قوه قضائیه ایران: حکم اعدام سه متهم حوادث آبان وارد روند اجرا شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

قوه قضائیه ایران: حکم اعدام سه متهم حوادث آبان وارد روند اجرا شد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران با تایید حکم اعدام سه نفر که در اعتراض‌های آبان سال گذشته حضور داشتند، گفت: «حکم در دیوان عالی بعد از فرجام خواهی که متهمان و وکلای آنها داده بودند به تایید دیوان عالی رسیده و به دادسرا اعاده شده است.»

با این حال غلامحسین اسماعیلی امروز مدعی شد که این سه متهم « جزو اصلی اغتشاشات بودند اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند.» این سه متهم اسفند سال گذشته در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اعدام محکوم شدند. دادگاه انقلاب این سه نفر را به «درگیری مسلحانه»، «خروج غیرقانونی از کشور» و «مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام» محاکمه و به اعدام محکوم شدند. آنها همچنین در مجموع به ۳۸ سال زندان و ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.قطعی شدن حکم اعدام «موسوی مجد»

آقای موسوی مجد ماه‌ها پیش از حمله نیروی هوایی آمریکا به کاروان خودروهای حامل قاسم سلیمانی در بغداد، زندانی شده بود. هر چند برخی رسانه‌های ایرانی با تکذیب عضویت او در سپاه مدعی شدند که به عنوان راننده نقش جاسوس اسرائیل و آمریکا را در میان فرمانده‌های سپاه ایفا می‌کرده ولی سپس تصاویری از حضور او در جنگ سوریه به عنوان عضو سپاه قدس منتشر شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امکان تغییر احکام اعدام حوادث آبان ۹۸/ «جاسوس موشکی» اعدام شد/ «موسوی مجد» اعدام می‌شودواکنش قوه قضائیه به نامه «نرگس محمدی» و انتقال وی به بیمارستانی دیگر: *شایعات در این زمینه را تایید نمی‌کنیم *همه زندانیان برای ما مهم هستند *تبعیضی در این حوزه قائل نیستیم *ببینید جمهوری اسلامی ایران چگونه رفتار کرده که سلامت زندانیان تامین شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قوه قضائیه: حکم اعدام سه معترض آبان برای اجرا ابلاغ شد؛ یک نفر به اتهام جاسوسی اعدام شدسخنگوی قوه قضائیه در تازه‌ترین نشست خبری خود گفت 'آنچه که از ناحیه همکاران قضایی به ما اعلام شد این حکم در دیوان عالی کشور بعد از فرجام خواهی متهمان و وکلای مدافع آن‌ها در دیوان، تائید و برای اجرا به دادسرا اعاده شده است'. امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی هر سه از دستگیرشدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ هستند. MahsaAmini مهسا_امینی اعتصابات_سراسری OpIran
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸: *تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد *جزو اصلی اغتشاشات بودند اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند *دو نفر از آن‌ها در سرقت مسلحانه دستگیر شدند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه عالی بحرین حکم اعدام دو نفر را به «جرم بمب‌گذاری» تایید کردفعالان حقوق بشر معتقدند دادگاه این افراد در شرایط ناعادلانه برگزار شده و اعترافات تحت شکنجه روحی و فیزیکی به ثبت رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'حکم اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری سال ۸۹ در مهاباد' اجرا شد'حکم اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری سال ۸۹ در مهاباد' اجرا شد دادگستری استان آذربایجان غربی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که 'حکم اعدام دو تن از عوامل اصلی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد'، امروز اجرا شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اجرای حکم یکی از جاسوسی که کارمند وزارت دفاع بود/ آخرین وضعیت اجرای حکم «موسوی مجد»سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز خود از اجرای حکم اعدام یک جاسوس خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »