قیمت جهانی نفت امروز 1400/12/18| قیمت نفت از 130دلار هم گذشت- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قیمت نفت از ۱۳۰ دلار هم گذشت قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش ۳.۹ درصدی در جلسه قبل، امروز هم ۳دلار و ۴۸سنت معادل ۲.۷۲ درصد رشد داشت و به ۱۳۱ دلار و ۴۶ سنت رسید OilPrices

به نقل از رویترز، در حالی که ممنوعیت واردات نفت روسیه توسط آمریکا و برنامه انگلیس برای قطع خرید نفت از این کشور تا پایان سال موجب تشدید نگرانی‌ها در مورد محدود شدن عرضه نفت در بازار گشته است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش 3.9درصدی در جلسه قبل، امروز هم 3 دلار و 48 سنت معادل 2.72 درصد رشد داشت و به 131 دلار و 46 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل هم با 2 دلار و 76 سنت معادل 2.23 درصد رشد به 126 دلار و 46 سنت رسید.جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه دستور ممنوعیت فوری خرید نفت و سایر فرآورده‌های انرژی از روسیه را صادر کرد، انگلیس هم گفت تا پایان سال 2022 به خرید نفت از روسیه پایان خواهد داد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین قیمت نفت بیش از 30 درصد افزایش یافته است. به‌گفته تحلیلگران نگرانی‌ها از اختلال بیشتر در عرضه نفت به‌دلیل تحریم‌ها علیه روسیه موجب افزایش خرید در بازار انرژی شده است. هیرویوکی کیکوکاوا مدیر بخش تحقیقات مؤسسه نیسان سکیوریتیز دراین‌باره گفت: «علاوه بر تأثیرات اقدامات آمریکا و انگلیس، نگرانی‌ها از اختلال بیشتر در عرضه نفت روسیه به‌دلیل تحریم‌های وضع‌شده علیه مسکو سبب افزایش خریدها شده است.»

وی افزود: «اما به‌نظر نمی‌رسد که در کوتاه‌مدت قیمت‌ها از رقم‌های ثبت‌شده در روز دوشنبه بالاتر برود زیرا احتمالاً خریدها به‌زودی کاهش خواهد یافت و کشورهای واقع در نیمکره شمالی وارد فصل گرما خواهند شد که کاهش تقاضا برای انرژی را به‌دنبال خواهد داشت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قیمت نفت تا ۱۳۹ دلار اوج گرفت؛ بالاترین قیمت از سال ۲۰۰۸قیمت نفت شاخص برنت در ابتدای معاملات روز دوشنبه ۱۶ اسفند تا ۱۳۹ دلار برای هر بشکه اوج گرفت که بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ به این سو است. تنش‌های فزاینده بر سر تهاجم نظامی روسیه...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: واردات انرژی، نفت و گاز از روسیه را ممنوع کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: در تحریم نفت و گاز روسیه از آمریکا پیروی نمی‌کنیممسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به دستور جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره تحریم نفت و گاز روسیه گفت که اروپا در این مورد از واشنگتن پیروی نمی‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ نگرانی سازمان خواربار ملل متحد از افزایش کم سابقه قیمت مواد غذاییمدیرعامل شرکت «لکلر» یکی از بزرگترین شرکت های توزیع مواد غذایی در فرانسه روز دوشنبه نسبت به «اثرات جنگ اوکراین بر افزایش شدید قیمت غلات و دانه‌های روغنی در تابستان آینده» عمیقا ابراز نگرانی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا نفت روسیه را تحریم کرد؛ بریتانیا تا پایان امسال واردات را «متوقف می‌کند»بریتانیا نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد که در راستای تحریم‌های جدید اعلام شده توسط ایالات متحده، واردات نفت از روسیه را تا پایان سال جاری متوقف می‌کند. گوه خورد 😂😂😂🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا: تا پایان سال 2022 واردات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه را متوقف خواهیم کرد📍وزیر کار، انرژی و استراتژی صنعتی بریتانیا: تا پایان سال 2022 واردات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه را متوقف خواهیم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »