قیمت زعفران حداقل باید ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یافت/ کشاورزان تماشاچی سودهای بی‌زحمت دلالان

25/09/1399 10:05 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا؛ قیمت زعفران حداقل باید ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یافت/ کشاورزان تماشاچی سودهای بی‌زحمت دلالان

برداشت زعفران در سال زراعی جاری در حالی به پایان رسید که قیمت خرید آن نسبت به سال گذشته به رغم افزایش چند برابری هزینه تولید تغییر چندانی نداشته است. به گفته کارشناسان با توجه به هزینه تمام شده تولید قیمت خرید این محصول از کشاورزان حداقل باید 20 تا 30 درصد افزایش می یافت. ، ‌افزایش حداقل 20 تا 30 برابری قیمت خرید زعفران با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید و تورم حاکم بر اقتصاد را مناسب می‌داند.

وی معتقد است؛ مدیریت غلط تولید و بازار موجب شده ابتدای فصل برداشت شاهد افت شدید قیمت باشیم و پس از پایان برداشت که دیگر محصول از دست کشاورز خارج شده و در انبار دلالان است قیمت‌ها روند صعودی به خود بگیرند.

به گفته حسینی؛ کشاورزان تماشاچیان عده‌ای شده‌اند که با نتیجه دسترنج آن‌ها پولدار می‌شوند. وی با انتقاد از عدم شفافیت درباره شرایط تولید و بازار داخلی و خارجی زعفران، تاکید کرد: عدم شفافیت از سوی مسئولان موجب شده فعلان حوزه نتوانند برای توسعه تولید یا بازار برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

حداقل قیمت مسکن‌ ملی به متری ۶ میلیون تومان می‌رسد/ افزایش دو برابری از قیمت وعده‌ داده‌ شده/ وزارت شهر‌سازی باعث افزایش قیمت مسکن شددبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با ایلنا: حداقل قیمت مسکن‌ ملی به متری 6 میلیون تومان می‌رسد/ افزایش دو برابری از قیمت وعده‌ داده‌ شده/ وزارت شهر‌سازی باعث افزایش قیمت مسکن شد

بخشی از افزایش قیمت خیار جو سازی است/ قیمت ۹ تا ۱۴ هزار تومانبرخی رسانه‌ها از افزیش قیمت هر کیلوگرم خیار به 20 هزار تومان خبر داده‌اند این در حالی است که به گفته کارشناسان بخشی از این افزایش قیمت در نتیجه جو سازی اتفاق افتاده است.

قیمت خرید یک قطعه مرغ زنده از مرغدار به ۴۲ هزار تومان رسید + آنالیز قیمتقیمت مصوب جدید پیشنهادی خرید یک کیلوگرم مرغ زنده از مرغدار به بیش از 17 هزار و 797 تومان و یک قطعه به بیش از 42 هزار و 703 تومان می‌رسد.

میزان افزایش قیمت کتابهای درسی اعلام شد + قیمت کتب هر پایهثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۰ از روز یکشنبه، بیست و دوم فروردین ماه آغاز شده است و تا ۲۲ خرداد ادامه خواهد داشت و طبق اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی قیمت کتاب درسی به طور میانگین ۲۵ درصد افزایش یافته است. اینم از وعده های اقای روحانی

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/10/29؛ کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ طلای 18 عیار به زیر یک میلیون بازگشت- اخبار قیمت طلا، سکه و ارز - اخبار بازار تسنیم | Tasnimکاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۸۳ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است در صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار ۲۲۲۰۰ تومان و قیمت خرید دلار ۲۱۶۰۰ تومان تعیین شده است قیمت_ارز

به گزارش ایلنا؛ با رسیدن به اوج تولید زعفران شاهد افت شدید قیمت خرید این محصول از کشاورزان بودیم . وزارت جهادکشاوری برای به تعادل رسیدن بازار سازمان تعاون روستایی را موکلف به خرید حمایتی زعفران از کشاورزان کرد. پس از آن هر کیلوگرم زعفران پوشال 11 میلیون تومان و هر کیلوگرم نگین زعفران 13 میلیون تومان با نوسان یک میلیون تومانی از کشاورزان خریداری شد که نزدیک به قیمت‌های مصوب سازمان تعاون روستایی بود اما کارشناسان معتقدند با توجه به افزایش چند برابری هزینه تولید و تورم قیمت‌های خرید زعفران بیش از این‌ها افزایش می‌یافت.ایلنا

، ‌افزایش حداقل 20 تا 30 برابری قیمت خرید زعفران با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید و تورم حاکم بر اقتصاد را مناسب می‌داند.

وی معتقد است؛ مدیریت غلط تولید و بازار موجب شده ابتدای فصل برداشت شاهد افت شدید قیمت باشیم و پس از پایان برداشت که دیگر محصول از دست کشاورز خارج شده و در انبار دلالان است قیمت‌ها روند صعودی به خود بگیرند.

به گفته حسینی؛ کشاورزان تماشاچیان عده‌ای شده‌اند که با نتیجه دسترنج آن‌ها پولدار می‌شوند.

وی با انتقاد از عدم شفافیت درباره شرایط تولید و بازار داخلی و خارجی زعفران، تاکید کرد: عدم شفافیت از سوی مسئولان موجب شده فعلان حوزه نتوانند برای توسعه تولید یا بازار برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

حسینی آشفتگی در تولید، بازار داخلی و صادراتی را شاهدی بر نبود شفافیت در تولید و بازار این محصول عنوان کرد.