۵۰ میلیارد تومان قیمت دارد/ ساخت شهرک کلاک با حکم رئیس قوه قضائیه سابق بود!

03/08/2019 01:29:00 ب.ظ

فرماندار شمیرانات در گفت‌وگو با #ایلنا: قیمت‌های اعلامی ویلاهای شهرک باستی هیلز غیرواقعی است/ یک ویلای ۱۵۰۰ متری حداکثر ۲۵۰ میلیارد تومان قیمت دارد/ ساخت شهرک کلاک با حکم رئیس قوه قضائیه سابق بود!

ایلنا, شهرداری

فرماندار شمیرانات در گفت‌وگو با ایلنا : قیمت‌های اعلامی ویلا های شهرک باستی هیلز غیرواقعی است/ یک ویلا ی ۱۵۰۰ متری حداکثر ۲۵۰ میلیارد تومان قیمت دارد/ ساخت شهرک کلاک با حکم رئیس قوه قضائیه سابق بود!

فرماندار شمیرانات درباره ویلا های شهرک باستی هیلز و تعیین شعبه ویژه در قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات آن گفت: قوه قضائیه هر دستوری بدهد برای ما قابل اطاعت و قابل استناد است و منتظر حکم دستگاه قضا می‌مانیم.

فرماندار شمیرانات در پاسخ به این سوال که مالکان این ویلاهای میلیاردی چه کسانی هستند؟ اظهار داشت: فرقی ندارد چه کسی در آنجا ساکن باشد،‌ در سال ۸۲ هر شخص حقیقی و حقوقی امکان دریافت پروانه در آنجا را داشته و اگر خلافی کرده باشد نیز در کمیسیون جریمه آن را پرداخت کرده است. 

ارقام ویلاهای باستی هیلز غیرواقعی استوی در پاسخ به سوالی درباره قیمت‌ چند صدمیلیاردی شهرک‌ باستی‌هیلز گفت: ارقامی که برای این شهرک ذکر می‌شود، اصلا وجود خارجی ندارد. یک ویلای لوکس با مساحت ۱۵۰۰ متر قیمت تمام شده‌ای معادل ۲۵۰ میلیارد تومان دارد، در حالی که دور تا دور شمال شهر تهران ویلاهای ۷۰۰ میلیاردی موجود است. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

بجای قیمت بفرمائید اسامی مالکان و ساکنین را اگر شهامت و اجازه هست واقع ما هم وصف العیش نصف العشق خب پس مالی هم نیست. ۲۵۰ ملیارده فقط.

معاون قوه قضاییه: تحصیل فرزندان مسئولان در خارج ممنوع شود | DW | 02.08.2019معاون حقوقی قوه قضائیه در واکنش به کسانی که تحصیل در خارج را حق همه شهروندان می‌دانند، با اشاره به تحصیل هزاران نفر از فرزندان مسئولان در کشورهای دیگر می‌پرسد: «چرا این فرصت و آزادی برای دیگر اقشار جامعه مهیا نیست؟ آیا نظام اسلامی دنبال این اهداف بود؟» شعار!

معاون قوه قضائیه: تحصیل فرزندان مقامات جمهوری اسلامی در خارج ممنوع شودمحمد مصدق، معاون قوه قضائیه ایران خواهان ممنوعیت تحصیل فرزندان مقام‌های این کشور در خارج شده است. آقای مصدق تحصیل در خارج از ایران را 'حق مسلم' شهروندان ایران دانسته اما گفته است مسئولانی که فرزندان آنها در خارج درس می‌خوانند باید از سمت‌های خود کناره‌گیری کنند. آفرين بايد كلا كشورهاي متخاصم روتحريم كنيد 👏 دیگه کی میره خارج درس بخونه؟؟ حتی در نجف

سران مملکت در صورت تحصیل فرزندانشان در خارج از کشور، استعفا دهندمعاون حقوقی قوه قضائیه: *سران مملکت در صورت تحصیل فرزندانشان در خارج از کشور، استعفا دهند *نماینده انقلابی آن است که در مجلس طرح عدم تحصیل فرزندان عالی رتبه نظام را مطرح کند حالا اگ این وسط بچه یکیشون بخاطر تلاش و هوش خودش اپلای کرده باشه باباش چ گناهی کرده؟😂 جناب معاون حقوقى: به جاى اين حرف، سيستم نظارت بر اعطاى مزاياى آموزشى را تقويت نماييد. پيشنهاد شما افراط و تفريط است. اى كاش با اعتدال و با تقريت سيستم هاى نظارتى عمل كنيد. قوه_قضائیه اعتدال شیر مادرش حلالش! درود بر رییسی که همچین معاونی داره

کارهای صدور رای پرونده جعبه سیاه بابک زنجانی انجام شده استسخنگوی قوه قضائیه: کارهای صدور رای پرونده جعبه سیاه بابک زنجانی انجام شده است کارهای صدور حکم علیرضا زیباحالت‌منفرد انجام شده، ولی باید از قاضی صلواتی بپرسم که آیا رای صادر شده یا خیر

دستیابی به بخشی از اموال متهمان پرونده سکه ثامن و تقسیم بین مالباختگانسخنگوی قوه قضاییه:​ متهمان پرونده «سکه ثامن» با بیش از سه‌هزار شاکی بزودی محاکمه می‌شوند. در ردیابی‌های جدید به بخشی از اموال متهمان دست پیدا کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم این وجوه در اسرع وقت میان مالباختگان تقسیم شود قیافه ی این یارو هم شبیه کساییه که ناشتا خود ارضایی میکنن قوه قضاییه جهت پس گرفتن اموال مردم لازم است دیوان یرغو را علیه شیادان اجرا کند.اینها افراد پشتوانه دار هستند و انها هم تحت تعقیب واقع شوند.ضرز و زیان کار انها سر شکن می شود روی اخاد مردم و باعث کم ارزشی ریال و نتیجه ان تورم بیشتر و فشار بر مردم است.

بیش از ۹۷ درصد مدیران کشور افرادی پاک دست هستندرئیس دیوان محاسبات کشور گفت: در بررسی پرونده‌های مربوط به حقوق‌های نجومی مشخص شد که بیش از ۹۷ درصد مدیران کشور افرادی پاک دست هستند و شناسایی سه درصد مابقی از مدیران در حال انجام است که باید برای قوه قضاییه و دیوان محاسبات جدی‌تر گرفته شود. زاررررت، به روباه گفتن شاهدت کیه... کلش و بخور امارقبلادادی جواب گرفتی حتماخودت هم ۱ی‌شونی با اون عددسازی‌های که در گروکشی دورغ ین به جامعه میدی توگفتی،باور کردم بروگم‌شو بی‌تربیت.۱ی ازمدیران توی زورخانه هم که خیلی پاک دستدند. اخوندفاسدردیف کن حرفی نباشد تندتنداعدام‌چه Iran Rouhani_ir Majlis_ir Mashhad_2017 Khamenei_fa

سیاوش شهریور (فرماندار شمیرانات) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تخلفات ساخت‌وساز در شهرک باستی‌هیلز گفت: شهرک باستی هیلز در سال ۸۲ پروانه ساخت‌وساز گرفته است،‌ افرادی که در این شهرک ساکن هستند،‌ از شهرداری پروانه ساخت گرفته‌اند و بناهای خود را در کمیسیون ماده ۱۰۰ و یا دیوان عدالت اداری به تصویب رسانده‌اند.معاون حقوقی قوه قضائیه در واکنش به کسانی که تحصیل در خارج را حق همه شهروندان می‌دانند، با اشاره به تحصیل هزاران نفر از فرزندان مسئولان در کشورهای دیگر می‌پرسد: «چرا این فرصت و آزادی برای دیگر اقشار جامعه مهیا نیست؟ آیا نظام اسلامی دنبال این اهداف بود؟» به گزارش خبرگزاری ایرنا، حجت‌الاسلام محمد صدیق پنج‌شنبه دهم مرداد (اول اوت) در همایشی در همدان از"نمایندگان انقلابی" مجلس شورای اسلامی خواست طرحی ارائه دهند تا با تصویب آن جلوی تحصیل فرزندان مسئولان در خارج گرفته شود.آقازاده‌های اینستاگرام؛ 'ریچ کیدز' نظام آقای مصدق که در همایشی در زمینه"احیای عدالت و مبارزه با فساد" سخن می‌گفت از حضور فرزندان مقامات در خارج انتقاد کرد و گفت"چند درصد فرزندان مسئولان نظام در خارج از کشور تحصیل می‌کنند؟" معاون حقوقی قوه قضائیه ایران گفته‌ است چرا"فرصت و آزادی" که در اختیار فرزندان مسئولان نظام قرار دارد، برای سایر اقشار جامعه مهیا نیست.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمد مصدق پنجشنبه ۱۰ مرداد در همایش نقش حقوقدانان و وکلای دادگستری در گام دوم انقلاب در همدان، اظهار کرد: در دستگاه قضا اقداماتی باید در راستای گسترش مفهوم آزادی مشروع صورت گیرد و معنای آزادی در چهارچوب های قانونی خود تعریف و تفهیم شود.

اکنون ما با شهرکی روبرو هستیم که تمامی کارهای قانونی آن انجام شده است. فرماندار شمیرانات در پاسخ به این سوال که مالکان این ویلاهای میلیاردی چه کسانی هستند؟ اظهار داشت: فرقی ندارد چه کسی در آنجا ساکن باشد،‌ در سال ۸۲ هر شخص حقیقی و حقوقی امکان دریافت پروانه در آنجا را داشته و اگر خلافی کرده باشد نیز در کمیسیون جریمه آن را پرداخت کرده است. رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای ۲۲ بهمن ۹۷ بیانیه مفصلی زیر عنوان گام دوم انقلاب خطاب به مردم، به خصوص جوانان صادر کرد که قرار بود منشور"دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی" باشد و "فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی" را رقم زند.  ارقام ویلاهای باستی هیلز غیرواقعی است وی در پاسخ به سوالی درباره قیمت‌ چند صدمیلیاردی شهرک‌ باستی‌هیلز گفت: ارقامی که برای این شهرک ذکر می‌شود، اصلا وجود خارجی ندارد. وزارت امور خارجه ایران در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد تحصیل فرزندان سفرای ایران در کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا را ممنوع کرد. یک ویلای لوکس با مساحت ۱۵۰۰ متر قیمت تمام شده‌ای معادل ۲۵۰ میلیارد تومان دارد، در حالی که دور تا دور شمال شهر تهران ویلاهای ۷۰۰ میلیاردی موجود است.» بی‌اعتنایی ۴۰ ساله مسئولان جمهوری اسلامی معاون حقوقی قوه قضائیه مسئولان حکومتی جمهوری اسلامی را متهم کرده که هیچگاه به توصیه‌های رهبران حکومت اعتنا نکدره‌اند و می‌گوید: «با نیم نگاهی به عملکرد ۴۰ ساله انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب می‌توان به صراحت عنوان کرد که مسئولان هیچگاه به بیانات و توصیه‌های معظم له عمل نکردند.  شهریور با اشاره به هزینه ساخت‌وساز ویلاهای باستی‌هیلز در سال ۸۲ تصریح کرد: در آن زمان زمین‌ها به مساحت حدودا ۴۰۰ هزار تومان خریداری شده و ساخت این ویلاها در آن زمان حدود متری یک میلیون تومان تمام شده است و ویلایی در آن سال با هزینه ۱۰ میلیارد ساخته شده است. وی کارگزاران نظام را در سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه به عنوان پرچمداران برای عموم مردم اعلام کرد و افزود: چرا باید فرزندان سران مملکت در خارج از کشور مشغول به تحصیل باشند و مردم عادی توان انجام چنین اموری را نداشته باشند؟ وی همچنین ادامه داد: اگر شرایط تحصیل و زندگی در خارج از کشور بهتر است، باید زمینه‌ای مهیا شود تا مردم هم بتواند از این امکانات استفاده کرده و فقط مختص فرزندان مسئولان نظام نباشد.

این ویلاها با گذشت زمان ارزش افزوده پیدا کرده و بر قیمت آن اضافه شده است. محمد صدیق ظاهرا یکی از مصداق‌های این رویکرد را فرستادن فرزندان برای ادامه تحصیل به خارج عنوان کرده و می‌گوید اگر این کار را حق شهروندان بدانیم اولیای این فرزندان نباید مسئولیتی حکومتی داشته باشند. موضوعات مرتبط. رقم‌های ۹۰۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیارد و اعدادی که اعلام می‌شود، غیرمستند و غیرکارشناسی است و اطلاعاتی است که از سوی خبرنگارانی که به حوزه ساخت‌وساز اشراف ندارند، ذکر شده و باعث می‌شود، افکار عمومی تصور کنند، این قیمت‌ها واقعا وجود دارد.  فرماندار شمیرانات در ادامه افزود: در آن زمان تمامی اعضای شورای شهر لواسان و شهردار وقت برکنار شدند. سابقه این بحث در ایران به چند سال پیش برمی‌گردد. درباره باستی هیلز زیاده‌نمایی شده است وی با بیان اینکه از مبارزه‌ای که شروع شده استقبال می‌کنم، گفت: امیدوارم این مبارزه مستند و ذیل قانون باشد. بسیاری از ساخت‌وسازها برای مثال پاساژ ایران مال در تهران چندین برابر این شهرک تخلف دارد. وزارت علوم سال ۸۹ تعداد دانشجویان ایرانی در خارج از کشور را ۸۰ هزار نفر اعلام کرده بود. انتهای پیام.

درباره شهرک باستی هیلز در لواسان زیاده‌نمایی شده است.  فرماندار شمیرانات در ادامه با اشاره به ساخت شهرک جدید کلاک در لواسان گفت: ساخت این شهرک با حکم رئیس قوه قضائیه سابق بوده است و وزارت کشور،‌ استانداری تهران و فرمانداری در آن هیچ نقشی نداشته‌اند! وی در پاسخ به این سوال که این قیمت‌ها از سوی مشاوران املاک لواسان اعلام می‌شود، گفت: قیمت‌ واقعی ویلاها را نمی‌دانم، ولی می‌دانم، رقم ۷۰۰ میلیارد تومان شوخی‌بردار نیست، به نظرم قیمت‌هایی که اعلام می‌شود، درست نیست. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید سلیمی برآورد کرده بود حدود سه هزار نفر از این دانشجویان فرزندان مسئولان حکومتی هستند و گفته بود: «مجلس تا بازگرداندن تمام كسانی كه با استفاده از رانت برای تحصیل به خارج از كشور مهاجرت كرده‌اند، تلاش خواهد كرد و این موضوع هرگز دستخوش مرور زمان نمی‌شود.  شهریور افزود: خانه در شمال شهر تهران در ۵ سال گذشته متری ۵ میلیون تومان بوده و اکنون به متری ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان رسیده است، اما این قیمت اصلی آن خانه نیست. قیمت‌ها براساس نرخ تورم بالا رفته و با مناسب‌ شدن فضای اقتصادی به قیمت قبلی باز می‌گردد؛ نباید گول این فضاها را خورد. فقدان"طهارات اقتصادی" در میان مسئولان معاون حقوقی قوه قضائیه یکی از علت‌های اصلی عدم بازگشت فرزندان مسئولان به ایران، به رغم بحث‌هایی که در یک دهه گذشته مطرح بوده را نداشتن"طهارات اقتصادی" والدین آنها و بی‌توجهی به توصیه‌های خامنه‌ای عنوان کرد. فرماندار شمیرانات درباره میزان تخلفات ساخت‌وساز در باستی‌هیلز اظهار داشت: در کمیسیون ماده ۱۰۰ آن زمان تخلفاتی انجام شده و برای برخی از این ویلاها حکم تخریب صادر شده بود که مالکان با مراجعه به دیوان عدالت اداری حکم توقف گرفتند و جریمه شدند.

