قهرمان من، کاری دلی بود/ جشنواره متعلق به مردم اصفهان است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

کارگردان فیلم «قهرمان من» با بیان اینکه سینما در دهه‌های قبل از جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان بود، گفت: بهترین فیلم‌های ساخته شده برای کودکان و نوجوانان فیلم‌هایی بوده است که دلی ساخته شده‌اند و جوانان آن دوره، نقشی در ساخت آن‌ها داشته‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فیلم «قهرمان من» در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در بخش ملی و از گروه فیلم‌های بلند داستانی رقابت می‌کند. مضمون و موضوع این فیلم همه‌گیری ویروس کرونا است، ولی به اهمیت میراث فرهنگی، ادب، شعر و خانواده نیز پرداخته است.

او افزود: این فیلم کاری دلی بوده و از آن راضی هستم. بهترین فیلم‌های ساخته شده برای کودکان و نوجوانان فیلم‌هایی بوده است که دلی ساخته شده‌اند و جوانان آن دوره نقشی در ساخت آن‌ها داشته‌اند؛ مانند ایرج طهماسب، حمید جبلی، مرضیه برومند و... که در اوج جوانی خود بهترین کارها را با کمترین امکانات ساخته‌اند، زیرا با دل خود کار می‌کردند؛ راز پیروزی و موفقیت آن دوره از سینما همین بوده است.

آتش‌زمزم فیلم کودک را اثری دانست که کودکان از دیدن آن لذت ببرند یا حداقل با آن ارتباط برقرار کنند. او سپس گفت: در کنار این موارد، فیلم کودک می‌تواند جنبه سرگرمی، آموزشی، فرهنگی و جمعی و یا مجموع همه این‌ها را نیز داشته باشد. من به همه این موارد علاقه‌مند هستم؛ قرار نیست که فقط نقش خنداندن یا آموزش کودکان و نوجوانان را داشته باشیم. به نظرم سینما یک پکیج و درامی است که از کنار هم قرار گرفتن این‌ موارد است که یک فیلم خوب کودک حاصل می‌شود.

این فیلم‌ساز درباره ارتقاء سطح فیلمسازی در اصفهان اظهار کرد: مسئولان باید به همان میزان که به فوتبال اهمیت می‌دهند به سینما نیز اهمیت دهند. سینما باعث ایجاد همدلی می‌شود، اما فوتبال در میان استان‌ها جدایی انداخته است. قبل از انقلاب به دلیل تئاتر و هنرهای نمایشی، مردم کل کشور به اصفهان سفر می‌کردند و این هنر از جاذبه‌های گردشگری این استان بود و پس از انقلاب نیز فیلم‌ها و سریال‌هایی که با فضای اصفهان تولید می‌شد باعث ایجاد ارتباط صمیمی و اصفهان‌دوستی در میان مردم ما شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اکران آثار جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در محلات شهرعلی قاسم‌زاده ،روز پانزدهم مهرماه در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» با اشاره به برگزاری آیین افتتاحیه سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان در شامگاه 14 مهرماه اظهار کرد: پس
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

عملیات فلسطینیان آغاز حرکت جبهه مقاومت برای نابودی اسرائیل استفرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: عملیات فلسطینیان آغاز حرکت جبهه مقاومت برای نابودی اسرائیل است و ان شالله به زودی شاهد آزادی مردم فلسطین خواهیم بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فیلم «سینگو» و قهرمانانی که به چشم نمی‌آیندنشست پرسش و پاسخ فیلم‌ «سینگو» به‌ کارگردانی علیرضا محمدی، در اولین روز اکران فیلم‌های سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان با حضور دختران نوجوان خبرنگار برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازتاب خبر جایزه صلح نوبل نرگس محمدی در بند زنان زندان اوین؛ شعار «زن، زندگی، آزادی» پیچیدتقی رحمانی: جایزه نرگس محمدی متعلق به جنبش مهسا و همه مبارزان دموکراسی برای ایران است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقابله با ناامنی و حفظ مال مردم از مهمترین مسائل استفرمانده انتظامی شهرستان بانه گفت: هر گونه پیشرفت در نیروی انتظامی در زندگی مردم تاثیر گذار خواهد بود چراکه مقابله با ناامنی و حفظ مال مردم از مهمترین مسائل است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راه‌یابی «سیزده سالگی» به جشنواره آلمانیبه گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «سیزده سالگی» به کارگردانی صمد علیزاده و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده، در ادامه حضور جهانی خود، در سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه اینترفیلم برلین به رقابت خواهد پرداخت که مورد تایید آکادمی اسکار است و فیلم منتخب آن به اسکار معرفی می‌شود. جشنواره اینترفیلم به لحاظ قدمت دومین جشنواره بین المللی در برلین است و به لحاظ اعتبار و اهمیت نیز در کنار دیگر جشنواره‌های معتبر آلمان از جمله هامبورگ و اوبرهاوزن قرار می‌گیرد. این جشنواره علاوه بر بخ
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »