قوانینی که طالبان برای مردم افغانستان به ارمغان آورد!

11/07/1400 04:12 ب.ظ

🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔸قوانینی که طالبان برای مردم افغانستان به ارمغان آورد!/ قوانین طالبان بعد از بازگشت به قدرت بیانگر عدم تغییر این گروه است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

هرچند گروه طالبان بعد از تصرف کابل اعلام کرد چهره جدید و متفاوتی از این گروه خواهید دید و خبری از قوانین عجیب و غریب دو دهه گذشته نخواهد بود، اما قوانینی که طی این مدت اعمال کرده به قدر کافی بیانگر تغییر نیافتن رویکرد این گروه است. اعتمادآنلاین،

اعتمادآنلاین،

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

هشدار دبیرکل سازمان ملل متحد به اتیوپی نسبت به اخراج مقام‌های این نهاد بین‌المللیوزارت خارجه اتیوپی شماری از کارکنان سازمان ملل متحد را به تغییر مسیر کمک‌های بشردوستانه به نفع نیروهای ضد دولتی منطقه تیگرای متهم کرده است.

بریتانیا برای حمل سوخت دست به دامن آلمانی‌های مقیم این کشور شد | DW | 02.10.2021دولت بریتانیا برای شهروندان آلمانی مقیم این کشور که دارای گواهینامه رانندگی هستند نامه‌هایی ارسال کرده و از آنها خواسته تا با حقوق خوب، حمل سوخت را برعهده بگیرند. بریتانیا به دلیل کمبود راننده با مشکل سوخت‌رسانی روبروست.

سازمان زندان‌ها مثل سایر کشورها باید زیر نظر وزارت کشور اداره شود/ اگر قوانین به درستی اجرا شود، به بخشنامه و دستورالعمل نیاز نداریمیک وکیل دادگستری گفت: تا روزی که سازمان زندان‌ها در حوزه صلاحیت قوه قضاییه باشد، نمی‌توان انتظار شفاف‌سازی و پاسخگویی داشت بنابراین سازمان زندان‌ها همچون سایر کشورها باید زیر نظر وزارت کشور اداره شود.

ترفندهای کارفرمایان برای کاهشِ سنوات، عیدی و مستمری بازنشستگیِ کارگران/ مراجع حل اختلاف نگذارند «سازمان تامین اجتماعی» بیش از این زمین بخورد!هر عنوانی که روی پرداختی بگذارند در صورتی که برای ترمیم مزد در ازای کار در ساعات عادی پرداخت شود، در دایره مزد کارگر قرار می‌گیرد و حتی اگر کارگر نتواند در مراجع حل اختلاف ثابت کند مزد واقعی او چقدر است و موفق به احقاق حق نشود، «حتماً» در دیوان عدالت به حقش خواهد رسید اما در نهایت، این کارفرماست که ضرر می‌کند.

دومین محموله کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا به افغانستان وارد کابل شداخباری که از بحران انسانی رو به گسترش در افغانستان می‌رسد، نگران کننده است و به گفتۀ یانز لنارچیچ بیش از ۱۸ میلیون نفر به شدت به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

فاجعه در افغانستان؛ مادری آواره نوزاد خود را فروختیک زن افغان که به دلیل درگیری‌های پیش از سقوط پایتخت افغانستان از ولایت بغلان به کابل آواره شده بود، به‌دلیل وخامت اوضاع و فقر شدید در این کشور کودک یک و اینها از برکات اسلام است