  تخریب املاک در شمیرانات معادل کل تخریب استان تهران بوده است فرماندار شمیرانات درباره ساخت‌وساز غیرمجاز در دیگر عرصه‌های منطقه لواسان گفت: شهرستان شمیرانات به علت وضعیت جغرافیایی و نزدیکی به شهر چند ده میلیون نفر خواهان زیادی دارد.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سال گذشته کمپینی با عنوان"فرزندت کجاست" در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد که متعاقب آن نام و مشخصات شمار کثیری از"آقازاده‌ها" که اغلب با رانت حکومتی و ثروت بادآورده اولیایشان در خارج از ایران اقامت و تحصیل می‌کنند افشا شد. در سال جاری و سال گذشته در این شهرستان ۷۰۰ مورد تخریب داشته‌ایم که برابر تخریب در کل استان تهران بوده است.  شهریور در ادامه خاطرنشان کرد: منابع و نیروی انسانی کمی داریم. نکته قابل توجه در این فهرست شاید این باشد که اینان فرزندان کارگزاران رژیم جمهوری اسلامی از همه جناح‌ها هستند. مدعی نیستیم که توانستیم با متخلفان برخورد کنیم. در یک شبانه‌روز ساختمان‌سازی صورت می‌گیرد و تخریب نیز کارساز نیست و مشکلات قانونی و بروکراسی اداری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: این منطقه به دلیل ارزش‌افزوده خواهان زیادی دارد. تهرانی‌ها پول دارند و در اینجا خرید و فروش انجام می‌شود.  باید برای کشاورزان منطقه  امکان بوم‌گردی فراهم شود شهریور با بیان اینکه ۷۰ درصد زمین‌های موجود در لواسان و فشم خرده مالکی هستند و زیر ۱۰۰۰ متر  مساحت دارند، اظهار داشت: باید به کشاوران منطقه کمک کرد تا در زمین‌های خود درخت بکارند و بوم‌گردی داشته باشند. در واقع این زمین باید ارزش افزوده داشته باشد. ما به دلایلی از جمله قرار گرفتن در حریم به کشاور مجوز نمی‌دهیم و مجبور می‌شود، زمین را زیر قیمت به زمین‌خواهان بفروشد.

  فرماندار شمیرانات تصریح کرد: اگر می‌خواهیم جلوی افزایش ساخت و ساز را بگیریم باید کاری کنیم که زمین‌های متراژ پایین برای صاحبان آن سودآور باشد.  قوه قضائیه هر دستوری بدهد اجرا می‌کنیم وی در پاسخ به اینکه این قبیل اقدامات تخریبی برای زمین‌های کوچک و متراژ پایین به راحتی انجام می‌شود، اما برای ویلاهای بزرگ و گران اینگونه نیست، اظهار داشت: باستی‌هیلز در بافت شهر بوده و شهرداری مجوز آن را صادر کرده است،‌ اما اکنون گران شده است. من در جریان مشکلات ساخت و اضافه بنای ویلاهای این مجموعه نیستم و در آن زمان نیز فرماندار نبودم. شهریور درباره اینکه به لحاظ قانونی با توجه به تخلفات صورت گرفته چه اقدامی باید برای این شهرک انجام شود، گفت: نمی‌دانم،‌ قوه قضائیه هر دستوری بدهد، برای ما قابل اطاعت و قابل استناد است و منتظر حکم دستگاه قضا می‌مانیم.  ۹۹ درصد ساختمان‌های لواسان تخلف اضافه بنا دارند فرماندار شمیرانات درباره تخلفات ساخت‌وساز در لواسانات اظهار داشت: لواسانات به دو حوزه بافت شهری و روستایی تفکیک شده و قوانین ساخت‌وساز در آن مشخص است، اما ناگهان صاحب‌خانه‌ای یک طبقه به بنای خود اضافه می‌کند.

۹۹ درصد ساختمان‌هایی که در لواسان ساخته شده است، اضافه بنا در حد ۵۰ تا ۱۰۰ دارند. قانون سطح اشغال در لواسان ۱۵ درصد است،‌ یعنی در ۱۵۰۰ متر مجاز به ساخت وساز در ۱۵ درصد زمین معادل ۲۲۵ متر (دو طبقه با یک پیلوت) هستند.  وی در پایان افزود: مالکان خلاف بنا می‌سازند و بعد از آن یا جریمه می‌شوند و یا بنا تخریب می‌شود، مانند ویلای دختر آقای نعمت زاده که تمامی اضافه بنا در آن تخریب شد. .